Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

WYZWANIA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Witam

 

Starsi użytkownicy może pamiętają, że kiedyś tu były wyzwania prowadzone przeze mnie.

Nie mam niestety kontaktu z właścicielami ale pomyślałem że może w ramach rozruszania forum by to wznowić.

 

Byłyby one niestety totalnie nieoficjalne bez żadnych nagród jak kiedyś itp

 

Piszę ten post by sprawdzić odzew bo czasami były wyzwania i 2 osoby przez cały miesiąc wrzuciły filmik :D

 

Piszcie kto ew były chętny, jak coś może od razu jakieś propozycje ćwiczeń takich średnio-zaawansowanych.

 

Ja potem bym je nagrał tak jak kiedyś i może fajna zabawa by z tego wyszła :) Można by jakiś ranking userów zrobić czy coś i potem byśmy wyłonili największego kozaka na forum :P

 

Pozdro!


  • 1

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

+

Fajny pomysł, może nie pamiętam tego, ale jak przeglądałem forum krótko po trafieniu na nie to nadziałem się na tę inicjatywę. Brak nagród może spowodować może trochę mniejszy odzew, ale możemy zorganizować coś w rodzaju dobrowolnego wpisowego, że każdy kto startuje może się dorzucić do puli nagród, oczywiście nie musi :D 

Gdyby udało się to wskrzesić to chętnie bym wziął udział bez względu na to czy będą nagrody czy nie :)


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak najbardziej dobry pomysł, bez względu na frekwencję wyzwania potrafiły ożywić forum. Nie wiem czy będą tak popularne jak kiedyś (tym bardziej bez nagród książkowych tudzież innych), ale warto spróbować. Co do propozycji ćwiczeń to zacząłbym od czegoś klasycznego:

 

Podciąganie w poziomce - ilość powtórzeń

Pistolety (jedna noga bez przerwy) - ilość powtórzeń

Pompki wąskie - ilość powtórzeń

Stanie na rękach - czas trwania

Krzesełko (pozycja półprzysiadu - może być jednonóż ;)) - czas trwania

 

Wymienione ćwiczenia już kiedyś pojawiały się w wyzwaniach, nie są zbyt problematyczne do ocenienia i ich poziom jest dość zróżnicowany - w każdym razie nie są to bardzo zaawansowane ćwiczenia. Raczej nie szedłbym w stronę doczepiania obciążenia, ponieważ niektórzy mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego ekwiwalentu dla danego ciężaru (nie każdy posiada krążki, linę etc.). Oczywiście można dać więcej statyków, jak dobrze wiecie nie siedzę zbyt mocno w tym temacie i nie wiem, które z nich byłyby o optymalnym poziomie trudności.

 

Moim pomysłem jest aby różnicować poziom wyzwań, tj. konstruować je jednego miesiąca (czy dwóch) na zasadzie prostych odmian ćwiczeń, a innym razem zrobić wyzwanie o wysokim stopniu trudności (mogą to być sekwencje ćwiczeń, trudniejsze statyki i odmiany ćwiczeń). Dajcie znać co sądzicie.

 

Oczywiście opracowanie zasad oceniania techniki czy ustawiania odpowiedniego kadru należy do Ciebie, Czillaut ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

o, miałem właśnie pisać post, że fajnie byłoby to wznowić, w wyzwaniach nie może zabraknąć oczywiście muscle upów! :D Można też robić wyzwania w formie setów w których liczyłby się jak najniższy czas


  • 0

#5
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Ale zajeb**za! Właśnie od paru dni myślałem, żeby zaproponować jakieś wyzwania, czy coś w tym stylu, coby forum odżyło  :D. Generalnie myślałem, żeby rozplanować to w taki sposób, żeby podzielić ćwiczenia na siłowe i statyczne (ewentualnie dorzucić wytrzymałościowe tak jak kiedyś, ale tam się ostry młyn może zrobić i generalnie technika woła o pomstę do nieba przy większej ilości powtórzeń, dlatego nie jestem za tym). Można by to robić w ten sposób, że co miesiąc byłyby wrzucane dane propozycje ćwiczeń, np tak jak kiedyś jedno siłowe jeden statyk (ewentualnie jedno wytrzymałościowe) i punktacja, bądź też bez żadnego dzielenia na siłowe itp zrobić miks wszystkich najważniejszych ćwiczeń i na bieżąco uaktualniać ranking (w miarę jak się pojawiają nowe wyniki) pod konkretne ćwiczenie, tak, że ciągle byłby on jakby "w ruchu". Przy tym drugim sposobie można by robić jakieś podsumowania co parę miesięcy, które by uwieczniały wyniki. Dzięki temu można by też łatwo monitorować zmiany w tym rankingu na przestrzeni np roku, czy dwóch (mogłoby być tam top 3 z danego ćwiczenia). Choć pewnie mniejsze zamieszanie by było przy tym "starym" schemacie.

Także jak najbardziej jestem za i chętnie wezmę udział, jeśli tylko dam radę hehe.  :D

 

PS co do ćwiczeń, które Pablo wymienił, to można by dodać L-sit, hmmm, może tuck planche, albo adv tuck planche? Prawie zapomniał bym o wiszeniu na drążku (oburącz, jednorącz, to do ustalenia). Dorzucić można też jakieś wznosy nóg od zera do dotknięcia drążka, bądź tak jak kiedyś było od poziomu do drążka. Oprócz tego dipy, choć tutaj nie każdy może mieć dostęp do poręczy (chyba, że dwa krzesełka :D). Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopisze.

 

PS2 Pablo, twój pomysł jest spoko, tylko ma jeden problem. Obawiam się, że przez to osoby, które niekoniecznie miałyby siły na te cięższe ćwiczenia zwyczajnie odpuściłyby sobie dane wyzwania przez co jeszcze drastyczniej spadłaby frekwencja (w sumie mój pomysł, żeby podzielić je na statyczne i siłowe bez wytrzymałościowych też ma ten problem hehe). Też właśnie myślę jakby to najlepiej zbalansować. (Twój sposób można ulepszyć tak, że byłoby do wyboru, albo użytkownik nagrywa łatwiejszą, albo trudniejszą wersję danego ćwiczenia, np pompki zwykłe i pompki na jednej ręce, wtedy może Ci, którzy nie mają siły na jednoręką wersję nadrobiliby punkty ilością zwykłych, a Ci, co by się czuli na siłach robiliby wersję one arm. Oczywiście wszystko trzeba by zbalansować pod względem punktacji, co nie byłoby łatwe i raczej różne byłyby opinie na ten temat.


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 24 czerwca 2017 - 17:48

  • 0

#6
undercover

undercover

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
Wydaje mi się, że podział na statyki, siłę i wytrzymałość byłby dobry, bo każdy ma różne cele. Co do techniki... w każdej z tych konkurencji może kuleć i jej pogorszenie może pomóc osiągnąć lepszy wynik ;p Ciężko będzie to oceniać. Możnaby określić wytyczne dla każdego ćwiczenia, ale musielibyśmy mieć też skład sędziowski.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik undercover edytował ten post 24 czerwca 2017 - 19:55

  • 0

#7
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Oczywiście wzorem poprzednich byłyby wytyczne, które trzeba spełnić wykonując ćwiczenie i nie spełnienie któregoś skutkowałoby nie zaliczeniem.


  • 0

#8
undercover

undercover

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
Jak mamy chętnych sędziów to git ;)

Moim zdaniem przydałaby się też jakaś rozwojowa i edukacyjna formuła - np. co 2-3 miesiące 2-tygodniowe okno na wrzucanie aktualnych wyników.

Mieszana konkurencja (siła+wytrzymałość) z sumowanymi punktami byłaby ciekawa w tej formule, wtedy trzebaby było odpowiednio planować periodyzację i uczestnicy mogliby się podszkolić w tym zakresie. Jakby połączyć to z miksem ćwiczeń push/pull/legs moglibyśmy otrzymać ranking wszechstronnego zawodnika w kategorii ćwiczeń bazowych, a uczestnicy nie zaniedbywaliby żadnego z podstawowych ruchów.

Co do konkurencji siłowych to ze względów bezpieczeństwa w naszych amatorskich warunkach odpuściłbym single i postawił raczej na 3 powtórzenia z danym ciężarem. I oczywiście ze względu na specyfikę ćwiczeń kalistenicznych doliczałbym wagę ciała do ciężaru.

W punktacji ćwiczeń wytrzymałościowych też przydałoby się raczej jakoś uwzględnić wagę ciała.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik undercover edytował ten post 24 czerwca 2017 - 20:22

  • 0

#9
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

@Krzepki Paweł wydaje mi się, czy masz coś wspólnego z informatyką? :D Może byś się podjął napisania jakiegoś programu, kiedy zasady będą ustalone? :)

 

Co do dodawania ciężaru do ćwiczeń to raczej to nie przejdzie, sam jestem przeciwny mimo iż siłę mam większą w stosunku do wytrzymałości, bo po pierwsze forum nazywa się kalistenikapolska :D a po drugie tak jak napisał Pablo, nie każdy ma w domu obciążenie. 

 

Ja mam bardzo demokratyczny pomysł xD Może by tak zebrać wszystkie pomysły (tylko muszą być bardziej dopracowane) i zrobić ankietę (nie wiem czy to forum ma możliwość, ale zawsze można zrobić przez google czy inną platformę), ten który otrzyma najwięcej głosów przechodzi :)


  • 0

#10
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ma ankietę. I tak dodatkowe obciążenie odpada :P Głownie z przyczyn które opisał pablo.


  • 0

#11
undercover

undercover

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
Co do doczepiania obciążeń to myślę, że powinno się wypowiedzieć więcej osób (np. we wspomnianej ankiecie) i nie powinno się tego z góry odrzucać. Z tego co widziałem wiele osób tutaj robi takie treningi i mogliby być zadowoleni z takiej formy rywalizacji. Jak ktoś nie ma obciążenia to nigdy/dawno tego nie praktykował (jak ja) więc dużo tego obciążenia nie potrzebuje. Poza tym można dokupować stopniowo wraz ze wzrostem siły.

Myślę, że forma ciągłego rankingu i punktacji, o której pisał Paweł mogłaby zebrać więcej osób, dla których niewykonalne jest zrobienie ciężkich odmian ćwiczeń - mogliby wspinać się z punktami. Można skonstruować ranking, który uwzględniałby odpowiednio łatwiejsze odmiany. Byłyby one punktowane słabiej, ale umożliwiałyby udział w zabawie i rywalizacji.

Ja jestem programistą z zawodu - można pomyśleć o apce, ale trzeba więcej szczegółów ;)

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#12
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Myślę, że forma ciągłego rankingu i punktacji, o której pisał Paweł mogłaby zebrać więcej osób, dla których niewykonalne jest zrobienie ciężkich odmian ćwiczeń - mogliby wspinać się z punktami.

Yhm, tylko z tą różnicą, że w moim pomyśle byłyby rozpisane konkretne ćwiczenia i uczestnik zdobywałby punkty w danym konkretnym ćwiczeniu, ścigając się punktacją z innymi w (jeszcze raz) tym danym ćwiczeniu. Potem można by co miesiąc (albo dłużej, bo miesiąc przy czymś takim to może za krótko, szczególnie, jeśli ćwiczeń byłoby dużo) robić podsumowania z tych konkretnych ćwiczeń. W ten sposób wyłonilibyśmy najlepszych z danego ruchu, tudzież ćwiczenia. Być może źle zrozumiałem sens twojej wypowiedzi, ale jeśli miałeś na myśli, aby tę punktację zbić w jeden wielki ranking, to myślę, że zrobiłby się nam ostry chaos, a patche balansujące punktację za ćwiczenia uploadowane byłyby częściej niż same wideo z ćwiczeniami :D.

 

@Krzepki Paweł wydaje mi się, czy masz coś wspólnego z informatyką? :D Może byś się podjął napisania jakiegoś programu, kiedy zasady będą ustalone? :)

 

Hehe, rozwaliłeś mnie tym pytaniem :D. Skąd wiedziałeś? co prawda tyle co po maturce, ale tak, można powiedzieć, że coś wspólnego mam, uczę się intensywnie c++ i przymierzam do game developingu (za 5 dni wyniki maturki to jakieś studia może się obierze też). Zastanawia mnie jednak skąd taki pomysł? Styl wypowiedzi aż tak rzuca się w oczy? :D.

Tak w ogóle, to pomysł z ankietą spoko. Aczkolwiek namawiał bym jednak to utrzymania wszystkiego w jak najprostszej, najczytelniejszej i najbardziej przystępnej postaci, bez zbędnych udziwnień bo coś takiego może po prostu zniechęcić. Po prostu wymyślić tak, żeby komuś po przeczytaniu zasad się nie odechciało bo tyle zachodu czy coś w tym stylu.  :P

 


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 25 czerwca 2017 - 00:26

  • 0

#13
undercover

undercover

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
C++ to zdecydowanie dobry kierunek, każdy inny język później będzie formalnością ;)

Chodziło mi o formę taką, że w ustalonych odstępach czasowych byłby tydzień na wrzucenie filmików (np. co 2 miesiące) z takiej progresji z podanych, w której ktoś czuje się mocny - jedna do wyboru. Punkty liczone byłyby od zera za każdym razem jako suma punktów ze wszystkich ćwiczeń. Progresje łatwiejsze byłyby słabiej punktowane (jakiś mnożnik do liczby powtórzeń). Podstawowych ćwiczeń i ich progresji nie jest tak dużo, jakiś dolny limit wypadałoby zrobić np. od zwykłej pompki w ruchu push. Wydaje mi się, że coś takiego miałoby lepszy odzew, uwzględniając różne poziomy zaawansowania, niż ustalenie poprzeczki wysoko (np. od pistoletów) i ja skupiam moje przemyślenia głównie na tym aspekcie. Wtedy mielibyśmy w rankingu i dzików i tych aspirujących do tego miana ;)

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#14
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Hehe, rozwaliłeś mnie tym pytaniem  :D. Skąd wiedziałeś? co prawda tyle co po maturce, ale tak, można powiedzieć, że coś wspólnego mam, uczę się intensywnie c++ i przymierzam do game developingu (za 5 dni wyniki maturki to jakieś studia może się obierze też). Zastanawia mnie jednak skąd taki pomysł? Styl wypowiedzi aż tak rzuca się w oczy?  :D.

 

Nie styl wypowiedzi tylko mały szczegół, powtórzyłeś w kilku postach wyrażenie != jako "nie równe"  :D


  • 0

#15
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tak jak pisałem wcześniej raczej odradzałbym stosowanie dodatkowego obciążenia z przyczyn, które wcześniej wymieniłem. Jeśli chodzi o skład sędziowski to zazwyczaj Czillaut oceniał technikę i było w porządku - oczywiście filmiki ze wstępną techniką i ogólnymi zasadami byłyby pierwszoplanowymi elementami umiejscowionymi w pierwszym czy drugim poście pod ewentualnym tematem z gotowymi wyzywaniami.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#16
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

C++ to zdecydowanie dobry kierunek, każdy inny język później będzie formalnością ;)

Tak też mi brat mówi, który w tym dość mocno już siedzi :). Jestem na etapie zagłębiania się w klasy i ponoć jak to się ogarnie (a jest co, ale Ty to wiesz :D) to już reszta jest tak jak mówisz - formalnością :). Przynajmniej mam taką nadzieję.

 

Nie styl wypowiedzi tylko mały szczegół, powtórzyłeś w kilku postach wyrażenie != jako "nie równe"  :D

Haha coś takie przeczucie miałem, że o to może chodzić. No i bingo heh :D.

 

PS Co do filmików z ćwiczeń, to jak już byśmy ogarnęli mniej więcej jakie ćwiczenia byłyby brane pod uwagę, to sam chętnie mógłbym pomóc w nakręceniu ich wykonania (przynajmniej tych, które dam radę, bo siłowo nie powinno być problemów, ale handstand to już inna bajka... Nie moja... Jeszcze :) ).


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 25 czerwca 2017 - 01:08

  • 0

#17
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Warto dodać, że trzeba zrobić osobne wyzwania/ranking, dla kobiet :) Kilka się tu przez forum przewinęło, może coś takiego przywieje kolejne :P

 

Offtop:

Ja z kolei mam na studiach Pythona, język narzucony z góry, nie rozumiem tego języka, nie lubię i mam problemy :/ Kierunek analiza danych jakby coś :D


  • 0

#18
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Dla kobiet można by dawać lżejsze wersje ćwiczeń np zamiast l-situ n-sit, zamiast pompek wąskich zwykłe czy coś w tym stylu. Choć szczerze mówiąc szanse są nikłe, że jakaś weźmie udział w tej edycji wyzwań, bo po tej dłuższej przerwie baza użytkowników jest zdziesiątkowana jak po jakiejś apokalipsie :P.

@James
Podobno Python jest bardzo dobry do analizy danych ze względu na rozbudowany zasób bibliotek gotowych do zastosowania. Tak w ogóle, to spoko, że łamiemy stereotyp informatyka-zasiedzianego nerda wraz z Undercoverem hehe. Pewnie jeszcze więcej na forum by się znalazło koderów  :D.


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 25 czerwca 2017 - 11:20

  • 0

#19
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

offtopic:

 

Python jest najłatwiejszym językiem jeśli trzeba coś zrobić coś działającego używając jak najmniej wysiłku. Dzisiaj powoli wypiera zarówno języki skryptowe typu bash jak i bardziej wysokopoziomowe. Nauka algorytmów, uczenie maszynowe, albo web development (Django albo web2py) w pythonie to bajka. Jedynie trochę kuleje w technologiach mobilnych (możliwe, np. Kivi, ale mało popularne). C++ jest super jesli chcemy mieć kontrolę nad wszystkim, samodzielnie zarządzać pamięcią itp. Znam oba i lubię oba te języki, stosuję oba w pracy w zależności od potrzeb.

 

Odnośnie wyzwań - jestem za. Przyjemniej się dyskutuje na forum, jeśli się wcześniej rywalizowało z kimś lub widziało czyjąć mordę na filmie w wyzwaniach


  • 1
Skazany na trening od 10.2012

#20
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Ja bym jeszcze dodał, że jeśli chcielibyśmy uzyskać większą frekwencję na wyzwaniach, to z pewnością więcej ludzi zobaczy cały temat jeśli będzie stale widoczny. Z tego też powodu warto byłoby go podpiąć gdzieś na samej górze zaraz po wejściu na forum, albo nawet wrzucić na główną. Wtedy ze 100 osób, które wchodzą na kp.pl 90-100 zobaczy temat, A tak to kilku, kilkunastu, bo i tak szybko ginie wśród potoku postów i zakładanych tematów, a wiedzą o nim tylko Ci, którzy faktycznie przebywają na forum "regularnie", albo po prostu zobaczyli go przez przypadek.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych