Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

pytanie "Skazany na trenig" plan swieza krew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
xerror

xerror

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Siemka bracia, mam do was 2 pytania bo jnie ogarniam, przeczytałem książkę skazany na trening. Jest tam plan swieza krew w ktorym jest napisane ze powinno się 2 razy w tyg  ćwiczyć np we wtorek pompki i wznosy nóg w czwartek podciąganie, przysiad. Moje pytanie brzmi o co chodzi z opisem 2 = 3 serie treningowe? rozumiem że zaczynam od pierwszego kroku tych ćwiczeń i po 6 kroku wchodzę na plan Dobre sprawowanie? tam dostaje dodatkowe 2 ćwiczenia w których od 1 kroku muszę zacząć? a wcześniejsze 4 które robiłem wczesniejw  swiezej krwii lecę od kroku 6? Dzieki! 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

Wszystko jest dokładniej wyjaśnione z tyłu książki jeszcze przed podaniem tych schematów. Wade zaleca rozpoczęcie od bardzo łagodnej formy treningów, czyli tak jak piszesz 2x w tygodniu po 2 ćwiczenia na sesję (jedno na każdy ruch). Opis 2-3 serii treningowych odzwierciedla wykonanie 2-3 serii po X powtórzeń, czyli innymi słowy ilość powtórzeń jaką wykonujesz bez robienia sobie przerw (pomijając chwilę oddechu w górnej pozycji pompki czy w zwisie na drążku - chodzi o przerwę odpoczynkową, a tutaj nadal utrzymujesz napięcie mięśni). W ten sposób wykonanie np. 2x10 oznacza zrobienie dwóch serii (dwóch podejść) po 10 powtórzeń w danym ćwiczeniu bez robienia przerwy po drodze.

 

Pozostałe dwa ćwiczenia "Wielkiej Szóstki" dodajesz w momencie większego wtajemniczenia - chodzi o to żebyś nie obciążył zanadto stawów już na samym początku. W związku z tym szlifujesz pompki i po dojściu do pompek wąskich Twoje łokcie powinny być gotowe na wstępne kroki z HSPU.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych