Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stymulator hormonu wzrostu

Stymulator Hormonu Wzrostu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Część wszystkim. Z góry przepraszam jeżeli temat nie jest w odpowiednim dziale, ale nie mogłem znaleźć podobnego dzialu. Ostatnio przeczytałem sobie trochę o hormonie wzrostu. Nie jest on tylko odpowiedzialny za wzrost człowieka, jest także ważny przy budowaniu suchej tkanki mięśniowej i spalaniu tłuszczu. Jest on popularny w kulturystyce przy budowaniu dużych mięśni. Ciekawi mnie temat jak ten hormon działa w kalistenice/street workoucie ? Czy kupując stymulator (bo czysty hormon jest zbyt drogi) takiego hormonu przyniósł by mi efekt w spalaniu tkanki tłuszczowej i szybszego progresu ? Znalazłem taki stymulator w internecie z firmy trec. Zawiera on w sobie 3 ważne aminokwasy L-arginyne, L-ornityne, L-lizyne, które wpływają na wydzielanie samotrapiny (hormonu wzrostu). Co myślicie na ten temat, czy stosowanie tego nie zaszkodzi w przypadku kalistenice?
  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nie znam tego typu specyfików, ale wątpię, żeby działało to w jakikolwiek sposób stymulująco na hormon wzrostu, sama nazwa stymulator hormonu wzrostu jest dziwna bo ewentualnie można stymulować organ wydzielający hormon wzrostu czyli przysadkę mózgową, a nie sam hormon :D

Oczywiście hormon wzrostu, testosteron czy sterydy anaboliczne pomogą w zbudowaniu lepszej sylwetki, tutaj różnice czystych a stosujących sterydy są bardzo duże, jednak w sile są one dużo mniejsze, podobno w granicach 5-10% dla zawodowców.

Chcesz wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej ogarnij miskę, ogranicz węglowodany do minimum i zobaczysz efekty nawet bez ćwiczenia, wydaje się zbyt proste żeby mogło działać, a jednak ;)


  • 1

#3
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Tak z ciekawości tylko zapytałem bo pomyślałem że skoro można zwiększyć hormon wzrostu za pomocą tabletek, to na pewno będą jakieś efekty. Opinie na ten temat są różne, nie którzy chwalą, a nie którzy krytykują i nie wiem jak naprawdę jest. Wiem że kulturyści używają prawdziwych hormonów aby mięśnie im urosły większe ale zastanawia mnie jak to działa w kalistenice. Co do diety to przed sylwestrem trzymałem dietę, w sylwester to wiadomo trzeba było zjeść coś nie zdrowego. Teraz już od nowego roku trzymam zdrową dietę, nie jem słodyczy, chipsów, fast foodów, unikam dużej ilości tłuszczu itd.
  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

No to chyba mamy inną definicję "zdrowej diety", ja jem dużo tłuszczy i mało węgli :D

 

Jak chcesz niby zwiększyć hormon? tak żeby był większy?  :lol:

Jak nie chcesz wyglądać tak jak kulturyści, czyli mieć wielkie brzuchy i mało siły to rób wszystko na odwrót, czyli nie bierz hormonów, sterydów itp. 


  • 2

#5
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Nie ma drogi na skróty.
Trzeba czasami isc zygzakiem, czasami czolgac się, a czasami przejść przez most, czy wejsc pod stroma górkę czy wejsc w kolczasta róże.

Ale kombinuj jak chcesz, jak czasu masz malo. Tak to widze.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hormon wzrostu ma sens jedynie w przypadku, gdy interesuje Cię sucha masa mięśniowa - oczywiście tylko gdy chcesz konkurować na światowym poziomie, bo tak na własny amatorski użytek to przesada moim zdaniem. Ale warto zaznaczyć, że hormon wzrostu zwiększa jedynie objętość mięśni bez wzmacniania siły - po prostu zwiększa liczbę włókien mięśniowych, zatem Twoja sylwetka i waga się zwiększą, ale utrudnisz sobie każde ćwiczenie kalisteniczne, ponieważ siła będzie na tym samym poziomie a będziesz miał większy ciężar do dźwigania. Czyli zamiast sobie pomóc jeszcze bardziej sobie zaszkodzisz. Chyba że tak jak wspominałem masz aspiracje na Mr Olympia i sporo stażu.

 

Nie wspominam już o tym, że hormon wzrostu powoduje rozrost wszystkich mięśni - łącznie z tym sercowym.


  • 2

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
kazik43

kazik43

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

nawet nie wiedziałem ze takie cos jest


  • 0

#8
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Szczerze mówiąc to hormon wzrostu mnie nawet nie interesuje żeby zwiększyć masę mięśniową. Byłem ciekaw czy by mi pomógł ze wzrostem. Mam 16,5 lat i jeszcze rosnę a chciałem sprawdzić czy on coś mi pomoże, ale podejrzewam że wystarczy ułożyć odpowiednią dietę i hormon wzrostu w naturalny sposób sam wzrośnie
  • 0

#9
słabo

słabo

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaPoznań

Trochę mnie przeraża, że szesnastolatek pyta o takie rzeczy. W żadnym wypadku nie krytykuję tego, że chcesz się dowiedzieć czegoś nowego, nic z tych rzeczy!

 

Mimo wszystko uważam, że nie tędy droga. Zacznij od podstaw, pieniądze przeznacz na książki, np. dotyczące treningu i odżywiania. Zbuduj porządne fundamenty, jak już będziesz wiedział, że jesz i trenujesz optymalnie, ale to Ci nie wystarczy, to bierz się za szczegóły, nigdy w odwrotnej kolejności.

 

Rozumiem, że do czytania niektórzy muszą się zmuszać i ostatecznie nic z tego nie wychodzi, łatwiej jest kupić tabletki czy inne proszki i wierzyć, że to zdziała cuda. Problem w tym, że to zaczynanie od końca, poza tym LEPIEJ WIEDZIEĆ NIŻ WIERZYĆ w to co powiedzą koledzy z podobnym poziomem wiedzy albo reklamy, bo zaraz będziesz jeść kilogramy białka w proszku i robić dużo innych rzeczy, bez których spokojnie mógłbyś przeżyć. Niektórzy żeby schudnąć będą pić specjalne herbatki, stosować spalacze tłuczczu i inne bajery, ale ze słodyczy nie zrezygnują, bo to zbyt duże poświęcenie.


  • 1

#10
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Choćbyś nie wiadomo, jak zmienił dietę, czy jakie suplementy jadł to nie urośniesz bardziej niż powinieneś i poziom hormonu wzrostu też nie wzrośnie, akurat wzrost to jest dziedziczna kwestia, pewnie Twoi rodzice też są niscy, albo jedno z nich, ale nie bój się jeszcze urośniesz, ja przez 3 lata liceum nie urosłem nic albo 1 cm, a Ci co byli najniżsi z klasy zrównali się z tymi wyższymi, tak że generalnie na 15 chłopaków 10 miało wzrost 178-185.

Poza tym są plusy bycia niższym, choćby w kalistenice masz o wiele łatwiej nauczyć się elementów i figur.


  • 1

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Tutaj masz o efektach ubocznych o ktorych Pablo wspomnial

https://youtu.be/uffR8ucijn0

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Sądząc po waszych wypowiedziach i filmiku który obejrzałem na temat tego hormonu postanowiłem że sobie go odpuszczę. Może znacie jakieś dobre książki na temat zdrowego żywienia, żywienia w sporcie itp.?
  • 0

#13
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Np "Paleo dieta. Dieta dla aktywnych" Lorenzo, Friel

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#14
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Dzięki za rady i odpowiedzi :)
  • 0

#15
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk
Jeszcze odnośnie suplementów.
https://m.youtube.co...h?v=JnpHFU_zq6w
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych