Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

przejście z low carb na ketogeniczną

low carb ketogeniczna pomocy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
SnorriGryzonos

SnorriGryzonos

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam serdecznie ! jestem tu nowy

mam 31 lat wzrost 189 ekto-skinny fat (otyłość brzuszna, lekkie lipo - sporo piłem w przeszłości)

na redukcji jestem od 25 X 2016  zacząłem redukować na 2900 kcl i wagi 87 kg - obcinałem po 100kcl

teraz jestem na 1800 (od 13 stycznia) i wadze 76,9 kg

 

makro

b 155 // w 121 // t 77

 

trening FBW (5x5) w dni nietreningowe basen (teraz 30 min)

siła spadła mi niewiele przez te 3 miechy (nie miałem też jakichś mega wyników) wydłużył się za to czas w jakim kończę trening z godziny do 1:45

 

generalnie jestem już na tej diecie wykończony obcinałem po 100 kcl  za każdym razem jak waga stała 4 - 5dni i zapędziłem się w róg 1800 gdzie nie bardzo już mam s czego przycinać

 

chciałbym wejść na dietę ketogeniczną

 

Bardzo bym prosił o ocenę wyszło 2521 (początkowy okres adaptacyjny gdzie tłuszcz stanowi około 80%)

 

Posiłek 1

kawa

olej kokosowy 10g

olej mct 15g

 

areoby 45 min

 

 

Posiłek 2

Mięso z piersi indyka bez skóry 100g
Brokuły mrożone 200g
Groszek zielony mrożony 50g
Masło extra 55g

 

Posiłek 3

Mięso z piersi indyka bez skóry 100g
Brokuły mrożone 200g
Groszek zielony mrożony 50g
Oliwa z oliwek 55g
 
trening
 
Posiłek 4
Mięso z piersi indyka bez skóry 100g
Brokuły mrożone 200g
Groszek zielony mrożony 50g
smalec 55g

 

Posiłek 5

Mięso z piersi indyka bez skóry 100g
Brokuły mrożone 200g
Groszek zielony mrożony 50g
Orzechy włoskie 35
 
razem: b // w // t 
 
// 117,3 // 42,6 // 209,1 //  błonnik - ok 38g
 
2 521,7 kcal
 
tłuszcze rozkład:
nasycone - 80,03g - 41,7%
wielonienasycone - 33,23g - 17,3%
1nienasycine - 78,66g - 41%
 
roślinne - 50,1%
zwierzęce - 49,9%
 
chciałbym zacząć od poniedziałku 
mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy taki przeskok z LC 1800 na keto 2500 - o 700 kcl mnie nie podleje ???
jak w ogóle powinno wyglądać takie przejście z low carb na ketozę i jak potem robić z ketozy reverse diet ??
 
z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie ! aha dieta keto złożona na piersi indyczej ponieważ mam cały zamrażalnik i muszę zrobić miejsce
 
pozdrawiam

Użytkownik SnorriGryzonos edytował ten post 26 stycznia 2017 - 21:15

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Po co Ci ketoza? wystarczy, że będziesz miał tych węgli ok. 50 gram, tłuszczówka jest tak prosta i intuicyjna, że nie ma w zasadzie co sprawdzać, nie układa się jadłospisów, bo to tak naprawdę nie dieta tylko sposób odżywiania.

Kilka zasad:

-nie liczymy kalorii, ani procentowej wartości ilości makroskładników, jemy do syta i nie martwimy się, czy zjemy za dużo

-nie ma dwóch różnych diet na okres przejściowy i właściwy

-jemy głównie tłuszcz zwierzęcy, minimalne lub zerowe ilości tłuszczów nienasyconych, nie liczymy również proporcji różnych kwasów tłuszczowych, to są wszystko marketingowe mity

-najlepiej jeść jak najmniej posiłków (1-3), wtedy organizm lepiej działa na tłuszczach

-nie przekraczamy znacznie lub nawet spożywamy poniżej 1g białka na kg masy ciała, bo nadmiar białka i tak przerobiony zostaje w cukier.

 

Główne produkty, które spożywamy:

-nabiał: masło, śmietany, tłuste twarogi, sery

-mięso: najlepiej tłuste wieprzowe, smalec

-jaja, głównie żółtka

-ewentualnie jak ktoś wierzy w olej kokosowy to niech je, ale nie ma to sensu

-węgle bierzemy głównie z: ziemniaków, warzyw kapustnych, oraz innych warzyw w ograniczonej ilości,

 

Mocno ograniczamy:

-owoce, mleko, słodycze, produkty zbożowe, cukier, napoje słodzone, w tym soki 100%

 

Nie wiem na jakie informacje wpadłeś w internecie, ale widać, że albo na bardzo złe, albo pomieszały Ci się diety - jak jemy low carb (nie ważne jaka odmiana) to nie liczymy kcal, za tycie odpowiedzialne są węglowodany i insulina, która się przez nie wydziela, nie ważne jak dużo tłuszczu zjesz, nie utyjesz. Jednak białko trzeba kontrolować, w Twojej rozpisce 117g B i 42g W będzie działać podobnie jak gdybyś dostarczył 80g B i 79g W, przy czym skazujesz wątrobę i nerki na niepotrzebną pracę.

Mógłbym tutaj napisać cały referat, ale nie mam siły, jak coś to pytaj lub/oraz zajrzyj do działu odżywianie do tematu dieta tłuszczowa, prześledź go od początku. 


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych