Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ogromny problem z treningiem, pomocy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
grybcio

grybcio

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam, forum obserwuję i czytam dłuższy czas, nigdy sam nic nie pisałem na różnych forach lecz desperacja, która nie dopadła spowodowała zmianę. Ćwicze kalistnikę od ok 3 lat, pierwotnie nie potrafiłem się ani razu podciąnąć, po roku doszedłem do etapu gdy potrafiłem się 6 razy płynnie podciągnąć+ dokopać 4 powtórzenia, zrobić 20 płynnych pompek+15 bujanych i ok 15 dipów+5 wolnych. I od tego czasu (a minęło 2 lata)... nie zaliczyłem w ogóle progressu. W dodatku mam problem z tkanką tłuszczową (zalewa mnie) mimo, że staram sie jeść zdrowo (co dnia jajecznica, kurczak z kaszą, warzywa, owsianka) i biegam ok 25km tygodniowo...

 

Jeśli chodzi o trening to próbowałem 5x5, piramidki i ogólnie rozpisywane z sieci treningi nic nie pomogły...proszę o pomoc, nieco o mnie

183cm wzrostu
82kg wagi
fat spory..
 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum

 

Kwestią odchudzania nie zajmie się 5x5, generalnie skutecznym programem w tym zakresie są interwały - z tym że uprzednio trzeba się do nich przygotować, bo są sporym obciążeniem dla organizmu. Generalnie rozpisz jak wyglądały Twoje ostatnie treningi, chciałbym spojrzeć jakie ćwiczenia lubisz wykonywać i jakie miałeś do tej pory cele.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
grybcio

grybcio

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Wiem, że nie można budować i palić równocześnie (lub jest to trudne) ale moja normalna waga to ok 70 kg i chciałbym pozostać tej postury co jestem, tylko pozbyć się tego nadmiaru tłuszczu z pasa...

ćwiczyłem głównie drążek, pompki, dipy i przysiady, rozpisywałem sobie to na wiele sposobów a po każdym treningu dowałem kilka serii z hantlami lub sztangą, w dodaktu było wchodzenie nogami po ścianie (nauka stania na rękach). W ostatnich dniach robiłem takie treningi:

1) dzień
-podciaganie nachwyt (trening ze strony 50 podciagniec,pl)
-pompki (trening ze strony 100pompek.pl
-podciaganie podchwyt (trening ze strony 50 podciiagniec.pl) + przysiady

 

 

Drugi dzień był taki sam, tylko zamiast pompek robiłem dipy (wiadomo juz niższy poziom- mniejsza ilość powtórzeń). dużo osob ćwiczyło z tymi planami 100 pompek,pl i 50 podciągnięć więc spróbowałem. Jestem dopiero po tygodniu. 


 

Hej, witamy na forum

 

Kwestią odchudzania nie zajmie się 5x5, generalnie skutecznym programem w tym zakresie są interwały - z tym że uprzednio trzeba się do nich przygotować, bo są sporym obciążeniem dla organizmu. Generalnie rozpisz jak wyglądały Twoje ostatnie treningi, chciałbym spojrzeć jakie ćwiczenia lubisz wykonywać i jakie miałeś do tej pory cele.


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W takim razie proponuję jak najszybciej zrezygnować z planów tam oferowanych. Rozwojem wytrzymałości mogą się zająć drabiny lub piramidy, wspomogą również nieco proces redukcji. Natomiast istotniejszym mankamentem będzie wykonywanie cardio, aby z czasem zmienić je na interwały - intensywne 4-10 minut treningu, na które może składać się bieganie, pływanie czy co tam lubisz. Równie dobrze mogą to być ćwiczenia kalisteniczne + ćwiczenia ze sztangą wykonywane w obwodzie (coś w stylu crossfitu), tyle że musisz być na to uprzednio przygotowany.

 

W skrócie: zmodyfikuj aktualny trening i dopasuj te ćwiczenia do drabin, powinieneś osiągnąć progres w liczbie powtórzeń, niewykluczone że również zauważysz wzrost masy mięśniowej. Teraz masz dwie opcje:

 

1. Dodaj do treningów 1-3 obwody tygodniowo, na które będą składały się podstawowe ćwiczenia (te, które wymieniłeś) w zakresie powtórzeń 10-15 (czyli trzeba je będzie ułatwić). Przerwy wykonuj tylko między całymi obwodami, między ćwiczeniami odpoczywaj tylko tyle, ile potrzebujesz czasu by dojść do drążka etc. Po kilku lub kilkunastu tygodniach powinieneś dojść do nieco trudniejszych wariantów lub większego obciążenia - teraz pozostaje wdrożyć zmodyfikowany program tabaty dla kilku ćwiczeń, czyli każde z dobranych ćwiczeń wykonujesz w systemie 20s pracy i 10s odpoczynku i powtarzasz to osiem razy. Wyjdzie Ci 4 minuty pracy.

 

Przykład: 20s podciągania (10s przerwy) -> 20s pompek/dipów (10s przerwy) -> 20s martwego ciągu/przysiadów z obciążeniem (10s przerwy) -> 20s burpees (10s przerwy) -> 20s podciągania (10s przerwy) -> 20s pompek/dipów (10 s przerwy) -> 20s martwego ciągu/przysiadów z obciążeniem (10s przerwy) -> 20s burpees (10s przerwy). Całość zajmie Ci 4 minuty. Jeśli masz za mało obciążenia by skutecznie dopasować je do MC lub przysiadów z obciążeniem to dodaj tam pistolety lub wykroki z wyskokiem. Oczywiście zapis 20s i 10s oznacza 20 sekund i 10 sekund.

 

2. Dodaj bieganie lub pływanie 1-3 razy tygodniowo. Na początku zwiększ bazę tlenową (tak jak w pierwszym przypadku poświęć na to około 2 miesiące), a z czasem również zastosuj trening interwałowy. Mogą to być sprinty wykonywane 8-10 razy na danym odcinku (60-100m i wracasz truchtem, analogicznie na basenie 25m i wracasz 25m na plecach).

 

Oczywiście można też połączyć obydwie powyższe metody, wszystko zależy od Twojego czasu.

 

Ważne aby zastosować ten okres adaptacyjny, bo bez względu na metodę którą wybierzesz (możesz połączyć obydwie), należy najpierw przygotować organizm do trudniejszego wysiłku, ponieważ zbyt wczesne zaimplementowanie interwałów może skutkować osłabieniem stawów i wyniszczeniem organizmu. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Nadmiaru tłuszczu nie spalą ćwiczenia tylko odpowiednia dieta. Ćwiczenia są po to, żeby wzmacniać ciało, budować mięśnie, wytrzymałość i wiele innych ale nie po to, żeby schudnąć. To tylko w kuchni :)


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Bez diety faktycznie treningi mogą nie przynieść założonego rezultatu, ale skoro autor tematu trenuje od 3 lat i próbuje zwiększyć swój progres to lepiej zmaksymalizować szanse na osiągnięcie tego celu poprzez dobranie odpowiednich metod. Problem może leżeć w odżywianiu, ale skupiłem się na aspekcie treningu, tym bardziej jeśli obok redukcji celem jest wytrzymałość, co wywnioskowałem po zastosowanych metodach (program 100 pompek i 50 podciągnięć). 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
grybcio

grybcio

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Bez diety faktycznie treningi mogą nie przynieść założonego rezultatu, ale skoro autor tematu trenuje od 3 lat i próbuje zwiększyć swój progres to lepiej zmaksymalizować szanse na osiągnięcie tego celu poprzez dobranie odpowiednich metod. Problem może leżeć w odżywianiu, ale skupiłem się na aspekcie treningu, tym bardziej jeśli obok redukcji celem jest wytrzymałość, co wywnioskowałem po zastosowanych metodach (program 100 pompek i 50 podciągnięć). 

Celem jest nieco więcej masy mięśniowej ale przy mniejszej ilości tłuszczu, wiem jednak żę nie można palić i budować równocześnie. 


  • 0

#8
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Można spalać tłuszcz i budować równocześnie mięśnie, szczególnie gdy jest się początkującym. Bodajże Merfi właśnie testował kiedyś taki cykl (popraw mnie Merfi jeśli wprowadzam w błąd), gdzie połączył trening 10x5 z tłuszczówką i przyniosło to taki rezultat. Rzecz jasna jest to powolny i dość mozolny proces, natomiast jest jak najbardziej wykonalny również z biochemicznego punktu widzenia.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#9
grybcio

grybcio

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

A co myślicie by raz w treningu dołączyć program 5x5 by ta siła rosła? Ciągle mi się marzy 15-20 podciągnięć i muscle up...

ps Dużo osób zachwala drabinki ponieważ dzięki temu robią dużą ilość powtórzeń na treningu, ja bardziej  zawsze wolałem robić trening np: pompki+ drążek, czyli:

10 serii: (między seriami ok 1,5 odpoczynku)
jedna seria to: 15 pompek wąskich na uchwytach + 10 podciągnięć podchwyt

od 3 serii do ostatniej robiłem 10 pompek (przerwa ok 15 sekund) i dobijałem 5 pompek oraz 6 podciąnięć (10 sekund przerwy) + 2 podciągnięcia (10 sekund przerwy)+2 podciąnięcia

To w efekcie dało mi 150 pompek i 100 podciągnięć na treningu, więcej niż piramidki np. Mogę takie coś robić? 


Użytkownik grybcio edytował ten post 21 maja 2017 - 11:56

  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

15-20 podciągnięć to kwestia rozwoju wytrzymałości, program siłowy nie jest najlepszym rozwiązaniem w tej materii. Muscle up zależy od kilku elementów, generalnie kwestia przyswojenia techniki tego ruchu i eksplozywnych podciągnięć.

 

Co do metody, którą podałeś to niekoniecznie będzie ona skuteczna - generalnie trudno progresować w planach serie X powtórzenia ze względu na wysokie liczby powtórzeń w serii. Jest duża pokusa żeby się docisnąć do upadku mięśniowego aby tylko podbić którąś z serii, przy drabinach jest to zdecydowanie rzadsze zjawisko. Możesz testować ten układ, ale nadal polecałbym drabiny.

 

Swoją drogą to zastanów się nad swoimi priorytetowymi celami, bo mam wrażenie że w każdym poście rozmawiamy o czymś innym.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Spróbuj diety tłuszczowej (LCHF). Dowiedz się jak najwięcej z tej materii i powinny być efekty w zrzucaniu tkanki tłuszczowej. Tutaj na forum jest ładna dyskusja na ten temat. Podrzucę parę przydatnych linków.

http://kalistenikapo...eta-tłuszczowa/

 

http://forum.dr-kwas...hp?topic=4718.0


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych