Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy dobrze ćwiczę?

pompki przy ścianie podwijanie kolan

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Galwas

Galwas

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Cześć,

 

Dopiero zaczynam z kalisteniką, robiąc pompki przy ścianie 2x25 w tempie 2-1-2 pieką/palą mnie tricepsy, a klatka piersiowa praktycznie nic, w podwijaniu kolan 2x12 tempo 2-1-2, pięką uda, a brzuch nic. 

Wina złej techniki czy słabych mięśni, a może coś innego?

 

Pozdrawiam 


Użytkownik Galwas edytował ten post 05 stycznia 2017 - 01:01

  • 0

#2
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Z tym podwijaniem kolan to miałem tak samo, nie przejmuj się, w ogóle nie czułem brzucha a ćwiczenie przerywałem przez piekące uda. Takie to ćwiczenie. Po prostu dojdź do jakichś 2-3 serii po 20-30 powtórzeń i wbijaj na drugi krok. Tam już poczujesz brzuch. A co do pompek no to w pierwszym kroku ciężko poczuć klatę. W ogóle przez cały czas gdy będziesz ćwiczył pompki to bardziej tricepsy doładujesz niż klatę, choć ona też się wzmocni, tyle, że w mniejszym stopniu. Szczególnie, gdy robisz według Wade'a czyli łokcie przy ciele. Jeśli w przyszłości będzie Ci zależało na rozwinięciu klaty to polecam dipy. Ja robię pchające ruchy 2 razy w tygodniu w poniedziałek pompki a w piątek dipy i jest ok. Do dipów potrzeba jednak pewnego stażu, myślę 5-6 krok w pompkach minimum. Dlatego najlepiej leć krokami ze skazanego aż osiągniesz pewien pułap i wtedy inne ćwiczenia można dorzucić do planu, dodatkowo do tych ze skazanego.


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 05 stycznia 2017 - 10:12

  • 0

#3
Galwas

Galwas

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dzięki wielkie za odpowiedź:) 


  • 0

#4
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Spoko, jakbyś jeszcze czegoś potrzebował to wal śmiało na forum czy na pw :)


  • 0

#5
Pawel Gie

Pawel Gie

    fizjoterapeuta

  • Użytkownik
  • 61 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jak robisz podwijanie kolan to zwróć uwagę, czy odcinek lędźwiowy kręgosłupa przylega do podłoża. Obstawiam, że skoro czujesz uda, a brzuch w ogóle to znaczy, że lędźwiówka nie przylega, przez co pracują głównie zginacze bioder, a brzuch w ogóle (co może skończyć się przeciążeniem kręgosłupa lędźwiowego). Jak przydusisz odcinek lędźwiowy do podłoża to w ten sposób zmusisz mm. brzucha do pracy i zabezpieczysz kręgosłup przed przeciążeniem :)


  • 0

Blog o kalistenice i zdrowym stylu życia.

http://pawelgie.blogspot.com


#6
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce
Co do pompek ja używam techniki rodem z siłowni by zaangażować klatę. Łopatki do tylu i ściągam w dół.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#7
Nata135

Nata135

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

A ja tam robie normalne pompki.


  • 0

#8
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Każdy robi takie jakie mu odpowiadają. Też wiele zależy od tego, co się chce osiągnąć. ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pompki przy ścianie, podwijanie kolan

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych