Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy dla kobiety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Krajan

Krajan

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
Witam! Jak w tytule, chciałbym ułożyć plan treningowy dla dziewczyny. Do tej pory ćwiczyła typowymi "rutynkami" np. od Mel B na dolne partie ciała czy treningi z Chodakowską, głównie tego typu treningi, które bardzo lubiła i w których więcej uwagi przykłada się do dużej ilości ćwiczeń wykonywanych przez określoną ilość czasu. Jej staż treningowy jest dość długi, więc nabrała już wzorców ruchowych, jest w stanie wykonać dużą ilość przysiadow, kilkanaście pompek, nie da rady się podciągnąć. Powoli te rutynki przestały przynosić efekty i zaczęły nudzić, a główne na czym jej zależy to właśnie sylwetka nadrzędnie, ale również wzmocnienie górnych partii, które nieco odstają siłą od dolnej części ciała. W związku z tym myślałem jakie ćwiczenia z masą ciała mogłyby być korzystne(choć w grę wchodzą też ewentualnie ćwiczenia z kettlebellem) i czy podział FBW w obwodzie, czyli jedno ćwiczenie za drugim rzeczywiście najkorzystniej by się sprawdził, zakładając, że w planie zaakcentowane byłyby 3 ćwiczenia na dany ruch(co w mojej opinii trochę za dużo, a plan wyjdzie przeładowany). Jakie najlepiej polecilibyscie ćwiczenia? Myślałem nad takim planem:

PON/ŚRO/PIĄ
5x30s pompki damskie
5x30s pompki z unoszeniem ręki i nogi naprzemiennie
5x30s pompki w oparciu o ścianę(podwyższenie)
5x30s ćwiczenie pull(co do tego nie mam pojęcia co mogłoby to być)
5x30s ćw. pull 2
5x30s ćw. pull 3
3x30s przysiady
3x30s odwodzenie jednej nogi do tyłu w oparciu rąk o ścianę
3x30s ćwiczenia na pośladki(tu właśnie dowolność)
3x30s scyzoryki
3x30s ab wheel
3x30s deska
3x30s mostki
3x30s ćw. na lędźwie(również dowolność)
3x30s ćw. na lędźwie 2

Według mnie taki plan jest przeładowany i raczej nie za bardzo ma sens, ale po prostu układam plan dla kobiety pierwszy raz, stąd niewiedza na temat nawet ćwiczeń jakie wykorzystać w planie :D Również mógłby to być typowy plan push/pull/leg z 2 ruchami na daną strukturę, ale jak widać na planie - nie mam pojęcia jakie ćwiczenia pull zastosować(również przez nierównomierny, nieco słabszy rozwój górnej części działa, a więc mniejszej sile). Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc ;) Z góry dziękuję za odpowiedź!
  • 0

#2
Axaba

Axaba

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów
Co do planu to się nie wypowiem ale masz racje troche przeładowany jeśli chodzi o ruch pull to jak macie możliwość to auatraliany albo gumy ewentualnie jeśli trenujecie razem to poprostu niech ugnie nogi w kolanach ty ją złapiesz za nie i gdy nie da rady się podciągnąć pomoże sobie nogami odpychając sie ale pod warunkiem że będzie skupiać się na podciągnięciu.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych