Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc w doborze rodzaju sprzętu treningowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Witam 

 

Zacznę od tego, że chcę trenować w domu z minimalną ilością kasy wydanej na sprzęt. Mam hantle 2x 20kg fajnie sprawdzają się na razie przy wykrokach obciążenie też może przydać się mi przy dipsach i podciąganiu czy przysiadach ale trochę za małe do martwego ciągu.Nie mogę kupić sztangi a kupowanie karnetu na siłownie tylko po to aby wykonać martwy mija się z celem.

 

Opcja 1

Zastanawiam się nad kupnem Ketlla, którym mógłbym do treningu Push,Pull,Legs dodać zgięcie w biodrach swingiem.

Opcja 2 

Kupno kamizelki z obciążonej  idealna do Push,Pull,Legs nie potrzebuje pasa na obciążenie i mogę wygodnie robić crawling + ewentualnie marsz z obciążeniem ale co właśnie z brakiem ruchu zgięcia w biodrze ?

 

Chyba żeby martwy ciąg wykonywać taj jak zaleca bodajże Dan John 2-3 serie po 20 powtórzeń ale trochę mi nie pasuje do teorii gdyż potrzebuje wykonywać trening z ciężkim obciążeniem a niska liczbą powtórzeń.

 

Czekam na wasze zdanie i porady.

Pozdrawiam


  • 0

#2
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Kettlebell. Przy podciąganiu wygodne, a oprócz swingów można też robić np. TGU. W internetach piszą, że ma(swing+tgu) dobre przełożenie również na bieganie, co też jest Twoim celem jak kiedyś wspominałeś. Do przysiadów (goblet) też spoko. Można też robić spacer farmera., jako spacer z obciążeniem.

 

Wg mnie plusy z kettla są większe niż z kamizelki z obciążeniem.


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#3
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

minus kettla jest taki, że mając tylko jeden ciężko jest progressować...  chyba że interesuje Cie wytrzymałość maratończyka w swingach kettlem ;)

PS. jeżeli hantle masz rozkręcane to linka przez oczko w talerzach i masz kettla :D jeżeli nie są to możesz przywiązać linę do hantli ale 20kg to chyba trochę mało a 40 może być trochę dużo  <_<


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych