Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Masło czy olej kokosowy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Cześć :) Pytanie takie samo jak w temacie. Masło czy olej kokosowy? Który z tłusczy jest bardziej wartościowy? Dlaczego? Którego używacie? :)


  • 0

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Mysle ze oba produkty są zdrowe i należałoby je wdrożyć w swoi schemat żywieniowy.

Tylko maslo musi byc maslem ;) minimum 82,5g nasyconych.
Np na oleju kokosowym fajnie jest smażyć.

Tutaj na temat oleju kokowe:
https://youtu.be/ONSxqQBomCg

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Wiadomo, że masło to masło, a nie żadne mixy ;) Domyślam się, że oba są zdrowe, ale jeśli np. masło jest pod jakimś względem lepsze to nie widzę wtedy sensu kupowania drogiego oleju kokosowego. No, chyba, że dla walorów smakowych, jak ktoś bardzo lubi :D


  • 0

#4
Gokuu

Gokuu

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Jeśli pytasz o to czy jest niezbędny, to nie, nie jest. Ja osobiście korzystam i z tego i z tego, ze znaczną przewagą masła, olej kokosowy nie wychodzi wcale tak drogo jeśli nie stanowi podstawowego źródła tłuszczy. 


  • 0

#5
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Jeżeli chodzi o smażenie to: jeżeli podsmażasz coś krótko to masło fajnie się sprawdza, natomiast coś co wymaga dłuższego smażenia to osobiście używam oleju kokosowego nierafinowanego.


  • 0

#6
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że masło klarowane ma podobny, jeśli nie wyższy punkt dymienia niż olej kokosowy. Wniosek z tego taki, że masło jest lepsze do smażenia :P Chyba, że miałeś na myśli zwykłe masło 82%, ale ja i tak w lodówce mam zarówno zwykłe, jak i klarowane. Używam innego rodzaju masła w zależności od tego co robię :)


  • 0

#7
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Tak chodziło mi wyłącznie o zwykłe. Klarowane i kokosowy nierafinowany mają bodajże powyżej 200 stopni C. Tutaj zostaje jeszcze kwestia aromatyczności potrawy. Na kokosowym jak dla mnie potrawy mają ciekawszy smak ale to już kwestia gustu lub pieniądza :)


  • 0

#8
Tmq

Tmq

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Cześć :) Pytanie takie samo jak w temacie. Masło czy olej kokosowy? Który z tłusczy jest bardziej wartościowy? Dlaczego? Którego używacie? :)

Ciężkie pytanie. Bardziej wartościowe wydaje się masło ze względu na zawartość mikroelementów (sporo wit A) i różnorodność kwasów tłuszczowych. Olej kokosowy to prawie same nasycone tłuszcze.

Ogólnie rozmawiałem z dietetykiem jakieś pół roku temu na temat tłuszczy, powiedział mi że na tamtą chwilę najzdrowszy stosunek kwasów tłuszczowych uważa się 0,7:0,8:1 (jeśli dobrze pamiętam), w każdym razie dla prostszych obliczeń jeśli dobierzesz stosunek 1:1:1 również jest jak najbardziej ok i w wyborze źródła tłuszczu kieruj się właśnie tym stosunkiem kwasów tłuszczowych.

 

Mysle ze oba produkty są zdrowe i należałoby je wdrożyć w swoi schemat żywieniowy.

Tylko maslo musi byc maslem ;) minimum 82,5g nasyconych.
Np na oleju kokosowym fajnie jest smażyć.

Tutaj na temat oleju kokowe:
https://youtu.be/ONSxqQBomCg

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

82g tłuszczy nasyconych w maśle?

Może raczej Ci chodziło o ogół tłuszczy?

W każdym razie tak jak piszesz masło musi być masłem, bardzo prosto się nadziać na produkty w stylu "masło extra" z zawartością utwardzonych tłuszczy roślinnych, które są szkodliwe.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych