Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Dziennik HYBRYDO pt.2


  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#81
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 posts
  • LokalizacjaPL

Ło chłopie dozwolona praca tułowia? xD ja bym od początku walił maksymalne kipy + praca barków wgl całego tułowia wręcz jak z crossfitu, przecież chyba z 50 bym tak zrobił xP przy 18-20 siłowych

 

technika jak MU albo wręcz wspieranie wychwytem tylko wyczucie pracy ramion na tyle by wystarczała dojść do brody nad drążek


  • 0

#82
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
No właśnie nie ogarniam tego kipu😁 Są dwie próby. Najpierw zrobię sobie siłowe na zaliczenie a w drugiej próbie spróbuję nachwytem z kipem
  • 0

#83
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,733 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Jeśli celem jest zrobienie określonej ilości powtórzeń to będzie się liczyła zrobiona ilość powtórzeń i czas, a nie technika. Możliwe, że nawet wręcz nikt tam nie zauważy, że robiłeś ładnie technicznie bo gościu z crossfitu zrobi 2 razy szybciej od Ciebie i to będzie traktowane jako WOW. Ja bym robił zgodnie z zasadami i jak można się bujać to można. Będziesz miał więcej siły na inne elementy :)


  • 0

#84
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Odnośnie kippingu to kwestia wykonywania arch i hollow body w odpowiednim tempie względem szybkości podciągania - musiałbyś to wyczuć. Jeśli nie umiesz skutecznie wykonywać tego kippingu, to pewnie niewiele poprawisz swój rekord siłowych powtórzeń, dlatego musiałbyś poświęcić chwilę czasu na opanowanie tego. Pooglądaj sobie crossfitowców, szybko załapiesz o co chodzi. Na Twoim miejscu uczyłbym się siłowych, bo bardziej się przydadzą jeśli zamiast straży pożarnej będziesz jednak chciał wstąpić do innej służby. Ewentualnie jeśli w danym dniu wszyscy będą podciągali się siłowo, to możesz wyjść na błazna gdy zastosujesz kipping. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#85
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Stres mnie dzisiaj pożera od środka. Nie wiem co to jutro będzie
  • 0

#86
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 posts
  • LokalizacjaPL

To kolana chociaż do klatki, zawsze z 5 powtórzeń Ci doda, przecież umiesz MU


  • 0

#87
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Będę się tam bujał jak małpa ale zrobię dużo. Zrobię jakieś 12(zaliczenie) i potem kopanina. Tylko mam cały czas dylemat. Nachwyt czy podchwyt
  • 0

#88
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 posts
  • LokalizacjaPL

raczej podchwytem powinieneś więcej, ja robie całe życie nachwyt, podchwyt to może 2% ogólnie w życiu a i tak zrobię więcej pod. Ale to może być kwestia osobnicza, żeby nie było że nagle zrobisz 5 mniej :D


  • 0

#89
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

1-3 banany przed tymi testami z 15-30 min., na mnie działa jak przedtrenigówka. xD


  • 0

#90
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,733 posts
  • LokalizacjaGdańsk

1-3 banany przed tymi testami z 15-30 min., na mnie działa jak przedtrenigówka. xD


To chyba jako placebo Ci tak działa gdyż banan trawi się 1-2 godziny i dopiero po tym czasie glukoza z niego zaczyna trafiać do krwioobiegu. No chyba, że jesteś jakiś magiczny czy coś 😂
  • 0

#91
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

Może z czasem nie trafiłem, ale wiem że jak jakiś czas przed treningiem zjem banany to mam powera na treningu. Merfi jak zawsze się czepia szczegółów. xD Ale tym razem spoko, dobrze że powiedziałeś ile przed testami ma zjeść te banany haha. :D


  • 1

#92
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Trzymajc8e kciuki. Będzie bomba :D
  • 0

#93
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,733 posts
  • LokalizacjaGdańsk
No nie bez powodu zaleca się zjeść posiłek na te 3-4h przed treningiem bo po tym czasie zaczyna on sie wchłaniać w jelitach :) Natomiast z tym powerem to tak czy siak trochę bzdura. Jeśli dzień wcześniej na kolację ktoś zjadł węgle to ma na pewno uzupełniony glikogen, a to z niego głównie organizm korzysta w trakcie wysiłku fizycznego aby dostarczyć pracujacym mięśniom glukozę. Z żyły idzie na ten cel niewiele cukru bo i niewiele tam jest. Zwykła aktywność dzienna z kolei nie uszczupla tych zapasów za bardzo bo nie ma gdzie i po co. Tak więc suma sumarum zjedzenie węglowodanowego posiłku przed treningiem moim zdaniem niewiele zmienia jeśli chodzi o samo wydatkowanie energii na treningu. Ten "power" to bardziej psychika niż działanie bananów :) Ale spoko też tam byłem. Jak przestałem jeść przed treningiem to nic się w zasadzie nie zmieniło i nic dziwnego ;)

Pisze to w kontekscie treningu siłowego oczywiście bo kondycyjno-wytrzymałościowy z dużą ilościa pracy na beztlenówce rządzi sie innymi prawami :)

Trzymam kciuki man!!!
  • 0

#94
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts

Nie poszło. Brakło pół sekundy do przejścia testów. Brakło techniki przy biegnięciu przez kopertę. Strach przed strąceniem pachołków zrobił swoje. Nie ma co się przejmować i trzeba próbować dalej :) Na kopercie odpadło jakieś 240 osób na 300. Szkoda bo byłem gotowy na teorię i dosłownie na wszystko oprócz koperty.

 

Dzięki za wsparcie !!!!

 

Wczoraj wleciał pierwszy trening po przerwie związanej z odpoczynkiem przed testami.

 

OAP negatyw+ supinated grip planche lean 3x
free Hspu negatyw+ front lever 3x
Front lever pull up+pseudo planche push ups 3x5+5
10 szerokich MU na kołach+front lever pull na gumie 5x2
explosive pull up 30x1
Bar dips+russian dips+skull crushers 3x5+3+5
Wskoki na podwyższenie 3x4
Negatywy 3x1

5x5 pull ups + dips z oporem gumy przyczepionej do ziemi 3+5/3+5/3+5  


  • 0

#95
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts

W nowym tygodniu trening lekko się zmieni. Zobaczcie na pierwszą stronę. Drobne poprawki dosłownie zostały wprowadzone.

 

Może mi ktoś powiedzieć jak mam trenować eksplozywność pull upów? Załóżmy że moim celem jest teraz podciągnięcie się do pępka.

 

O ile wiem że te ćwiczenia pod MU zostają:

 

Bar dips+russian dips+skull crushers (tri secik na fazę przejścia)
Wskoki na podwyższenie 
Negatywy 

 

O tyle nie wiem jak zabrać się za podciaganie. POMÓŻCIE bo już próbowałem milion schematów i nic na mnie nie działa. 

Mam do dyspozycji 1,2,3,4,5 kg i gumę oporującą. Większy ciężar na pewno się nie przyda. 


  • 0

#96
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

Ja tam bym ćwiczył czymś w stylu 10x2 i tyle, jeżeli masz siłę to eksplozywność szybko się wyrabia. :P


  • 0

#97
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Jednak wczoraj miałem do dupy dzień bo dzisiaj spróbowałem explozywne pull upy z 1 kg i lajtowo do dołu klaty siadało.

Dzisiaj nagrałem rekordy:
Dip 50 kg
Chin up 40kg (z zapasem)

Jestem baaaardzo zadowolony.

Na twarzy w okolicach blizny pooperacyjnej pojawiła mi się opuchlizna więc chwilowo odpuszczam. Jak zwykle w momencie gdy progres jest niesamowity
  • 0

#98
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3,444 posts

Człowiek uczy się na błędach, odnośnie koperty to są techniki odpowiedniego mijania pachołków - wygoogluj sobie. Trzymam kciuki za następne podejścia, grunt to nie załamywać się porażką. Odnośnie podciągnięć eksplozywnych to faktycznie duża ilość serii i niewielka ilość powtórzeń powinny się sprawdzić (np. 10x1-3), gdzie w każdym powtórzeniu starasz się o maksymalny zakres ruchu (oczywiście podciągnięcia wykonujesz eksplozywnie, faza pozytywna musi być zrobiona jak najszybciej). Specem nie jestem w tej dziedzinie, toteż wiele więcej nie napiszę.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#99
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 posts

A jak Ci poszło na podciąganiu? Założę się, że powymiatałeś tam. Większość pewnie robiła jakiś kippingowy cyrk, jak to zwykle bywa.

No i tak jak Pablo mówi, to, że teraz Ci nie poszło to nic nie znaczy, kwestia doszlifowania techniki i dasz radę. A jak już się dostaniesz to przy twojej aktywności sportowej nie będziesz miał raczej żadnych problemów pod tym względem.


  • 0

#100
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Dzięki za wsparcie panowie.
Faktycznie. Techniki różne są. Poprawię to za rok.
Reszta na drążku to cyrk ale fakt faktem zaliczali
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users