Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy jest sens mierzenia czasu między serii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Siemka

Mam takie pytanie. Otóż czy jest sens mierzenia czasu między seriami stoperem bądź innym przyrządem do mierzenia czasu ? Według mnie chyba najlepszym sposobem jest słuchanie własnego ciała i z treningu na trening zmniejszać czas aby trening był intensywniejszy. Co o tym myślicie ?
  • 0

#2
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Myślę, że jak komu wygodniej. Można ale nie trzeba. Dokładnie tak jak napisałeś, można się wsłuchać w organizm. Osobiście praktykuję mierzenie czasu z uwagi na to, że tak czy tak poruszam się z G-shockiem na ręce który ma taką funkcję to sobie włączam np. 3 minuty odliczania między obwodami bo często gęsto gadam ze znajomymi i tracę poczucie czasu. Zegarek robi sprawę za mnie bo te 3 min wystarcza mi na regenerację. A tak to gadając ze znajomymi różnie bywa. 3 minuty szybko zlatują. Z jakimś specjalnym natomiast stoperem bym się nie bawił ani specjalnie nie kupował.


  • 1

#3
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Oczywiscie ma sens, w zaleznosci od celow, czy to bedzie sila maksymalna czy wytrzymalosc silowa czy wzrost miesnia etc.


  • 1

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Szczególnie przy drabinach mierzenie czasu jest potrzebne, zwłaszcza że w miarę zmęczenia można stracić poczucie upływającego czasu między seriami i przykładowo zamiast 30-60 sekund wyjdzie nam 2 minuty odpoczynku. Tak jak napisał Salute, wszystko zależy od celów.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Popieram powyższe. Mierzenie czasu ma jak najbardziej sens, natomiast nie koniecznie musi to być precyzyjne jak stoperem. Ja np. kiedy potrzebuję mieć ogarnięte przerwy miedzy seriami liczę sobie do 30-60 czy tam więcej. Oczywiście jak jestem na siłowni i jest zegarek na ścianie to sobie na niego zerkam :)

No ale generalnie tak jak napisał Salute! mierzenie jest istotne w zależności od celu jaki sobie obrałeś, a "zapomnieć się" rzeczywiście łatwo. Szczególnie kiedy intensywność jest tak duża, że mierząc ma się wrażenie, że pół minuty minęło w 5 sekund :D


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych