Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Słodycze - jak ich nie jeść?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Jakie macie sposoby żeby nie jeść słodyczy?

 

Osobiście w domu nie mam żadnych słodyczy i nie "ciągnie mnie" do nich, nie mam takich objawów że musze je kupić w sklepie :)

Natomiast jak jestem "w gości" (są słodyczy), nie mogę się powstrzymać i je jem (w mojej ocenie za dużo), takich spotkań z słodyczami mam 2-3 dni w tygodniu.

 

 


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

No nic dziwnego, że jak jesz 2-3 razy w tygodniu to nie ciagnie Cię do kupowania samemu. Musisz odrzucić słodki smak, może być słodkawy, ale nie zbyt słodki, czyli nie jemy w ogóle słodyczy, ewentualnie gorzką czekoladę, nie słodzimy herbaty, kawy, nie pijemy słodzonych napoi, ciast też najlepiej nie, oraz słodkich owoców. Na tłuszczówce to nie problem nie jeść powyższych i po jakimś czasie w ogóle Cię do nich nie ciągnie, nawet jak widzisz na stole to wybierzesz tłuste mięsko nad ciasto ;)

Na innych dietach odzwyczajanie się od słodkiego jest podobne, znam osoby, które odstawiły słodzenie, oczywiście na początku nie było im "fajnie", a teraz słodzone herbata im nie smakuje.

Ogromną rolę odgrywa siła woli, jak nie będziesz chciał jeść to nie zjesz, tak samo jak z treningiem, męczy, czasami boli a mimo to wybierasz go zrobić. 


  • 0

#3
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Ja właśnie nie jem niczego co jest słodkie podczas przebywania w domu, nie pije niczego słodkiego, nie jem słodyczy (czekolady też nie) ;)

Borykałem się z tym problemem jakiś czas temu i udało mi się odrzucić słodycze ale po roku zacząłem je jeść.

 

Może metoda na zapijanie chęci spożycia słodyczy wodą z cytryną?

Może jakieś inne metody?


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Być może przesadziłeś z obcięciem węgli i nieco zszokowany organizm się ich domaga, bo nie "zdążył" się zaadaptować i nastawić na inne paliwo - przeanalizuj jak wygląda Twoje odżywianie i jakimi przesłankami się kierujesz (czy jesteś na tłuszczówce, czy liczysz kalorie itd.). Ewentualnie problem może tkwić w bardzo intensywnych treningach - zwróć uwagę czy podkręcałeś ostatnio tempo (mam na myśli natężenie i/lub intensywność).

 

Pytanie też jak długo ten problem występuje - od tygodnia czy od roku.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Kwestia tylko i wyłącznie silnej woli. Tutaj IMO nie można się uciekać do "sztuczek". Trochę jak z fajkami. Postanawiasz rzucić to rzucasz i nie palisz. Nie ma, że nie kupujesz i nie palisz w domu ale jak ktoś Cię poczęstuje to palisz. Nie palisz i kropka. Podobnie ze słodyczami. Decyzja i już :)


  • 0

#6
goral1001

goral1001

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów

Ja osobiście uwielbiam słodycze, ale wiem że jak otworzę ciastka to muszę zjeść od razu całą paczkę;P Dlatego ostatnio przerzuciłem się na suszone owoce zamiast słodyczy. Trzeba tylko czytać skład zanim się kupi czy nie są siarkowane albo nie mają E220. O wiele lepsza alternatywa dla słodyczy:)


  • 0

#7
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

goral1001, mówisz jakby suszone owoce były lepsze od słodyczy :D, cukru zawierają porównywalne ilości, a to on jest największym wrogiem.


  • 0

#8
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
L3piej kupić daktyle bądź figi niż suszone owoce.
Ale uwaga, też mogą pociagac jak słodycze, bo maja słodki smak.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#9
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak już jem owoce to jem je ze śmietaną, pokrojone lub zblenderowane w "szejk na masę"  :lol:  Na przykład kilka kilka szczypt cynamonu, pół jabłka lub jedno małe, 200g śmietanki 30% i jest słodko i zdrowo póki nie jemy tak za często. 


  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Jak już jem owoce to jem je ze śmietaną, pokrojone lub zblenderowane w "szejk na masę" Na przykład kilka kilka szczypt cynamonu, pół jabłka lub jedno małe, 200g śmietanki 30% i jest słodko i zdrowo póki nie jemy tak za często.

A wlewasz jakiś plyn, bo chyba z tego ci muss / pudding wychodzi i łyżką trzeba konsumować?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

No tak, do picia wychodzi trudne, jem łyżeczką, ale jak mówię - rzadko tak jem, ostatnio latem :D Na tych składnikach co podałem można również pokroić jabłko, posypać cynamonem i zalać śmietanką, lub nawet śmietaną. Jak chcesz mieć ciekłe to można pół na pół z mlekiem, czy tam trochę lodu/wody/śniegu :D 


  • 0

#12
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Chyba raczej trudno o skuteczny sposób na to, by ogranicznyć spożywanie słodyczy. Chyba jednym z najlepszych sposobów jest zastąpienie słodyczy na przykład gorzką czekoladą, która ma mniej cukru i całkiem sporo magnezu.


  • 0

#13
Viena

Viena

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Ja mam 2 sposoby:

Jak mam zjazd na cukier to jem swieze owoce, najczesciej jablka - po 2-3 mi przechodzi.

Jak musze zjesc cos czekoladowego to miksuje platki owsiane, surowe kakao i banana. I wlala! Mam zdrowy mus czekoladowy :D

 

U mnie ochota na sklepowe slodycze przeszla zupelnie wtedy, gdy uswiadomilam sobie jak szkodliwy wplyw maja one na zdrowie.


Użytkownik Viena edytował ten post 15 lutego 2017 - 01:13

  • 0

#14
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Też bardzo lubie słodkie, w pewnym momencie zauważyłem, że jestem w jakimś stopniu od niej uzależniony. 

Jak zmieniłem radykalnie swoje nawyki żywieniowe i chodziłem z żołądkiem pelnym warzyw to miejsca i ochoty na słodkie nie miałem. Pomogły mi też owoce które zacząłem jeść i fruktoza mnie zaspokajała lub raz na jakiś czas zrobie sobie słodkiego omleta na śniadanie i daje rade. Do tego syropy 0% od WK. 


  • 0

#15
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Ja mam 2 sposoby:

Jak mam zjazd na cukier to jem swieze owoce, najczesciej jablka - po 2-3 mi przechodzi.

Jak musze zjesc cos czekoladowego to miksuje platki owsiane, surowe kakao i banana. I wlala! Mam zdrowy mus czekoladowy :D

 

U mnie ochota na sklepowe slodycze przeszla zupelnie wtedy, gdy uswiadomilam sobie jak szkodliwy wplyw maja one na zdrowie.

Możesz coś więcej napisać więcej na temat szkodliwości? Jakieś materiały?


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#16
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Ostatnio wpadłem na taki pomysł.

Za każdy spożyty 1kcal, który pochodzi z słodyczy (domowe + sklepowe) robię jeden burpees.

Idea jest taka że notuje sobie ile w sumie zjadłem kcal z słodyczy i w ramach 'kary' codziennie robię 'karne' burpeesy, ilość powtórzeń zależy oczywiście od tego jak się czuje w danym dniu, ale minimalnie jest to 50 dziennie a czasem udaje mi się zrobić 100.

Jeżeli jest to 100 to przeważnie robie 50 rano i 50 pod wieczór, jeżeli jest to 50 to albo rano albo wieczorem.

 

Plusem jest to że wczoraj na imprezie zjadłem ciasto domowe (dodałem 300 burpees) bo to wielkie święto było, ale nie miałem już ochoty na inne słodycze (przeważnie sklepowe), bo od razu pomyślałem że będę musiał doliczać sobie kolejne powtórzenia ;)

 

Od momentu kiedy stosuje tą metodę (5 dni) nie zjadłem nic słodkiego (poza ciastem). Zobaczę na ile to będzie skuteczne, kiedy miałem podobną metodą ale bazującą na bieganiu przez odpowiedni czas po zjedzeniu słodyczy.


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#17
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

@kalistenista

 

Ciekawe podejście. Spróbuj jeszcze w sprawie silnej woli kupić jakieś słodycze i mieć je na widoku np. w pokoju. I z racji, że "jemy oczami" ćwicz silną wolę aby po te słodycze nie sięgnąć. Obklej je najlepiej jakimiś naklejkami motywacyjnymi ^^. Może się wydawać bardzo głupie ale właśnie mając je cały czas w zasięgu ręki i wzroku z czasem w innych sytuacjach poza domem to nie będzie dla Ciebie "okazją", że jest słodkie w zasięgu ręki, które można schrupać.


  • 0

#18
XaroN

XaroN

    Obiektywność > Subiektywność

  • Użytkownik
  • 10 postów

Najłatwiej odzwyczaićsię od słodkiego po prostu ich nie kupując ^^ Ewentualnie zorganizować czas tak, aby nie mieć czasu na podjadanie słodyczy.


  • 0

#19
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Kiedyś byłem uzależniony od słodyczy, teraz, podobnie jak Viena, jem owoce, głównie jabłka polane sokiem z cytryny i posypane cynamonem oraz banany. Często robię ten zajebisty sernik z bananów twarogu i kokosowych wiórek, przepis podał soldier na forum.
Jednak zdarza mi się dość często jeść czekoladę bo raz w miesiącu odwiedzam krwiodawstwo i dostaje 8 czekolad. Nie jem tylko białej bo to syf.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Moze ta ksiazka zainspiruje cie do podjęcia zdrowych decyzji.

Nie tylko jest tam o cukrze, ale rowniez o tłuszczach zwierzęcych.

Koszt okolo 39.9 PLN.
Stron 227

750b798774d731f82b3a3649d32b0999.jpg

2d5c2d0fc54a3472d59d9f69fa938639.jpg

19bebb17c9b46229a2cb50db3a8abc2d.jpg

721dbd7182a0137d51df02e46ae03f6f.jpg

8ca3fa621cf4266b99bc5d5b34322beb.jpg

e78d0078bd1a80911b882d6575bae6bc.jpg

325cc6ce003db739d58c71401b473a61.jpg

395994d8860d54e92714b0e19704612a.jpg

65b7b57c288f1c746fe0ec365b961c6a.jpg

7b568efc8b90356a77ff67f8d314fafd.jpg

28fc9d99fb670afe920c3584ec2d31ec.jpg

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 3

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych