Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

workout rap by Bueno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Witam. Wczoraj na treningu kumpel rzucił mi wyzwanie abym nawinął coś o drążkach. Bawię się w pseudo rap tak o ze znajomymi z nudów. Wpadłem na pomysł, że się z Wami podzielę moją wypociną. Jest okazja mnie usłyszeć ^^

Jak ktoś zna się na rapie może mi napisać na co zwrócić uwagę aby się poprawić. Miłego odsłuchu. Może komuś się spodoba ;]


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ja się na rapie aż tak nie znam ale co mi się od razu rzuciło to musisz zdecydowanie popracować nad metronomem (w wielu miejscach jesteś za wolno albo za szybko do bitu) no i rytmiką śpiewania bo robisz to strasznie monotonnie - tata tata tata, tata tata tata.. na takiej zasadzie, a spróbuj urozmaicać bo w zasadzie na tym polega fajne rapowanie i wchodzenie w taki płynny flow, że nie słychać tych pauz. U Ciebie pauzy są aż rażące więc wrażenie jest takie jakbyś to robił giga mechanicznie. No i za ubogie rymy. Stosujesz cały czas praktycznie rymy proste - autorskie-zachodniopomorskie, otworze-boże, siłe-piłe itd. To są na maksa prostackie rymy i rozwiązania, przez to nie brzmi to ani ciekawie, ani w sumie fajnie bo za każdym razem zanim kończysz frazę ja na 99% wiem jakie słowo padnie. W tym aspekcie posłuchaj sobie np. Fisza, jest genialny jeśli chodzi o fajne rymy bez prostackich zagrań :)




A tak poza tym to masz potencjał w głosie tylko poszukaj swojego stylu bo obniżając tak głos pod chrypkę jak to robisz brzmisz jak wszyscy i jak nikt :) Trzymam kciuki bo też param się muzyką :) Pozdrowionka!


  • 0

#3
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

No pewnie tak bo to ledwie drugi randomowy bit, a tekst do pierwszego pisałem ledwie we wtorek i to pierwsza styczność :D
Że się w tempo nie wbijam to zauważyłem, trzeba by się z tym obyć pewnie konkretną ilość czasu to potem się to już czuje. Co do rymów myślę, że na start to jednak dobra metoda na rozruszanie. Pewnie, że banały aczkolwiek do mainstreamu daleko i nie ta liga. Sprawdzę to co podlinkowałeś no i dzięki za słowa krytyki :)


  • 0

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Bardzo dużo ćwiczeń z metronomem. Tak jak gitarzysta włącza metronom i do niego ćwiczy tak raper ćwiczy tempo. Znajdź sobie jakieś randomowe teksty i w wolnych tempach sobie je śpiewaj. Z czasem jak będziesz coraz lepszy możesz przyspieszać bpm. W między czasie warto na pewno ćwiczyć wymowę i dykcję np. czytając różne teksty czy wiersze na głos. Dykcja to w zasadzie jedna z najważniejszych rzeczy (zaraz obok zasobu słownictwa) :)

Nawet jeśli chcesz się w to zabawić tylko dla siebie i kolegi to warto od początku zwracać uwagę na ważne szczegóły bo wyplewić błędy czy przyzwyczajenia jest potem ciężej. Tak samo jak w kalistenice. Nawet jak nie chcesz brać udziału w konkursach czy mierzyć się z innymi to jednak warto podciągać się prawidłowo technicznie, a nie na odpierdol :)

Staraj się też przerzucać akcenty i wypełniać te pauzy. Żeby nie koniecznie było:

Przepraszam za przekleństwo, (pauza) pasuje idealnie, (pauza)
Pierwszy tekst do bitu, (pauza) wleciał dość banalnie. (pauza)
O czym będzie dzisiaj, (pauza) zaraz usłyszycie, (pauza)
Lece sobie z neta, (pauza) na darmowym bicie. (pauza)

I wszędzie akcent masz na 2 i 4.

Tylko np.

Przepraszam za przekleństwo lecz pasuje idealnie (pauza)
Pierwszy tekst do bitu (pauza) napisałem na kolanie (przeniesienie bez pauzy do kolejnego taktu)
wczoraj! (dłuższa pauza) myślisz to banalne (pauza)
Na darmowym bicie wszystko zdaje się trywialne (przeniesienie bez pauzy do kolejnego taktu)
ale nie jest! (dłuższa pauza) Zaraz usłyszycie (pauza)
o czym będzie dzisiaj (pauza) już nadchodzi przyciesz. (kropka)

Chodzi o to, ze masz akcenty nie tylko na 2 i 4 ale też na 1 czy 3. Przenosisz ciężar wtedy pomiędzy taktami i robi się ciekawiej. Zmiana rymu z idealnie-banalnie na idealnie-banalne już nie brzmi prostacko bo nie jest to rym prosty. Tak jak np. usłyszycie-przyciesz czy chociażby usłyszycie-byciem. Porównaj to sobie na głos do usłyszycie-życie-w zachwycie :) Staraj się używać ciekawszych rymów bo takie proste przez cały numer brzmią jakby tekst pisał przedszkolak :)

A tak poza tym nie chodziło mi o krytykę. Napisałeś: "może mi napisać na co zwrócić uwagę aby się poprawić" więc Ci zwróciłem uwagę co możesz poprawić. Nic nie krytykuje bo fajnie, że w ogóle się bawisz w około-muzyczne tematy :) Trzymam kciuki :)


  • 1

#5
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Bardzo treściwie się rozpisałeś Merfi. Ty to jednak zdolna bestia nawet w muzyce ^^. Nie no jasne, dzięki za wszelkie podpowiedzi. Jak jeszcze sobie kiedyś coś napiszę spróbuję pokombinować biorąc pod uwagę to co napisałeś :)


  • 0

#6
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Tak jak mówi merfi przedłużaj wersy żeby nie brzmiało jak wyliczanka z podstawówki, możesz też nie dociskać z brzucha tych akcentów na końcach wersu bo w rapowym środowisku powiedzieliby "nawijasz jakbyś siedział na kiblu" XD W niektórych miejscach możesz uciąć wers a potem dokończyć go szybciej, albo nawet spróbować tak przyspieszyć żeby nawinąć dwa wersy na jednej pętli, baw się tym, ważne żebyś końcowym akcentem trafiał w kacent pętli.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych