Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dipy i pompki w jednym treningu?

Dipy pompki klatka triceps

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Padd

Padd

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
Witajcie! Jako, że pompki i dipy to jedne z tych ćwiczeń, które uznaje się jako bazę chciałbym się dowiedzieć, czy jest sens trenować na jednym treningu i dipy i pompki ? Niby te same mięsnie pracują ale pod innym kątem, dobrze myśle?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Ma to sens krótko mówiąc, na takim założeniu opiera się schemat push/pull/leg, który jest efektywny i pozwala sprawnie połączyć trenowaniu kilku dyscyplin lub chęć wyćwiczenia się w różnych ćwiczeniach (np. właśnie w pompkach i dipach). Zadbaj tylko o taką samą liczbę ćwiczeń na inne rodzaje ruchu (2 odmiany pull i 2 odmiany leg) aby uniknąć ewentualnych dysproporcji.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Padd

Padd

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
@Pablo1 dzięki za odpowiedź, czyli jesli w jednym treningu mam pompki i dipy to przykładowo muszę mieć 2 rodzaje podciągnięć (np. Na drążku i pod stołem - tzw. Podciąganie australijskie i 2 rodzaje cwiczen na nogi (np. Pistolety i przysiady z wyskokiem albo inne przysiady) dobrze rozumiem? I mogę je przeplatać dowolnie byle by zachować schemat push/pull/leg ? Czyli np:

1.pistolety
2.Podciaganie na drazku
3.przysiady z wyskokiem
4.hand stand pushups
5.podciaganie australijskie
6.pompki
7.brzuch (wznosy nóg na drazku, brzuszki itp)
I jako cwiczenie nr. 8 dipy? Czy za bardzo przekombinowane :D ?

I to jako jeden obwód, a obwodów robie 3, cwicze tak jakos od miesiaca i chcialem gdzies dolozyc dipy ale nie bardzo mam gdzie.
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zamieniłbym pompki z dipami lub HSPU z dipami jeśli chcesz włączyć dipy do programu, bo aktualnie uwzględniając wszystkie ćwiczenia będziesz miał 3 ćwiczenia push. Możesz je przeplatać w dowolny sposób. Wykonywanie tych ćwiczeń obwodowo jest jak najbardziej akceptowalne.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Ja bym to zrobił tak:

1. Pistolety

2.HSPU

3.Podciąganie drążek

4.Przysiad z wyskokiem

5.Pompki

6.Australian pull ups

7.Wznosy nóg na drążku+grzbiety (brzuch+prostownik)

 

lub bardziej rozbudowane zawierające dipy i dla równowagi kolejne ćwiczenie ciągnące (inverted pull ups) oraz dodatkowe ćwiczenie na nogi i brzuch

 

1. Pistolety

2.HSPU

3.Podciąganie drążek

4.Przysiad z wyskokiem

5.Pompki

6.Australian pull ups

7.Wznosy nóg na drążku+grzbiety (brzuch+prostownik)

8.GHR

9.Dipy

10.Inverted pull ups lub podciąganie podchwytem (proponuję to pierwsze)

11. Wycieraczki-opcjonalnie-na zakończenie treningu 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych