Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Typowy trening dla 25 podciągnięć?

Treningpodciaganie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kalistenika123987

Kalistenika123987

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Witam.
Czy macie jakieś sprawdzone plany treningowe na podciaganie na drążku oprócz Armstronga? Cel to około 25 powtórzeń, teraz jestem w stanie wykonać 12, także jeszcze sporo przede mną. Do tej pory ćwiczyłem Armstrongiem, a po kilku tygodniach fbw (pompki, dipy, podciaganie, przysiady i kilka ćwiczeń na brzuch).
Jeśli w czymś to pomoże: 65kg, 179cm
  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Wiele osób chwali program Pavel's Fighter Pullup oraz drabiny, których opis możesz znaleźć TUTAJ.

 

Ja w Armstrongu miałem stagnację na poziomie 15 powtórzeń, zaprzestałem więc i poprawiłem swój rekord podciągając się 5x5 z obciążeniem, ale metody wytrzymałościowe, czyli jedna z wyżej wymienionych dadzą szybsze efekty, ewentualnie jeśli zatrzyma Ci się progres to możesz przerzucić się na jakiś czas na podciąganie z ciężarem.

 


  • 1

#3
Kalistenika123987

Kalistenika123987

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Dzięki, nie znałem tego :) A można do tego dołożyć coś innego, żeby nie rozwijać tylko jednej partii mięśniowej, czy może jednak dodatkowe ćwiczenia obniżą jakość treningu Pavels'a? Na przykład tą samą metodą dodać Poniedziałek - pompki wąskie, środa zwykłe i piątek szerokie+ trening brzucha też pon-śr-pt? Wtedy na wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę wcisnąłbym bieganie.
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Trenując takim układem nie zostawisz sobie ani jednego dnia wolnego. Dużo prościej będzie skupić się na jednej odmianie - w ten sposób w pon możesz wykonywać pompki zwykłe czy dipy (z reguły te dwa ćwiczenia stanowią wyznacznik przy różnych testach), w środę podciąganie a w piątki podciąganie i pompki w superseriach z nieco mniejszym natężeniem (również drabinami). Bieganie we wtorki i czwartki. Weekendy wolne. To moja propozycja.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych