Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siłowy Mu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
Cześć wam,
powiedzcie mi jakie ćwiczenia wzmocnią mięśnie odpowiedzialne za MU? nie chodzi mi o podciaganie bo z tym problemu nie mam, chodzi o przejście z pozycji górnej pociągnięcia do dipa, ciężko mi to nazwać, innymi słowy przeniesienie łokcia z dołu do góry bez szarpania nogami tylko siła rąk.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Musisz wyćwiczyć False Grip. Bez tego nie zrobisz siłowego muscle upa. :)


  • 0

#3
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

nie musi ale jest łatwiej :D W muscle upie bardzo pomagają skull crushery, wyprosty ramion na wyciągu górnym z lekkim puszczeniem łokci w górnej fazie, podciąganie na prostych rękach i wiele innych. Mówisz, że nie masz problemu z podciąganiem ale może Twoje podciągnięcie jest zbyt mało eksplozywne (chyba że chodzi Ci o slow MU, ale chyba o zwykłego siłowego), możesz mieć słaby mięsień obły i tył barków, może chodzić też o samą technikę ale bez filmiku ciężko stwierdzić co idzie nie tak


  • 0

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No racja :) Chodziło mi o teraz :D Da radę bez false grip ale to już trzeba ogarniać dobrze impossible dips i ogólnie być kotem :D


  • 0

#5
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Ale mu chyba nie chodzi o slowa tylko o zwykłego MU bez kippingu 


  • 0

#6
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Jak dla mnie MU bez kippingu = siłowy MU. Czy to nie to samo? Skoro nie pomagamy sobie nogami a całą pracę wykonują plecy i ręce?


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 17 maja 2017 - 10:55

  • 0

#7
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

tak, to to samo, ale merfi pisząc, że trzeba ogarniać CTI żeby robić bez falsa chyba miał na myśli powolne wejście siłowe


  • 0

#8
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Również musle up'em siłowym nazywam powolne wejście nad drążek, zaś inne to zwykłe lub dynamiczne, ale ile ludzi tyle nazw, nie ma co się tym zajmować.

 

Arte, jeśli chodzi o musle up dynamiczny, czyli wykonywany pędem z podciągnięcia to najpierw musisz mieć ten pęd czyli podciąganie skoordynowane z bujnięciem ciała. Jak już będziesz miał wystarczającą wysokość aby przełożyć przedramiona nad drążek pozostaje męczyć ten element aż wyjdzie. Pomóc może tak jak pisał merfi, trening mu z false gripem, czy nawet na początku musle upy wisząc na nadgarstkach.


  • 0

#9
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Mogę się mylić ale moim zdaniem każde dynamiczne wejście na drążek jest tak naprawdę dynamicznym. Jaka jest różnica czy pomagamy sobie podciągnięciem kolan czy rozpędem z bujnięcia? Prawdziwe siłowe wejście na drążek jak dla mnie następuje kiedy bez żadnej "dynamiki" po prostu robimy MU. Jeśli wejście następuje na bazie eksplozywnego podciągnięcia to tak naprawdę korzystamy z dynamiki podciągnięcia, a nie "siły" :)

No ale ja to tak pojmuję i rzeczywiście mogę się mylić ;)


  • 1

#10
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

to jest wejście siłowe mimo że dynamiczne XD : 


  • 0

#11
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

siłowe mimo że dynamiczne

 

To jest tak jak z tym słynnym zjeść ciastko i mieć ciastko, czy jestem za a nawet przeciw? :D 

 

Dla mnie te słowa się wykluczają. Ale nie ma oficjalnych nazw, więc moglibyśmy dyskutować i nigdy nie doszlibyśmy do porozumienia, na każdych zawodach wymagana technika jest prezentowana, a nasza dyskusja wywiązała się jedynie z tego, że Arte nie sprecyzował o jakie MU mu chodzi, nazwa nie nic nie mówi bo jak już mówiłem - nie ma ustalonych nazw i każdy co innego rozumie przez siłowy MU.


  • 0

#12
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Wyglądają bardzo ok, pasują pod moją definicję "siłowych" :D. Co innego wolne MU  (najgorszy moment przejścia). Wtedy to musi być prawdziwa mordęga.

 

PS Franek dobrze mówisz, ile ludzi tyle opinii, zauważyłem na przykład, że dla wielu osób "normalnie wykonywane ćwiczenia" to dla mnie to samo co "szybko wykonywane ćwiczenia", bo ja po prostu przyzwyczaiłem się wykonywać ćwiczenia powoli, dokładnie.

 

PS 2 Co do tematu, to polecam tak jak wyżej zostało wspomniane false grip oraz podciąganie jak najwyżej, tak żebyś szyją a najlepiej jeszcze dalej (o ile potrafisz) dotykał drążka. Jak takie wysokie podciągnięcia opanujesz tak, że w wykonywanie ich będzie przychodziło Ci swobodnie, to wtedy już będziesz bliski ładnego, czystego MU bez kippingu i ogólnie pojętego wspomagania grawitacją.


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 17 maja 2017 - 18:41

  • 0

#13
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

to jest wejście siłowe mimo że dynamiczne XD : 

Chciałem tylko nieśmiało zwrócić uwagę, że gościu robi te MU właśnie z false grip :)


  • 0

#14
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
moje podciaganie raczej nie jest eksplozywne z tym mam problem dlatego rzadko wychodzi mi takie Mu dlatego chciałem zająć się siłowym czyli wolnym MU. jeśli mi się uda postaram się wrzucić jakiś filmik opisujący problem, albo raczej pokazujący. false grip u mnie to problem z powodu nadgarstkow i gangliona, co do innych ćwiczeń to robię tylko te domowe bez siłowni. widzę że mogę mieć z tym problem ale ;) kto na początku go nie miał ;) dzięki za porady!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Arte edytował ten post 18 maja 2017 - 10:41

  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#15
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Co do eksplozywnego wejścia to ja też nie potrafiłem z "wyskoku" wejść nad drążek. Chyba po prostu traciłem napięcie i nie mogłem się przebić. Za to udało mi się zrobić kilka czystych siłowych MU, do których tak naprawdę nigdy się nie przygotowywałem. Podciąganie, które staram się robić co najmniej do dotknięcia szyją drążka załatwiło sprawę, co tobie też polecam.

PS Co do false grip z tych mistrzostw wyżej to różnie na to pewnie można patrzeć. Na przykład tutaj jest on o wiele mniejszy niż u Ala Kavadlo na filmiku niżej. Sami spójrzcie. Moment 1:24

Także znowu - false grip false gripowi nie równy :D (u Ala dużo, dużo głębszy niż u chłopaka na tych mistrzostwach).


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 18 maja 2017 - 11:18

  • 0

#16
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Nie jest mniejszy tylko inny. Al na filmiku opiera się po prostu na nadgarstkach bez chwytu. Chłopak na zawodach trzyma false grip chwytem, zresztą w trakcie wielokrotnie go poprawia :)


  • 0

#17
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
https://megawrzuta.p...0fe1f53f58.html

tutaj są filmiki z podciagania i z momentu którego nie mogę przejść aby zrobić MU, jakieś porady? co do wykonywania ćwiczeń ?
przy okazji możecie podać link do strony gdzie można udostępniać pliki żeby było łatwiej je wrzucać. na telefonie mi się ciężko szuka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#18
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jak dla mnie masz trzy wyjścia:
1) false grip - bo to właśnie nadgarstki w tej chwili Cię blokują i jeśli trzymałbyś tym chwytem to bez problemu jak na moje oko wejdziesz nad drążek.
Jeśli jednak chcesz robić MU trzymając się drążka klasycznie to musisz:
2) znacząco zwiększyć eksplozywność podciągnięcia - dzięki czemu wyrzuci Cię wyżej i będziesz miał chwilę na transpozycję nadgarstków. Tutaj powinno Ci pomóc zwyczajne dynamiczne podciąganie jak najwyżej (najlepiej klatką piersiową nad drążek).
3) znacząco zwiększyć siłę nadgarstków i przedramion. Tutaj powinny ci pomóc rosyjskie pompki, impossible dips czy tak zwane zwijanie linki. Musisz po prostu wzmocnić przedramiona i nadgarstki na tyle, żeby utrzymały Cię w górze podczas gdy Ty je obkręcisz do odpowiedzniej pozycji (ta opcja jest najcięższa). Tak to mniej więcej wygląda:

/watch?v=YxBf7Vgh4Lc (wklej to po youtube bo coś tutaj blokuje linki z tego portalu)

Natomiast co się tyczy udostępniania filmików to najprościej jest założyć konto na youtube (jeśli nie masz) i wrzucać tam filmiki jako "niepubliczne". Wtedy obejrzeć je mogą tylko ludzie, którzy dostali linka :)

Pozdrowionka!


  • 1

#19
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
dzięki za poradę impossible dips raczej są dla mnie impossible ale spróbuje wrzucić filmiki jak wykonuje podciagniecie z false grip. jak robię rosyjskie pompki tygryski i impossible dips może pomożecie mi to dobrze technicznie rozegrać ;) dzięki ! ale trening mam dopiero w poniedziałek więc chyba dopiero w przyszłym tygodniu coś wrzucę


A można zacząć od russian dip? elblow dip?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Arte edytował ten post 19 maja 2017 - 14:54

  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#20
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

taki mały tip: jeśli trzymasz falsem z zaciśniętą ręką (kciuk nie nad drążkiem tylko od spodu) to z całej siły zaciskaj rękę i w momencie przejścia próbuj tak jakby wyprostować nadgarstek mocno zaciskając dłoń na drążku. Jeśli robisz dynamicznie to w najwyżej fazie podciągnięcia staraj się jak najszybciej popatrzeć na ziemię za drążkiem zginając cały tułów jak przy brzuszkach.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych