Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nauka victoriana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Siemanko, ostatnio nawiedziła mnie myśl aby ponownie zabrać się za victoriana i tym razem go osiągnąć w 2,3 miesiące, poczyniłem wielkie postępy w silę, poprawiłem fronta z ugiętych i protrakcji do prostych rąk i retrakcji, czyli w idealnej formie.
Chcę wiedzieć na czym się skupiać najbardziej aby się wzmocnić pod niego, trening victoriana mam już mniej więcej zaplanowany. ;)


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Wydaje mi się, że elementy, które Ci bardzo mocno pomogą to szlifowanie false grip, impossible dips, l-sit i v-sit i ewentualnie (nie jestem pewien czy tak to się nazywa) inverted planche - czyli tak jakbyś chciał zrobić planche na paraletkach ale brzuchem do sufitu :) Tyle mi przychodzi na myśl. Wszystko na pewno pomoże.


  • 0

#3
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Tak, zapewne dwa niezwykle łatwe elementy pomogą mu z najtrudniejszym elementem gimnastycznym. Tak to jest jak się wypowiada ktoś kto zna tylko teorię. Bejek wiesz na czym się skupiać, pressy we froncie na kółkach, podciąganie we froncie na kółkach i próbować szerokiego victoriana na poręczach, to wszystko przełoży się na siłę w victorianie na kółkach. No i oczywiście trening fronta niemalże codziennie. :) Merfi na jakim poziomie jesteś żeby udzielać mu rad, trzymasz już chociaż full front levera?


Użytkownik Pablo1 edytował ten post 20 maja 2017 - 09:44
Powstrzymajmy się od ostrego języka i utrzymajmy pewien poziom kultury wypowiedzi ;)

  • 1

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
A po co te wycieczki personalne? Nie zgadzasz się. Spoko. Napisałeś co uważasz. Spoko :) Kolega skorzysta z tego co uzna za pomocne. Nie widzę też problemu żebyś napisał, że gadam głupoty i dlaczego, tymbardziej, że zaznaczyłem wyraźnie iż "wydaje mi się". Jaka ta młodzież toksyczna dzisiaj to ja nie wiem :) Wyluzuj wory :)
  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Mateusz, a czy Bejek napisał, że oczekuje odpowiedzi jedynie od osób które potrafią ten element czy chociaż fronta? A nuż jego rady okażą się trafione.

Nie odpowiadaj na mój post bo nie chce znów rozpętać burzy postów niezwiązanych z tematem :P

Ja Ci Bejek niestety nie pomogę :D
  • 0

#6
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Spoko, lepiej słuchać kogoś kto zna teorię. Macie racje. Jesteście moimi mistrzami bo tyle wiecie... o jejku, a ja nic nie wiem tylko po prostu to robię więc co ja mogę o tym wiedzieć. :(

Do zobaczenia, jak będę umiał victoriana na kółkach to wrócę. :)
  • 0

#7
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Kurde ja nie odrzucałem Twoich rad, wręcz przeciwnie, napisałem że się nie znam, ale negowanie czyichś rad tylko dlatego że nie są poparte wynikami jest nie w porządku. Przystopuje trochę bo to Ty zacząłeś podważać wiarygodność innych, a ze swojej osoby zrobiłeś ofiarę, spokojnie nikt tutaj nie umniejsza Twoich umiejętności.
  • 0

#8
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Jeżeli front ogarnięty to teraz czas na paraletki a potem oczywiście na koła. Możesz też ćwiczyć od razu na kołach ale na skróconej dźwigni.

Oto moje propozycje:

a)statyka:

 

-victorian na ziemi

-victorian na paraletkach (tuck, adv, itp) lub coś takiego (zwróć uwagę na łopatki i "przygotowanie pod pozycję)

-ostatnia opcja, dla majsterkowiczów to pełny victorian na dream machine lub na odciążeniu

 

B) dynamika 

KONCENTRYCZNE

-wznosy na wysokich paraletakch

-wznosy hantli w sylwetce leżąc na brzuchu w sylwetce

EKSCENTRYCZNE

-negatywy 

IZOTONICZNE

-trening z gumami NP. ściąganie za plecy itp

-victorian na paraletach na mocnej gumie, lekko zawyżony. Teraz siłą mięśni próbujesz "ściągnąć" go do normalnej pozycji

c) trening fronta

 

Oczywiście mięśnie antagonistyczne też musisz ćwiczyć dlatego planche i samolot mile widziane


  • 1

#9
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ech obserwuje to długi czas, miałem się nie odzywać no ale ni mogę. To samo mnie dobijało z Cloudem. Nie trawię ludzi co nauczyli się paru może i fajnych rzeczy, najczęściej chodzą do szkoły, trenują 2 lata ale mają czas trenować całe dnie i zaczynają fifokować JA TO UMIEM TY NIE UMIESZ ZAMKNIJ SIĘ. Stary zjadłeś właśnie całe światowe środowisko trenerskie XDD [ZOBACZ JAK] Po cholerę oni wgl istnieją jak zawodnik i tak jest zawsze na lepszym poziomie sportowym od trenera XD O CO CHODZI XD Idź na gimnastyków napisz mrówkom i innym newciom że są cioty bo nie umią fronta a ty umiesz, myślę że od razu zastąpią trenera legii tobą...

 

Nie spodziewałem się że będę bronił merfiego ale akurat merfi ćwiczy bardzo inteligentnie, handstand najlepszy na forum, dziękuje.

 

Aż bym się też odezwał coś pomógł bo długi czas umiałem fronta/planche, aktualnie bardziej zajmuje się ciężarami i już średnio je trzymam to nie mogę : (

 

Kończąc nie umniejszam twoim umiejętnościom, są na prawde kozackie ale nie dyskredytuj reszty, która po prostu nie ma czasu każdego dnia co 20min podchodzić katować fronta xD

 

Wgl ostatnio zauważyłem jakiś przesadny hype na trening siły xD Ludzie to tylko siła, nie obrażając każdy paralityk co nie umie grać w żaden sport może nauczyć się planche/wycisnąć 150 na klate. Tu nie potrzeba żadnego skilla, przeważająca ilość ludzi na yt co umie jakieś niewiarygodne statyki to ludzie, którzy po prostu spędzają na tym MAKABRYCZNĄ ilość czasu.

Nie umniejszam oczywiście bo należy się szacunek za samozaparcie, niemniej mi bardziej imponuje skill bo tu trzeba coś myśleć a i mieć trochę talentu.

Np taki Kura ma mniejszy staż ode mnie tyle, że on trenuje 6x w tyg po 5-6h a ja 3-4x po 1,5h, co oznacza, że ja po 30 latach będę miał poświęcony taki czas na trening jak on teraz a na ten moment ćwiczyłem tyle ile on przez rok xD To i tak myślę nieźle mi idzie. Dlatego też gadanie, że ja w tyle i tyle zrobiłem więcej niż ty w tyle i tyle jest bez sensu bo po jednej stronie może być mąż, rodzic, który ledwo co znajduje czas zmęczony wieczorem na 30min treningu a z drugiej strony licealista, który po szkole ćwiczy 7 godzin a michę ma podstawianą pod przysłowiowy ryj. Może kiedyś to ogarniesz, dobrze nie pamiętam ale też chyba jak lata temu jakiś pierwszy front mi wszedł to myślałem że jestem zajebisty. Lata mineły i w sumie to wiem tyle, że im więcej wiem/umiem to wiem tylko jak bardzo mało wiem/umiem : (

 

@HYBRYDO, bardzo ładna pomoc no ale nie umiesz fronta to w sumie jednak jakieś pierdoły

 

Pozdrawiam hejterów, pierwszy post po awarii


  • 3

#10
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Wszystko fajnie, ale ktoś kto się czegoś nauczył bądź jest już blisko tego będzie wiedział co działa, a co nie. Teoria nie ma za wiele wspólnego z praktyką. Skoro wszyscy którzy osiągnęli victoriana polecają katować pressy we froncie na kółkach oraz podciągnięcia razem w setach i robić po kilka takich setów dziennie to mają rację. Zoran, Manuel, mój ziomek który też umie victoriana na kółkach, wszyscy oni ćwiczą dokładnie w ten sposób, więc po co polecać komuś jakieś ćwiczenia które do niczego nie prowadzą? Wymasterujesz pressy i podciąganie we froncie to zaczynasz robić podejścia do victoriana i tyle, żadnej magii.

 

Dla każdego wymówką jest czas, chodzę na praktyki po 8h dziennie i zobacz, mam czas napisać tą wiadomość i co jakiś czas wyrwać się z pracy i porobić podejścia na pobliskim placu zabaw. Zoran Pesterac pracuje jako spawacz po 10h dziennie a jakoś jest jednym z najbardziej kompletnych i najsilniejszych ludzi w street workout'cie, po prostu trzeba mieć chęci, praca czy inny szajs nie przeszkadzają w niczym jeżeli masz jasno określony cel. ;)

 

I Hybrydo wybacz, ale z tego co mu poleciłeś to raczej nic nie da mu takiego progressu jak to co napisałem powyżej, no chyba że dragon press, to coś tam daje. :)


  • 0

#11
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

No popatrz. Akurat te ćwiczenia które mu wypisałem robił Grzesiek Kowalik (znalazłem jego posty na forum GymnasticBodies)+ kilka z nich robią gimnastycy I on jakoś potrafi utrzymać takiego victoriana że kapcie by wam spadły (8 sek)


  • 1

#12
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Hybrydo, kolega i tak wie lepiej. Zostaw :) To rzeczywiście taka opcja mentalna młodego orła co wie najlepiej i jeszcze ci wyjedzie, że jesteś do dupy bo nie masz 8%BF i nie robisz fronta i pokaż zdjęcie bicka :)
  • 0

#13
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Jako dodatek może i tak, ale napewno nie było to jego głównym treningiem. Jakoś Caruso, Zoran i mój ziomek są lepsi i ćwiczyli głównie to co ja poleciłem. :P Za niedługo będę mógł coś więcej o tym powiedzieć. :)


  • 0

#14
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Merfi spójrz na to, minęło kilka miesięcy, ty nadal stoisz w miejscu, a ja ciągle progresuje, a teraz sobie poszukaj w swojej teoretycznej wiedzy dlaczego tak jest. xd Wymówki typu wiek, czas? Znam to. Hahah. :P Narka, fajnie było po jakimś czasie odwiedzić forum. :D


  • 0

#15
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Stoję w miejscu? A to ciekawe. Pomijając kolejne wycieczki osobiste możesz napisać po czym wnosisz? :)
  • 0

#16
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Jak ja lubię tę atmosferę na naszym ukochanym forum :) Pierwszy spór po przerwie, teraz to już oficjalnie forum powróciło do żywych! Niech żyje! :D


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 21 maja 2017 - 23:30

  • 1

#17
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

 Jakoś Caruso, Zoran i mój ziomek są lepsi i ćwiczyli głównie to co ja poleciłem. :P

 

Kiedyś się jeszcze zorientujesz, że nie ma jedynego schematu i na każdego może zadziałać coś innego. Jakby ktoś miał jedną genialną rozpiskę na progres w statykach dla wszystkich bez wyjątku to pewnie byłby baaaaardzo bogatym człowiekiem xp

 

Tak btw to hybrydo podał ćwiczenia od gimnastyków, a jest to właśnie element tej dyscypliny, jakby w SW mieli lepszą metodykę to by na olimpiadzie na kółkach śmigali a nie na drążkach w parku xD

 

A merfi akurat od gościa co go pompowały pompki przy ścianie to akurat walnął niezły progres xD Ciało 35 latka adaptuje się jednak trochę gorzej niż 18.

 

@Krzepki, też mi tego brakowało <3333


  • 2

#18
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Ale w sw mają lepszą metodykę. Bexzodbek Ashyraliev na przykład, kilka lat i ogarnął więcej niż gimnastycy w 10-12 lat, bo nie zaczynał od bezsensownych ćwiczeń typu L-sit tylko uczył się od razu trudnych rzeczy, żeby nie było, w idealnej formie.

Haha ja nie traktuję tego jako spinę, ale fakt fajnie wrócić na forum bo nie jest nudno przynajmniej. :D
  • 0

#19
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Stary chyba totalnie nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo pokazałeś, że nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz :DD

 

Sprawdziłem tego gościa skille z 2k17 

 

I sprawdź teraz np to 

 

W KILKA LAT SĄ LEPSI NIŻ GIMNASTYCY PO 12, hahah, a co chciałbyś żeby dzieciakom 8 lat kazywali wskakiwać do planche od razu? xD

Bardzo chcesz to masz dzieciaka i to z klubu rekreacyjnego Polaka https://www.instagra...y=gimnastycy.pl

 

CHłopie ten bezodbek wszystko robi na ziemi, zero dynamiki, poza tym nie umie nic rewelacyjnego (na SW oczywiście jest kozakiem ale gimn ? prosze cię - planche na palcach i krzywy samolot na ziemi? XD) powolne przejścia, to jest milion razy łatwiejsze niż to co oni robią na kółkach xD maltese ziemia/kółka to już wgl porównanie trampkarza z orlika do Ronaldo xD Dlatego u nich statyki wgl nie ma na drążkach ani planszy bo to jest po prostu dla nich banalne, każdy jeden by robił perfekcyjnie i nawet by nie było jak ocenić. Do tego dodaj, że praktycznie każdy zawodnik ćwiczy pod wielobój a to znaczy, że nie umie tylko statyków tylko trenuje także plansze, drążek, konia a nie SW co 8 godzin dziennie wskakują do planche xD Zniszczyłeś mi mózg xD

Przeciętny gimnastyk jakiś top 200 swojego kraju zjada tego bezbeka, poza tym duża część światowej czołówki, szczególnie ci ruscy to goście co za małolata trenowali gimnastykę i byli na nią po prostu za słabi (np. N1K).

 

Kup sobie kółka i sprawdź na nich swoje planche. A potem zrób na nich salto i przejdź do planche tak jak oni robią :)


  • 1

#20
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

On robi większość rzeczy na kółkach widocznie słabo szukasz. XD Robi zanetti presses na kółkach, przejścia z maltese do iron crosa i z powrotem do maltese na kółkach. Wiadomo gimnastycy robią to z dynamicznych obrotów czy coś i potem przytrzymują, ale ćwiczą od małego, a nie od 16 roku życia i tylko 4 lata jak on. :P

 

Pokaż mi który gimnastyk po 3-4 latach umiał:

maltese na kółkach

iron cross na kółkach

victorian na kółkach

 

Chociaż to. :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych