Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pierwszy plan do oceny

plan treningowy nowy ocena

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Zmorka

Zmorka

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Hej, 
czy moglibyście ocenić mój pierwszy plan treningowy?
Mam beznadziejnie słabe łapki i plecy, dlatego mowa jest dopiero o negatywach.
Trening wykonuję pn/śr/pt + 3-4x w tygodniu szermierka, która jest niestety jednostronnym sportem + bieganie 1x w tygodniu.
Pierwszym celem jest wykonanie jednego pełnego podciągnięcia.
Drugim celem jest wzmocnienie (wyrównanie?) słabszych części organizmu, które są spowodowane szermą.
Trzecim celem jest poprawienie metabolizmu, który paskudnie ucierpiał podczas etapu anoreksji.

Załączone pliki

  • Załączony plik  obwody.png   30,91 KB   41 Ilość pobrań

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ogólnie całkiem spoko plan, oprócz tego że nie ma nic na odcinek lędźwiowy, przykładowe ćwiczenia to mostek (lub jego progresje) czy superman (hold lub wznosy).

Obwody cechują się tym, że pomiędzy ćwiczeniami są jak najmniejsze przerwy, lub nawet jej brak, dlatego 30 sekund to moim zdaniem za długo, taką przerwę możesz zastosować jeśli masz dwa podobne ćwiczenia po sobie jak podciąganie nachwytem i podchwytem czy przysiady i wykroki, choć generalnie lepiej żeby takich obok siebie nie było.


  • 0

#3
Zmorka

Zmorka

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Przerwy na początek skrócę do 10sec, a mostek 20sec wrzucam pod koniec obwodu.
Dziękuję za porady :)


  • 0

#4
Shym

Shym

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Sensownie to wygląda. Jeśli chcesz to pierwsze podciągnięcie zrobić "szybciej" to smaruj gwinty negatywami w tymże ruchu. O smarowaniu na pewno znajdziesz informacje gdzies na forum, a może nawet bez tego wiesz w czym rzecz:) 

Jeśli chodzi o to wyrównywanie to  niemożliwe jest zeby byc w 100% zbalansowanym. Jednak wiem o co chodzi w Twoim przypadku i Twój plan powinien fajnie zadziałać o ile nie napalisz się za bardzo na szybki postęp i będziesz sobie go tam konsekwentnie wykonywał:)


  • 2

#5
Zmorka

Zmorka

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Jeżeli zależy mi na mocnym brzuchu, to czy powinnam robić dodatkowe treningi obwodowe na sam brzuch?
np. kalisteniczny.pl/sylwetki-gimnastyczne-sposob-silny-wyrzezbiony-brzuch_1933/
Plan tygodniowy wyglądałby tak:
W pon/śr/pt - trening podstawowy
pon albo śr - trening brzucha

 

wt/pt/sob - szermierka
sob - bieganie

czwartek i niedziela byłyby całkowicie wolne, a wtorek nie męczący aż tak bardzo :P
 

 


  • 0

#6
Shym

Shym

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Przez mocny rozumiesz silny?^^ W tym wypadku najlepiej wzmocnic caly korpus. Raczej nie potrzebujesz robic specjalnie jednego dnia na sam brzuch, zwlaszcza, ze w zaproponowanym planie masz cwiczenia angażujące sekcje środkowa. Raczkowanie dodaj sobie czasem i bedzie fajnie działać.
Poza tym nie ma co wypychac planu cwiczeniami dodatkowo bo więcej wcale nie zmaczy lepiej, tym bardziej kiedy chodzi o siłę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan treningowy, nowy, ocena

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych