Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak się za to zabrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dawid153

Dawid153

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Rok 2016 minie za kilka godzin a ja dalej siedzę na dupie nic ze sobą nie robiąc i marnując czas. Przez pewien czas chodziłem na siłownię, były efekty w postaci mięśni lecz stwierdziłem, że to nie dla mnie. Od tamtego czasu minęły 3 miesiące, od niedawna jara mnie kalistenika. Jak się za to zabrać? przeczytałem dużo artykułów lecz w każdym jest prawie co innego, dodam, że mam książkę "Skazany na trening" lecz o niej również krążą różne opinie. Jakie ćwiczenia mogę uznać jako "podstawę" mojego treningu? Jaki trening najlepiej wykonywać na początek?

Pozdrawiam. 


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Witam. Najważniejsze, że chcesz coś ze sobą zrobić, proponuję uprawianie sportu uznać za cel na całe życie, a nie tylko rok 2017 (ale się to dziwnie pisze  :P), bo to jedno z tych postanowień/decyzji, których nie podjęcia możemy w przyszłości bardzo żałować, człowiek jest stworzony do tego żeby być sprawnym całe życie, a nie już w jego połowie mieć problemy z niektórymi czynnościami. Ale wróćmy do tematu :)

Nie pomogę Ci ja ani nikt inny nie wiedząc kilku rzeczy: jaka jest Twoja obecna forma fizyczna, Twój cel treningowy itp. to znaczy wypełnij ankietę znajdującą się TUTAJ

 

Nie stresuj się, że w każdym artykule znajduje się co innego, jest tak gdyż w większości dotyczą one różnych zagadnień, np. jak zacząć, jak rozwijać siłę, wytrzymałość, zwiększać masę mięśniową, ponadto do każdego celu są różne drogi, to naturalne być na początku zagubionym, po to tu jesteśmy, pomożemy bardziej jak powiesz o sobie coś więcej, w szczególności w więcej niż jednym zdaniu opiszesz co byś chciał osiągnąć ćwicząc kalistenikę, co jest priorytetem


  • 1

#3
Pawel Gie

Pawel Gie

    fizjoterapeuta

  • Użytkownik
  • 61 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jako początkujący poszukujesz prostych rozwiązań. "Skazany" będzie dla Ciebie idealną propozycją na początek - trening rozpisany co do cala. Przeczytaj sobie tę książkę i ćwicz puki co wedle jej zaleceń. Potem wraz z nabieraniem wiedzy i doświadczenia możesz sięgnąć bo bardziej zaawansowane podręczniki typu "Nagi wojownik" Pavla Tsatsoulina no i oczywiście czytaj artykuły tu na forum i zadawaj pytania śmiało, jak czegoś nie będziesz wiedział ;)

 

Sprecyzuj też, jakie są Twoje oczekiwania odnośnie treningu - czy zależy ci na sile, masie, a może konkretnych umiejętnościach. I przede wszystkim - nie kombinuj za dużo, proste metody są z reguły najlepsze. Jak już będziesz miał wizję, jak Twój trening będzie wyglądał, możesz napisać swój plan treningowy, żebyśmy ocenili czy wszystko jest w porządku i co ewentualnie możesz poprawić. Powodzenia :)


  • 1

Blog o kalistenice i zdrowym stylu życia.

http://pawelgie.blogspot.com


#4
Maciekz

Maciekz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów
Zacznij od treningu obwodowego z pierwszymi krokami Skazanego.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5
Dawid153

Dawid153

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Zalezy mi glownie na sile, mysle, ze nawet lecac pod sile idzie osiagnac dosc niezla sylwetke. :)


  • 1

#6
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Oczywiście, że można. Widziałeś kogoś kto podciąga się na jednej ręce bądź robi taką pompkę i jest jakimś tłustym pączkiem? :D Ale jeśli zaczynasz, ciężkie ćwiczenia typowo pod siłę mogą Ci zaszkodzić. Chodzi tu o Twoje stawy. Weź to pod uwagę. Lepiej przez parę pierwszych miesięcy porobić coś co Cię przygotuje na trening siłowy, czyli pierwsze kroki ze skazanego. Sam sobie za to podziękujesz i na pewno Cię to nie spowolni, choć niektórym może się wydawać, że to nie potrzebne. Błędnie. Naprawdę się przyda. Bardziej spowalniająca jest kontuzja. Pozdrówki i powodzenia w treningach w tymże pięknym sporcie. :)


  • 1

#7
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

W pigułce wiedzy masz wiele rzeczy opisanych. Osobiście polecę ten schemat:

http://kalistenikapo...ch-i-nie-tylko/

Nie bój się kombinować, ale skup się na podstawach przez pierwsze miesiące.

Powodzenia i pozdro!


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych