Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Pozycje statyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość
Witam!

Wie ktoś jak trenowac pozycje statyczne, kiedy 4 dni w tyg mam treningi te główne siłowo-hipertroficzne z podzialem gora dół?

Przed treningiem? W dni wolne?
Jak bedzie najefektywniej?
  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Ja to bym trenował w dni w które trenujesz dół przed treningiem. Ale najefektywniejszy sposób to skupić się na jednym, czyli albo statyka albo baza, a to na czym się mniej skupiasz dać tylko 1-2 razy w tygodniu, wtedy będziesz miał największe efekty i nie zaniedbasz też tego na czym się aktualnie mniej skupiasz. :P


  • 0

#3
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość

@2704

 

Zależy mi żeby cały czas budować siłę w trójboju + podciąganiu, ale też nauczyć się pozycji statycznych. Takie 2 najważniejsze priorytety. Na początek chyba tylko v-sit i human flag. Później wagi przodem/tyłem.

Z tego co widziałem w twoim dzienniku trenujesz codziennie pozycje statyczne, ale w moim przypadku przy takich treningach bazy to  za ciężko i nie wyrabiałbym z regeneracją.

 

Ciężko to tak połączyć, muszę przemyśleć jakby to wyglądało w dni dołu.


  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Fajne masz cele, trójbój+statyka, podoba mi się to połączenie. 

Od pozycji statycznych specem nie jestem, ale na pewno ćwiczenia trójbojowe wzmocnią Ci na tyle core, że ten human  flag zrobisz, do v-sita od l-ki to już bardziej kwestia rozciągnięcia. Może wrzuć częściej front squat zamiast zwykłego, dodaj jakiś spacer farmera jednorącz progresuj ciężarem. Z kalistenicznych to na pewno dużo da dragon flag i sam zwis w pozycji do human flag.

W podciąganiu (z ciężarem?) pamiętaj zawsze o hollow, samo to dużo Ci da. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych