Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Dziennik HYBRYDO pt.2


  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#101
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Teraz tydzień przerwy w związku z 12 godzinną pracą. Narazie nie potrafię tego pogodzić a i blizna po operacji mi na to nie pozwala
  • 0

#102
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Macie gdzieś w zanadrzu jakieś fajne filmiki z rutynkami do rozciągania? Interesuje mnie:
-szpagat rozkroczny
-szpagat wykroczny
-naleśnik
-rozciąganie góry ciała
  • 0

#103
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Kurde. Brakuje mi opisywania swoich treningów tutaj. Jednak co nawyk to nawyk.

Chciałem się z wami podzielić swoimi celami na ten rok. Nie są one tak ambitne jak w poprzednich latach bo wiem że rzeczywistość jest zgoła odmienna od zaplanowanej.

Pull up+75%BW
Dip+100%BW
Set MU-BarDip-pull up 5-10-10 w idealnej formie.
Moja waga to 75kg

Aktualne wyniki to 40kg(53%) chin up I 50kg(67%) dip.

W sumie te cele chcę zrealizować do końca września bo tak mam zaplanowane cykle i treningi.
Obecnie wplotłem w plan dwa treningi wytrzymałości i na pierwszy cel rzucam słynne 50/100 w 5 minut. Po cichu liczę na to że jeszcze w tym roku się uda
  • 0

#104
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts

Pochwalę się dzisiejszym treningiem wytrzymałościowym :)

 

5 muscle up na drążku z gumą

10 podciągnięć nachwytem po czym (2 podciągnięcia co 10 sekund x5 żeby dobić kolejne 10

10 dipów+10 kg

10 goblet squat+10kg

5 baby muscle up on rings

10 australin pull ups z nogami na wysokości bioder +2,5kg (każde powtórzenie to dotknięcie kołami klaty)

10 pompek+10 kg 

10 wznosów do l-sit+hold max sec

 

0 przerw między ćwiczeniami i 3 minuty między obwodami. 

Po podciąganiu już idzie z górki :D Od nowego tygodnia w dipach i pompkach dodam 5 powtórzeń a w przysiadach 5 powtórzeń i 10kg. Za to baby muscle up zamienię na 1 minutę skakanki. 

Po trenigu pierwszy raz pobiegłem 5km. wynik to 28 minut. Wiem. Żenada ale następnym razem będzie poniżej 25 i potem już tylko chwilka do mojego celu czyli 5km poniżej 20 minut 


  • 1

#105
Jakub Girya

Jakub Girya

    Member

  • Użytkownik
  • 18 posts

Zachęcam do wrzucenia filmiku z jakiegoś treningu  B)  Powodzenia i wytrwałości!


  • 0

#106
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Jeszcze nie ma czego pokazać :)

Dzisiejszy trening
50/100 wide pull ups/wide push ups
3 minuty przerwy
50/50 australin pull ups/dips
3 minuty przerwy
50/100 close grip chin ups/diamond push ups

Pierwszy set to serie 5/10 x10 z przerwami 25 sekund
Drugi set to serie 5/5 x10 z przerwami 15 sekund
Trzeci set to serie 5/10 x10 z przerwami 45 sekund
  • 0

#107
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
https://youtu.be/1dhOOSIqXWU

Tutaj łap coś starego jeśli chcesz :)
  • 1

#108
Jakub Girya

Jakub Girya

    Member

  • Użytkownik
  • 18 posts

Jeśli nie chcesz wrzucać to chociaż nagraj i zmontuj tak jakby miało być na YT. Zobaczysz za jakiś czas (jak już zrobisz mega formę) to to będzie mega cenne nagranie.


  • 0

#109
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Dzięki. Kiedyś spróbuję👊
Oczywiście dzisiaj po treningu wleciał bieg na bieżni 3km tempem 15km/h. Nieporównywalnie łatwiejsze od biegu terenowego ale zawsze coś
  • 0

#110
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Hejka. Dzisiejsza wytrzymałość przedstawia się tak:
10 pull ups 20 push ups-10 serii
10 pull ups 20 dips- 10 serii
3 minuty między seriami
Emom 10 minut
Pierwsza minuta: 50 skoków na skakance
Druga minuta: 20 pajacyków i 20 mountain climber
Cardio:minuta bieg, minuta marsz x10
  • 0

#111
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Nie wiem czy ktoś to czyta ale dzisiaj podczas treningu zaczęły mi drętwieć(mrówki)dłonie i przedramiona. Dokończyłem ale ledwo co.
Drętwienie przychodziło tylko w trakcie serii.
Teraz czuję jakbym miał pospinane przedramiona a i raz na jakiś czas przyjdzie lekkie odrętwienie(mrówki).
Dodam tylko że to jest pierwszy raz. Podczas siłówki(1-5powtórzeń z ciężarem) nigdy tego nie miałem

Co mogło mi się przydażyć? Co na to poradzić, do kogo się z tym zgłosić, wszelkie info będzie przydatne.
  • 0

#112
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz
Może spróbuj rolować, automasaż ręką całego przedramienia, gorącą (bez przesady) wodą potraktuj.
  • 0

#113
Jakub Girya

Jakub Girya

    Member

  • Użytkownik
  • 18 posts

Zgłoś się do fizjoterapeuty. Jak jest drętwienie to możesz mieć jakąś ciasnotę w stawie. Dobra diagnoza -> terapia manualna -> zalecenia co do ćwiczeń i będzie git  B)


  • 0

#114
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 posts

Nie wiem czy ktoś to czyta ale dzisiaj podczas treningu zaczęły mi drętwieć(mrówki)dłonie i przedramiona. Dokończyłem ale ledwo co.
Drętwienie przychodziło tylko w trakcie serii.
Teraz czuję jakbym miał pospinane przedramiona a i raz na jakiś czas przyjdzie lekkie odrętwienie(mrówki).
Dodam tylko że to jest pierwszy raz. Podczas siłówki(1-5powtórzeń z ciężarem) nigdy tego nie miałem

Co mogło mi się przydażyć? Co na to poradzić, do kogo się z tym zgłosić, wszelkie info będzie przydatne.

 

Miałem coś podobnego z tym, że mi dłonie zaczęły puchnąć a nawet sinieć. Miałem problem z nadgarstkami. Moim skromnym zdaniem to przeciążenie ścięgien. Ja polecam po pierwsze-taping (samemu można se nakleić tejpy nie ma sensu płacić fizjoterapeucie) a po drugie- floss band (guma do floss kosztuje około 5 dych ale ja wyleczyłem dzięki niej nadgarstki). Floss bandem można też spokojnie regenerować przedramiona. Powiedziałbym-zrób se przerwę ale prawie nigdy mi samemu się to nie udaje więc tego nie powiem:)


  • 0

#115
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 posts
No ja słyszałem coś wręcz przeciwnego apropos kinesiotapingu. Nie mając wiedzy na ten temat można sobie więcej krzywdy zrobić z tego niż pożytku. Może to tylko gadanie tych co na tym zarabiają, ale ja bym jednak nie ryzykował.
A pomijając temat taśm, to zdecydowanie polecam wizytę u fizjo, o czym sam się przekonałem nie dalej jak wczoraj. Masaż przyblokowanych miejsc i ustawienie naprawdę robi robotę.
  • 0

#116
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 posts
  • LokalizacjaRzeszów

Nie wiem czy ktoś to czyta ale dzisiaj podczas treningu zaczęły mi drętwieć(mrówki)dłonie i przedramiona. Dokończyłem ale ledwo co.
Drętwienie przychodziło tylko w trakcie serii.
Teraz czuję jakbym miał pospinane przedramiona a i raz na jakiś czas przyjdzie lekkie odrętwienie(mrówki).
Dodam tylko że to jest pierwszy raz. Podczas siłówki(1-5powtórzeń z ciężarem) nigdy tego nie miałem

Co mogło mi się przydażyć? Co na to poradzić, do kogo się z tym zgłosić, wszelkie info będzie przydatne.

 

Nie brałeś czasem jakiejś przedtreningówki? ;>


  • 0

#117
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 posts

No ja słyszałem coś wręcz przeciwnego apropos kinesiotapingu. Nie mając wiedzy na ten temat można sobie więcej krzywdy zrobić z tego niż pożytku. Może to tylko gadanie tych co na tym zarabiają, ale ja bym jednak nie ryzykował.
A pomijając temat taśm, to zdecydowanie polecam wizytę u fizjo, o czym sam się przekonałem nie dalej jak wczoraj. Masaż przyblokowanych miejsc i ustawienie naprawdę robi robotę.

Ja mówię tylko z własnego doświadczenia. Kleję się tejpami jakieś 2 lata w razie czego i zawsze mi to pomaga i to szybko. Nigdy nie słyszałem żeby to komuś zaszkodziło. Przecież tejpy stosują teraz nawet dla dzieci i starców. Ale oczywiście chętnie poznam kogoś komu tape kinesio zaszkodziło i poznam jego opinię. Fachowy fizjo ok ale pytam- po co wydawać kasę tam gdzie nie trzeba? Tajping jest prosty i nie trzeba kończyć kursu rehabilitacji żeby się tym leczyć samemu. Powiem może dość radykalnie- obojętnie jak to przykleisz. I tak przyniesie ulgę. Teraz to jest cały biznes, książki, kursy i branie kasy za zwykłe przyklejenie plastra. A czasem jest tak, że tak cię napier...że trzeba działać szybko nie czekając na wizytę u fizjo:)


  • 0

#118
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 posts
Obojętnie jak je przykleisz?? No proszę Cię... :) One same w sobie nie mają cudownych mocy uzdrawiających, tylko ich działanie polega na tym że wykonują pracę polegającą na odpowiednio napinaniu bądź odciążaniu danego obszaru/części ciała w okolicy wystąpienia kontuzji. W związku z tym trzeba wiedzieć jak je przede wszystkim odpowiednio ponacinać i umiejscowić w miejscu kontuzji, a nie kleić jak popadnie, byle były naklejone tam gdzie boli. No bez jaj.
I nigdzie nie napisałem że szkodzą same w sobie, ale jak najbardziej tak się dzieje kiedy są użyte nieodpowiednio. A czy to u dzieci, czy u ludzi starszych nie ma najmniejszego znaczenia...
  • 1

#119
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Dzięki za rady. Mam znajomego fio i poradzë się go.
Na tejpy i flosy narazie nie mam sianka ale jeżeli problem nie ustąpi to wypróbuję.
Narazie rolowanie, rozciąganie i masaż. Zobaczymy co to pomoże.
Bueno. Nie stosuję przedtreningówek. To nie jest ten typ mrowienia. Czućje po prostu dopiero gdy złapię drążek czy poręcze
  • 0

#120
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 posts

Obojętnie jak je przykleisz?? No proszę Cię... :) One same w sobie nie mają cudownych mocy uzdrawiających, tylko ich działanie polega na tym że wykonują pracę polegającą na odpowiednio napinaniu bądź odciążaniu danego obszaru/części ciała w okolicy wystąpienia kontuzji. W związku z tym trzeba wiedzieć jak je przede wszystkim odpowiednio ponacinać i umiejscowić w miejscu kontuzji, a nie kleić jak popadnie, byle były naklejone tam gdzie boli. No bez jaj.
I nigdzie nie napisałem że szkodzą same w sobie, ale jak najbardziej tak się dzieje kiedy są użyte nieodpowiednio. A czy to u dzieci, czy u ludzi starszych nie ma najmniejszego znaczenia...

ja tam rzadko kiedy nacinam a i tak na mnie działa ale oczywiście masz rację-lepiej iść do fachowca i zabulić min 2 dychy niż samemu sobie nakleić:) podaj komu gdzie i kiedy to zaszkodziło bo jak tylko słyszałeś to wiesz::)  ja naklejam sam i często byle jak i jakoś do tej pory mnie to nie zabiło. Oczywiście lepiej jest kleić odpowiednio. Ja nie reklamuję tego sposobu, po prostu wielokrotnie mi to pomogło więc na mnie działa, chciałem tylko pomóc koledze ale każdy robi jak chce.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users