Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

100 podciągnięć :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Stosował ktoś z kolegów i koleżanek plan ze strony : http://www.podciagan...0259.1486142410

 

Jakie opinie i rezultaty:)?

 

 


  • 0

#2
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

A ja mam inne pytanie, a w zasadzie rozszerzone:
Jakie efekty będą po połączeniu 3 treningów z tej strony.
Znajdują się tam wspomniane wyżej 50 podciągnięć, 100 pompek, oraz 300 brzuszków.
Co daje taki trening? Bardziej siłę, wytrzymałość, a może jest to wyrównany wzrost?
Efekty raczej będą i to nie ujemne, tylko nie potrafię przewidzieć jakie.


  • 0

#3
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

50 podciągnięć, 100 pompek i 300 brzuszków to głównie wytrzymałość, ale ktoś kto podciągnie się 50 razy z masą ciała na pewno będzie mógł się pochwalić sporym ciężarem na 1 powtórzenie w podciąganiu. 50 podciągnięć to nie kwestia paru tygodni, to ja podciągając się z obciążeniem 60 kg. (to także moja waga aktualnie :D) nadal nie jestem w stanie wykonać 50 podciągnięć z masą ciała, mój maks pewnie jest w okolicach 35 podciągnięć, nie wiem bo dawno nie ćwiczyłem bez obciążenia. Nawet jeżeli podciągałbym się te 40 razy to zobacz że ćwiczę już 2 lata, a nadal nie jest to w okolicach 50 podciągnięć, a ważę mało i mam silne plecy, żeby normalnie ważący człowiek doszedł do 50 podciągnięć to myślę, że co najmniej z 3-4 lata ciężkich treningów pod taki cel jak nie więcej.

 

A odnośnie tych treningów z neta, serio sądzisz że dojdziesz do 50 podciągnięć z masą ciała bez używania obciążenia? Moim zdaniem to jest niemalże niemożliwe, bo w końcu dopadnie cię ostra stagnacja i będzie tak że w pół roku progresujesz może 1 powtórzenie. Najlepiej najpierw dojść do 20-25 podciągnięć z masą ciała i wtedy zaczynać ćwiczyć wytrzymałościowo, ale z ciężarem takie rozwiązanie na pewno da ci więcej jeżeli chodzi o ten cel 50 podciągnięć. :P

 

Sory że się rozpisałem. xd


  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Kiedyś stosowałem zarówno podciąganie jak i brzuszki, oczywiście efektów dużych nie widziałem, ale wtedy nie miałem większego pojęcia na temat treningu. 

Podciąganie poprawnie technicznie w okolicach 50 powtórzeń jest bardzo trudne do osiągnięcia, co innego z kippingiem czy crossfitowe butterfly, ale to już bardziej chodzi o technikę niż wytrzymałość w zwykłym podciąganiu. Owszem można dojść do takiego wyniku, ale to nie kwestia kilku miesięcy, nawet rok może być za mało, ale myślę że 2 lata ukierunkowanego treningu pod ten cel, najprawdopodobniej już przy poziomie 15 powtórzeń złapie Cię pierwsza stagnacja, i zacznie się kombinowanie.

Ten trening zwyczajnie się nie sprawdzi, gdyż nie będziesz w stanie przejść do następnego poziomu.

 

Odnośnie pytania eGzu. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie określenie jasnego celu, zapoznanie się z naszą pigułką wiedzy, i wybranie na jej podstawie odpowiedniej drogi dojścia doc tego celu.


  • 0

#5
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Pytam,ponieważ tworzę nowy plan i chciałbym zmienić coś w podciąganiu, dotychczas stosowałem w poniedziałek 4 serie, w środę drabina 1-6 a w piątek podciąganie australijskie.

Nie interesuje mnie 50 podciągnięć bo to odległą galaktyka, mam przyziemnie cele:D

dawno wpadłem na tą stronę z tematu i chciałem pozbierać opinie:)


  • 0

#6
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Prędzej czy później takie cele tak czy inaczej staną się bardziej przyziemne. Trochę pracy i będzie okej. ;)


  • 1

#7
adamoantos

adamoantos

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Chciałbym w końcu mieć na tyle siły heh :)


  • 0

#8
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Raz w tygodniu wytrzymałościówka w podciąganiu, 2-3 razy ciężkie treningi front levera i 50 podciągnięć jest lajtowo do osiągnięcia, ale ja nie widzę w tym sensu. :) Lepiej mierzyć pod coś w stylu 20 podciągnięć z 20kg., wbrew pozorom lepsze to dla stawów. ;)


  • 0

#9
oldFART

oldFART

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Wydaje mi się, że nikt nie osiągnął 50 podciągnięć stosując program tam pokazany. 50 technicznych podciągnięć to elitarny wynik. Pozdro


  • 0

#10
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Dokładnie, 50 podciągnięć osiąga się jako efekt uboczny dążąc tak jak mówiłem do celów typu 20 powtórzeń z 20kg. bądź stosując trening setów, czyli np. 5 MUSCLE UP - 10 BAR DIPS - 15 PULL UPS bez schodzenia z drążka. Nie warto katować dużej ilości powtórzeń bodyweight, mowa tu np. o powyżej 20 repsów w serii, lepiej dodać ciężaru i trzymać się maks. 20 powtórzeń i siłą rzeczy wytrzymałość z masą własnego ciała zwiększy się do tych 50 powtórzeń, a nawet więcej. ;)

 

54 podciągnięcia - 1 muscle up - 50 bar dipów :D

Akcja zaczyna się w 2:05 - https://www.youtube....h?v=Q-BRD41axyQ


  • 0

#11
oldFART

oldFART

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Dokładnie, 50 podciągnięć osiąga się jako efekt uboczny dążąc tak jak mówiłem do celów typu 20 powtórzeń z 20kg. bądź stosując trening setów, czyli np. 5 MUSCLE UP - 10 BAR DIPS - 15 PULL UPS bez schodzenia z drążka. Nie warto katować dużej ilości powtórzeń bodyweight, mowa tu np. o powyżej 20 repsów w serii, lepiej dodać ciężaru i trzymać się maks. 20 powtórzeń i siłą rzeczy wytrzymałość z masą własnego ciała zwiększy się do tych 50 powtórzeń, a nawet więcej. ;)

 

54 podciągnięcia - 1 muscle up - 50 bar dipów :D

Akcja zaczyna się w 2:05 - https://www.youtube....h?v=Q-BRD41axyQ

Jeżeli chodzi o wytrzymałość na mnie ten gość robi wrażenie


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych