Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

moj trening - opinie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
szyszko

szyszko

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaŻory
witam,od kiedy cwicze wszystko co robie proboje robic po swojemu i tak tez jest jesli chodzi o moje treningi i plany z nimi zwiazane aczkolwiek nie wiem sam czy dobrze robie idac ta droga..zakwasy niby sa po kazdym treningu ale czy to oznacza ze trening byl udany i z kazdym miesiacem bedzie widac efekty? Prosilbym Was o opinie trenigu,ktorym jade od ponad miesiaca:

I:
podciaganie do tylu karku karku
podciaganie za brode nadchwytem(z obciazeniem)
podciaganie podchwytem (z obciazeniem)
podciaganie wasko nadchwytem
podciaganie australijskie
+
brzuch

II:
pompki w staniu na rekach pod sciana
dipy (z obciazeniem)
pompki na poreczy (na barki)
pompki diamentowe
pompki szerokie glebokie na poreczy z nogami wyzej
pompki z nogami wyzej i rece wasko
+
brzuch

III:
nogi +brzuch

treningi robie zazwyczaj z jednym dniem przerwy miedzy kazdym zeby odpoczac i po 4 serie x 10-8 powtórzeń.

Co mysliscie?
z gory dziekuje za wszelka pomoc:)
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej,

 

Pierwsze co to wypełnij ankietę, która jest podczepiona w tym dziale (przeniosłem temat do właściwej części forum). Wtedy będzie można przeanalizować Twój plan.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Siema po pierwsze fajnie jakbyś wypełnił ankietę żebyśmy mogli coś wiedzieć o tobie, bo tak nie znamy ani twojego poziomu ani ile czasu ćwiczysz.
Po drugie co chcesz osiągnąć? Siła, wytrzymałość, pozycje też dobrze by było wiedzieć.
Po trzecie pigułka wiedzy do przeczytania, tam na pewno znajdziesz wiele pomocnych rzeczy. Z tego co pamiętam jest nawet panie rozpisany plan push pull legs.
Po czwarte zakwasy nie są wyznacznikiem dobrego treningu, ciężko w to uwierzyć ale zaufaj kolegom z forum mnie wyleczyli z tego.

To tyle jeśli chodzi o wstęp, co do planu to możesz ćwiczyć jak chcesz ale czasami lepiej się dostosować do tego co daje lepsze efekty. Jak dla mnie pan jest za bardzo przeładowany. Nie wiem ile robisz serii oraz powtórzeń ale średnio licząc wychodzi mi 125 powtórzeń podciągania. Jeśli dajesz radę każde robić nawet w miarę technicznie to super. Jednak i tak masz za dużo powtarzających się ćwiczeń. Podciąganie do brody i zwykłe z ciężarem to dla mnie to samo. Do karku nie robiłbym. Podobnie jest z pompkami.
Czyli tak jak mówiłem pigułka wiedzy i potem czekamy na poprawiony plan.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4
Shym

Shym

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Odnośnie twojego pytania o zakwasach po każdym treningu. Nie, zakwasy nie oznaczają, że trening był udany. Po pierwsze, po jakimś czasie wykonując ten sam plan, czy te same ćwiczenia itd, zakwasy już nie powinny występować bo organizm adaptuje się do wysiłku. Druga kwestia to taka, że to niezdrowe. Oczywiście czasem trzeba przycisnąć i zakwasy się pojawią, ale na dłuższą metę to robisz sobie krzywdę. Wracając do meritum to zakwasy nie są wyznacznikiem dobrego treningu.

Co do treningu, 4 serie po 8-10 powtorzen x 5 ćwiczeń (podciąganie) daje ponad 160 powtórzeń. Nie zrozum mnie źle, bo nie chce być niemiły, ani nikogo urazić, ale trudno mi w to uwierzyć. Kilka poprawnych technicznie powtorzen podciagania jest trudne, nie mowiac o np. 160^^ Nie ważne od poziomu jaki człowiek reprezentuje 160 to duuuużo, za dużo wręcz.

Malutko napisałeś o treningu nóg.

Tak jak kolega wyżej napisał, w pigułce znajdziesz wiele informacji, które Ci pomogą

5!


  • 0

#5
szyszko

szyszko

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaŻory
dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi i wybaczcie,zabiore sie za tą ankiete itp:) jeszcze co do tematu to powiem ze cwicze od ponad roku już i na poczatku jechałem tym planem push pull 5x5 ale pozmienialem to ze wzgl na to by robic wiecej ćwiczeń licząc że dzieki temu efekty beda po prostu lepsze,a podciagniecia staram sie robic poprawne technicznie. Ale chyba faktycznie za duzo tego.. (treningi zazwyczaj wychodza 1,5-2h) a odnosnie nog specialnie nic wiecej nie pisalem bo wtedy pojawiam sie na silowni i staram sie wykonywac podstawowe cwiczenia z, ciezarami zeby byly jak najlepsze bodźce.

Dziekuje Wam za pomoc
  • 0

#6
Shym

Shym

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Nie do końca rozumiem  końcówkę Twojego posta, ale chyba chodzi o to, że nogi robisz na siłowni tak?

BTW. Więcej nie znaczy lepiej^^


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych