Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Masa Kalisteniką dla ektomorfika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Witam

Mam 15 lat, od zawsze byłem szczupły, prowadzę od zawsze aktywny tryb życia, lecz jest jeden problem, jestem za chudy przy wzroście 184 cm ważę niecałe 57 kg.. nadszedł czas w którym w mej głowie narodziły się myśli zmiany tego, od miesiąca robię pompki co drugi dzień treningiem polegającym na : 10 pompek - 1 min przerwy - 10 pompek na podwyższeniu - 1 min przerwy - 10 pompek szerokich - 3 minuty przerwy i powtarzam to 4 razy. Efekty są, klatka jakowo się rozbudowała co mnie bardzo usatysfakcjonowało, ale chciałbym więcej, chciałbym zabrać się ewidentnie za trenowanie na masę by nabrać chociaż tych 8 kilogramów masy mięśniowej, nie mam pojęcia jak się za to zabrać i co dawało by najlepsze efekty. Liczę na waszą pomoc dlatego też napisałem właśnie tutaj.

 

Podsumowując:

-Ektomorfik

-184 cm

-57 kg

Cel: przybranie na masie, za pomocą treningów kalistenicznych :)

 

Ja jestem zdania że na masę wystarczy trening i normalne jedzenie czyli jak najmniej przetworzone przez przemysł. Czyli jak najmniej zagęszczaczy, skrobi modyfikowanych, składników E (chociaż nie wszystkie są złe), syropu glukozowo fruktozowego, nadmiaru cukru (sam w sobie nie jest zły ale tylko w małych ilościach, np. w gorzkiej czekoladzie 70% masy kakaowej wzwyż). Białko tylko najwyższej jakości czyli żółtka, mięso, tłusty nabiał. I nie musisz jeśc go wielkich ilości. Zdecyduj się na paliwo którego chcesz używać. Albo dużo węgli i mało tłuszczu albo dużo tłuszczu i mało węgli. Ja osobiście preferuję drugi styl odżywiania.

Wrzuć do treningu dipy, do pompek dodaj obciążenie, podciąganie, podciąganie australijskie(jak pompki z obciążeniam to  tu też daj kg), przysiady, mostki, rób je w drabinach i daj sobie trochę czasu a masa przyjdzie sama.


  • 0

#22
Eryk1605

Eryk1605

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Mateusz zabiorę się za ten trening obwodowy, tylko nie za bardzo wiem jak go ułożyć i dostosować pod siebie :/


  • 0

#23
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Zachęcam do przeczytania http://kalistenikapo...odki-przykłady/


  • 0

#24
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

A ja napiszę tylko żebyś wywalił margarynę do kosza i kupił masło.


Użytkownik eGzu edytował ten post 10 lutego 2017 - 09:46

  • 0

#25
SenseJLF

SenseJLF

    Administrator

  • Administrator - Boss

  • 262 postów
  • LokalizacjaSzczytno

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam

 


  • 0

Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

 


#26
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nie rozumiem dlaczego przeniesiony do odżywiania, tu nie chodzi o masę tłuszczową, którą robi się "odpowiednim" odżywianiem, tylko mięśniową, którą robi się treningiem.


  • 0

#27
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Przejrzyj posty - większość traktuje o odżywianiu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych