Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kiedy zaczynać hardcorowe ćwiczenia ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Witam. Od niespełna 4 tygodni staram się regularnie uprawiać kalistenikę. Lecz zwykłe podciągania i pompki mi się znudziły. Chciałbym się was spytać, kiedy mam uczyć się hardcorowych ćwiczeń typu: Stanie na rękach, planche, front lever itp. itd. Myślałem nad dodaniem do treningu 4 ćwiczeń na handstand. Co wy na to ? 


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Już. Oczywiście w najprostszych formach. Np frogstand, tuck fl, stanie przy ścianie. 

 

Ale na sam początek polecam zmasterowanie sylwetki gimnastycznej hollow body + oczywiście innych jednak z naciskiem na hb. Szukaj na forum bądź yt.


  • 0

#3
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

4 tygodnie i już podstawowe ćwiczenia Ci się znudziły? Szybko.

To tak jakbyś trenował trójbój i powiedział po miesiącu, że trzy boje Ci się znudziły xD.

 

No ale wracając do tematu. Małymi kroczkami od początku możesz próbować dążyć do jakichś elementów - tak jak napisał czillout.

Oczywiście na początek prostszych typu L-sit, wymyk, jakieś pierwsze próby handstanda itp., ale warto od początku się tego uczyć. Powodzenia!


Użytkownik Ambu edytował ten post 22 lutego 2017 - 23:09

  • 0

#4
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Już. Oczywiście w najprostszych formach. Np frogstand, tuck fl, stanie przy ścianie. 

 

Ale na sam początek polecam zmasterowanie sylwetki gimnastycznej hollow body + oczywiście innych jednak z naciskiem na hb. Szukaj na forum bądź yt.

 

Frogstand- Utrzymałem się 2 sekundy
Tuck fl- bałem się tego zrobić
Stanie przy ścianie- Po ostatnim upadku na plecy zniechęciłem się :/
Tak jak mi radzisz, zacznę od tych hollow body, bądź nie pełne L-sit (Czyli siedzę, ale mój tułów i tyłek są w powietrzu, a podtrzymuję się nogami, i rękoma) 


  • 0

#5
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

4 tygodnie i już podstawowe ćwiczenia Ci się znudziły? Szybko.

To tak jakbyś trenował trójbój i powiedział po miesiącu, że trzy boje Ci się znudziły xD.

 

No ale wracając do tematu. Małymi kroczkami od początku możesz próbować dążyć do jakichś elementów - tak jak napisał czillout.

Oczywiście na początek prostszych typu L-sit, wymyk, jakieś pierwsze próby handstanda itp., ale warto od początku się tego uczyć. Powodzenia!

Po prostu chcę urozmaicić trening. Nic mnie tak nie cieszy, jak ukończenie treningu. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych