Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening do oceny/korekty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
1. Wiek : 16 lat
2. Płeć : Mężczyzna
3. Wzrost i waga : ok 170cm 62kg ok 17,9 bf
4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat : ćwiczyłem 5 miesięcy kalistenike, miałem przerwę 3 miesięczna i teraz ćwiczę już 3 miesiąc
5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości : problemy z lewym barkiem, ból podczas unoszenia
6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? : Tak
7. Cel treningowy : siła, wytrzymałość, sylwetka
8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi : 2 razy w tygodniu po 2 h
9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: spożywam ok 2300 kcal, nie jem słodyczy, fast foodów, chipsów, i unikam niezdrowych rzeczy.
10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie
Trening - stała ilość powtórzeń
Trening A - piątek
1. Półpompki w staniu na rękach - 50 p
2. Pompki wąskie - 100 p
3. Przysiad na 1 nodze z asystą - 50 p

Trening B - Sobota
1. Podciągnięcia pełne - 50 p
2. Wznosy zgiętych nóg - 100 p
3. Schodzenie po ścianie - 50 p

Przerwy między seriami jak najkrótsze, trening chce wykonać w jak najkrótszym czasie
Nie wykonam w 1 serii 100 pompek to rozbije to sobie na serię i z treningu na trening chce zwiększać ilość powtórzeń w serii
11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan : pigułka wiedzy, metody treningowe
http://kalistenikapo...ody-treningowe/
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

Jeśli masz problem z barkiem to raczej nie dobijałbym go dużą liczbą podciągnięć i pompek - rozsądniej byłoby zmniejszyć natężenie. Mogą się też przydać ćwiczenia na mobilność oraz rozbijanie spiętych tkanek w obrębie barku (np. poprzez położenie się na piłeczce tak, aby większa część masy ciała spoczywała na tym barku. Zabieg dosyć bolesny, ale przynoszący efekty). Poza tym jeśli chodzi o cele treningowe to jeśli wypisałeś je wg. priorytetów, to powinieneś zmodyfikować ten plan ponieważ w głównej mierze rozwijasz tu wytrzymałość a nie siłę.


  • 2

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Jeżeli chodzi o ten bark to z nim jest już dobrze nie czuje żadnego bólu bo ten ból występował może z pół roku temu. Jeżeli chodzi o ten plan to teraz mam zamiar skupić się trochę na wytrzymałości bo przedtem ćwiczyłem na siłę. Czyli rozumiem że ten plan jest dobry na wytrzymałość
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W kontekście rozwijania wytrzymałości plan jest w porządku - jedna z kilku metod zwiększenia liczby powtórzeń. Natomiast jeśli chodzi o ćwiczenia to nie podoba mi się te 50 powtórzeń półpompek - nie ma sensu przyzwyczajać mięśni do niepełnego zakresu ruchu. Moja propozycja to skupić się na pompkach zwykłych (czy też tak jak u Ciebie - wąskich). Rozwiąże to też problem dysproporcji, które - chcąc nie chcąc - mogą wystąpić po odpowiednio długim wykonywaniu tego schematu. Poza tym pozostaje tylko kwestia przetestowania go w praktyce.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Jeżeli chodzi o te 50 półpompek to zrobię tak jak mi doradził wśród, zamienię je na pompki zwykłe. Dzięki za odpowiedź :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych