Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Clean muscle up


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość

Daję rade się podciągnąć do dołu klatki, a jak próbuję przerzucić łokcie to się blokuje i spadam.

Pytanie do tych którzy robią spokojnie muscle upy bez kipu kolanami.

 

Co najbardziej pomoże w osiągnięciu tego wejścia bez kipu kolanami?

Myślałem nad podciąganiem eksplozywnym jak najwyżej zakres 1-3 powt, dużo serii i poźniej jak najwolniejsze negatywy MU.

 


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Na pewno eksplozywne podciągnięcie to element bez którego nie osiągniesz MU. Takich elementów jest jeszcze kilka, między innymi musisz mieć dobry głęboki dip na drążku, do tego z kolei potrzebna jest dość dobra mobilność. Jak niemal do każdego elementu potrzebne jest również dobre nastawienie psychiczne i znajomość techniki nie tylko od strony teoretycznej, ale także praktycznej i umiejętność zastosowania jej podczas samego ćwiczenia, to jest z reguły najdłuższy proces, dlatego nie bój się próbować. W zależności od tego jak daleko jesteś od celu, możesz dodawać lekki kip, lub robić to ze słabą gumę, guma w górnej fazie dodaje już bardzo mało, a jednak mamy tą podpórkę psychiczną i możemy skupić się na innych elementach jak np. podciągnięcie w odpowiednim momencie zsynchronizowane z bujnięciem, przyspieszenie przeniesienia łokci nad drążek, łącznie z nadgarstkami, czy odpowiednia pozycja już nad drążkiem.


  • 0

#3
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jeśli podciągasz się tak wysoko to złap po prostu drążek chwytem głębokim i bez problemu wejdziesz za pierwszym razem:

https://www.t-nation...nd-position.jpg

Jeśli to będzie sprawiało Ci problem to dynamiczne podciągnięcie też powinno załatwić sprawę bo wtedy będziesz miał u góry chwilę na przestawienie pozycji nadgarstków.

Generalnie większość ludzi blokuje się właśnie na nadgarstkach więc warto popracować nad ich ustawieniem bądź obracaniem w trakcie :)

EDIT:

 

Na pewno eksplozywne podciągnięcie to element bez którego nie osiągniesz MU

Oh really? To jak on to robi:

https://youtu.be/YxBf7Vgh4Lc?t=14s

:D :D :D


  • 0

#4
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

No ale raczej zanim to umiał to wchodził eksplozywnie. Teoretycznie mógłby od razu uczyć się slowa, w praktyce chyba nikt nigdy tego nie zrobił.


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

EDIT:

Oh really? To jak on to robi:

https://youtu.be/YxBf7Vgh4Lc?t=14s

:D :D :D

Czepiasz się słówek merfi, koledze chodziło o eksplozywnego/dynamicznego muscle up'a, więc do niego się odniosłem. Pewnie, że można tak jak pan na filmiku :P

 

Czillaut, no właśnie teoria teorią, że dynamiczny łatwy, a ja pierwszy MU zrobiłem siłowy, no trochę taki oszukany bo na nadgarstkach. Dynamiczny wszedł mi dopiero kawał czasu później, fakt że go nie ćwiczyłem więc jak niby miałbym się nauczyć, ale tak miałem :D


  • 1

#6
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

No ale raczej zanim to umiał to wchodził eksplozywnie. Teoretycznie mógłby od razu uczyć się slowa, w praktyce chyba nikt nigdy tego nie zrobił.

Ja nie ćwiczyłem pod żadnego, a umiem obydwa, co więcej slow muscle up z fronta wydaje się łatwiejszy niż normalnie, dziwny jestem. xD Siła pull jest kluczem, wtedy się nie musisz nawet uczyć tego. :P


  • 0

#7
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie jesteś dziwny bo z fronta jest łatwiejszy  :P wracające nogi dodają energii, umiesz takiego typowego sloła ? nie widziałem u Ciebie na ig ;p 

 

@james pisząc sloł chodzi mi o takiego jak merfi pokazał a nie o "siłowego" 

 

siłowy to taki jak dynamiczny tylko bez kipu dla mnie


  • 0

#8
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

@czillaut no to mamy troszkę konflikt nazewnictwa. Więc powiem o co mi chodziło, umiałem już wcześniej robić takiego prawie "sloła" prędkość zwykłego podciągnięcia, z dość wolnym przechodzeniem nad drążek, tylko że wiadomo na nadgarstkach jest krótsza dźwignia i jest łatwiej. Oczywiście próbowałem prędzej dynamicznego, czy to z kippingiem czy bez i miałem blokadę w fazie przejścia, pewnie dlatego że za mocno ściskałem drążek i nie mogłem go poluzować żeby przekręcić nadgarstki :D


  • 0

#9
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Nie jesteś dziwny bo z fronta jest łatwiejszy :P wracające nogi dodają energii, umiesz takiego typowego sloła ? nie widziałem u Ciebie na ig ;p

@james pisząc sloł chodzi mi o takiego jak merfi pokazał a nie o "siłowego"

siłowy to taki jak dynamiczny tylko bez kipu dla mnie


Slowa zwykłego umiem, a na ig nie widziałeś bo tam umieszczam trudne elementy, a nie zwykłą bazę. :P
  • 0

#10
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Od siebie mogę napisać, że możliwe jest zrobienie muscle upa bez wcześniejszych eksplozywnych podejść, ale trzeba do tego po prostu sporo czasu poświęcić na zwykłe podciągnięcia, jak najwyżej, co najmniej do dotknięcia szyją drążka. Ja jakoś nie umiem wejść na drążek z kippingiem, w sumie to zawsze potępiałem takie oszukaństwa, a siłowego MU bez wspomagania nogami zrobię. Czyli, że da się i bez wcześniejszych kippingów nauczyć tego elementu.


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 13 lipca 2017 - 19:20

  • 0

#11
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Tylko, że mylisz pojęcia. MU eksplozywny to nie tylko ten z kippingiem. Jeśli wchodzisz siłowo ale nie super powoli to MUSIAŁEŚ się eksplozywnie podciągnąć :P Jeśli katowałeś podciągnięcia "jak najwyżej" to trenowałeś podciągnięcia eksplozywne. Eksplozywność to też siła.

I o to mi od początku chodzi. Na pewno każdego pierwszy MU, może nie z kippingiem ale był eksplozywny. Napatrzyłem się na conajmniej sto, dwieście osób uczących się wejścia i jeszcze nie widziałem żeby ktokolwiek na pierwszą udaną próbę wszedł "slołem". Nie każdy kopie ale każdy robi eksplozywnie. Ok nie jest to może dogmat ale myślę, że każdy wyjątek tylko potwierdzi regułę.


  • 0

#12
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

No ok, rozumiem o co kaman :D, tylko po prostu ciężko mi jest do kategorii "eksplozywne" zaliczyć coś takiego co ja robię, bo po prostu nie pomagam sobie tam tym odrzutem ( bo go niema). Myślałem nawet ostatnio, żeby to nagrać i wrzucić tutaj do oceny. To przynajmniej będę wiedział hehe.

PS Ale fakt, pierwsze, które robiłem mimo, że bez kippingu były szybsze od tych, które jestem w stanie wykonać teraz :).


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 13 lipca 2017 - 19:34

  • 0

#13
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Merfi, pytanie z ciekawości: umiesz już czystego muscle upa na drążku?

co do pytania z tematu, kiedy już się podciągniesz spróbuj wzrokiem "złapać" podłogę, tak żeby zarzucić klatkę na drążek (może później wrzucę filmik o co mi chodzi) 

z góry przepraszam za syf na strychu XD

filmik nr 1 (pierwsze dwa muscle up'y bez zarzucenia klatki na drążek-trudniejsza wersja, następne dwa ze skierowaniem wzroku na ziemię-łatwiejsza wersja) https://megawrzuta.p...f1aa63575f.html

filmik nr 2 czyli fajne ćwiczenie które pomogło mi w wyrobieniu odpowiedniego ruchu do ominięcia drążka przy muscle up'ie, wejście siłowe nie uda się jeśli będziesz podciągał się prosto do góry 

https://megawrzuta.p...990e9df10c.html


  • 1

#14
m@tt

m@tt

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Możliwe że brakuje ci techniki. Próbowałeś zrobić MU z gumą? 15 albo 20 kg? Może się wydawać lekko ale jak złapiesz technikę z pomocą gumy, to uda ci się z czasem lub nawet od razu ogarnąć siłowe czyste wejście nad drążek...


  • 0

#15
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Merfi, pytanie z ciekawości: umiesz już czystego muscle upa na drążku?

co do pytania z tematu, kiedy już się podciągniesz spróbuj wzrokiem "złapać" podłogę, tak żeby zarzucić klatkę na drążek (może później wrzucę filmik o co mi chodzi) 

z góry przepraszam za syf na strychu XD

filmik nr 1 (pierwsze dwa muscle up'y bez zarzucenia klatki na drążek-trudniejsza wersja, następne dwa ze skierowaniem wzroku na ziemię-łatwiejsza wersja) https://megawrzuta.p...f1aa63575f.html

filmik nr 2 czyli fajne ćwiczenie które pomogło mi w wyrobieniu odpowiedniego ruchu do ominięcia drążka przy muscle up'ie, wejście siłowe nie uda się jeśli będziesz podciągał się prosto do góry 

https://megawrzuta.p...990e9df10c.html

Hej, niestety czystego jeszcze nie. Za mało siły eksplozywnej mam i nie bardzo mam czas też nad nią popracować :) False grip też jeszcze za słaby i również nie mam czasu nad tym pracować.. póki co ;)


  • 0

#16
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość
Czy moglibyście ocenic tego Muscle Upa?
https://youtu.be/RXy5B7CgQdE

Można zaliczyc go jak clean MU ? :]
  • 0

#17
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Moim zdaniem a zawodach by przeszło, nie jest to oczywiście super forma, można zrobić w ogóle bez załamywania w biodrach i myślę, że Ci do tego dużo nie brakuje bo na całej długości miałeś bardzo fajną dynamikę, bardzo gładko Ci wszedł. Nie wiem czy zrobiłeś tak tylko tym razem, ale lepiej za każdym razem rób również fazę negatywną, nie zeskakuj z drążka jak na filmiku ;)


  • 0

#18
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

przydałby się filmik nagrywany z boku, obawiam się, że nogi idą za bardzo do przodu i by nie zaliczyli


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych