Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Dziennik treningowy na rok 2017

dziennik treningowy na rok 2017 siła wytrzymałość gimnastyka sylwetki słabiakiem-byłem:D

  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#61
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,134 posts

Trudno cokolwiek powiedzieć z tego ujęcia, ale planche is planche xD


  • 0

#62
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz
W sumie masz racje muszę zacząć nagrywać z boku to planche.
  • 0

#63
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,214 posts
Tak na szybko. Trzymam bardzo pewnie adv tuck około 10-15 sec
Co polecasz teraz aby fajnie ogarniać straddla?

Rozciągasz się dalej według tej rutynki którą podrzuciliśmy ci kiedyś? Jak efekty?
  • 0

#64
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

Teraz mam mało czasu na treningi a co dopiero na rozciąganie, już drugi tydzień odpuszczę dzisiaj bazowy trening, czyli dipy i podciąganie. Jakoś nie mam ochoty zmęczony po szkole jeszcze na dworze w takie pogody siedzieć. xd Było -8 na dworze i mi to nie przeszkadzało, ale teraz jakoś mnie dopadł brak motywacji do treningu bazy, dzisiaj walnę sobie planche, fronta i handstand, ale tylko tak dla zabawy, czyli nie będę patrzył na ilość serii itp. ale się pobawię tymi figurami. :D

 

Polecam ci nie słuchanie pierdół lamusów z youtube którzy radzą trzymać dane pozycje 30 sekund, jak umiesz przytrzymać pozycję przez 3-5 sekund z poprawną formą to już uczysz się następnej. Do straddle najlepsze ćwiczenie moim zdaniem to po prostu wybijanie się z straddle planche lean do straddle planche, na początek może być lekko zawyżony, ale ważne żeby był, nie musisz trzymać długo 1-2 sekundy wystarczą, przerwy bardzo krótkie poniżej minuty i po prostu tak wybijasz się i opadasz, 30 minut takiego wybijania się i potem możesz przytrzymać łatwiejsze progresje już w normalny sposób po kilka serii z normalnymi przerwami i z dobrą techniką. Poleca to nawet Gaggi Yatarov, a jeżeli go znasz to wiesz jakim jest potworem w planche i maltese. Dzisiaj czuję power w planche bo przed chwilą robiłem i myślę że z 10 sekund przytrzymam, nagram filmik napewno. :D


  • 1

#65
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

Z dedykacją dla wszystkich którzy przed przejściem do trudniejszej pozycji chcą trzymać łatwiejszą 15-30 sekund.

 


  • 0

#66
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

Hold straddle planche i l-sit, a potem krótki v-sit i powrót do straddle, pod koniec forma w straddle się pogorszyła, ale na początku było okej. Nie mogłem nagrać z boku bo niestety nie ma kto mnie nagrać. xd Niestety nie sprawdziłem przed rozpoczęciem setu czy widać mnie całego i obcięło mi trochę głowę. :D

 


  • 0

#67
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

Kolejna aktualizacja treningu elementów gimnastycznych. Dziś jestem teraz świeżo po treningu fronta, pierwsze 5 serii trzymam powyżej 13 sekund (pierwsza seria to było 20 sekund), a potem nie spadam poniżej 9 sekund aż do 10 serii. Reszty nie mierzyłem, ale odczuwam progres. Za tydzień nagram pierwszą serię każdego ćwiczenia z treningu. ;)

 

Front lever

Full front lever hold 10x maks.

Czas przerwy pomiędzy seriami: 2 min.

 

Full front lever raises 5x maks.

Front lever pull up (full ROM) + hold 5x maks.

Straddle bent arm front lever hold to straight arm hold 10x maks.

Advanced tuck front lever pull ups 10x maks.

Czas przerwy pomiędzy seriami: 1 min.

 

Planche

Straddle planche hold 10x maks.

Czas przerwy pomiędzy seriami: 2 min.

 

Tuck planche supinated grip 10x maks.

Planche lean 5x maks.

Czas przerwy pomiędzy seriami: 1 min.

 

Handstand

Handstand push ups (wall assisted) 5x maks.

Czas przerwy pomiędzy seriami: 2 min.

 

Handstand (wall assisted) 10x maks.

Czas przerwy pomiędzy seriami: 1 min.


  • 0

#68
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,145 posts
  • LokalizacjaSzczecin

Czekam na demko z holdem fronta, jeżeli rzeczywiście 15-20 sekund trzymasz to wielki szacun ;)


  • 1

#69
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz
No wiesz zrobienie airwalka z pozycji fronta do zwisu przerzutnego a potem z powrotem do fronta już świadczy o minimum kilkunastu sekundach także myślę że nic nie musiałbym udowadniać, bo filmik z frontem już jest, ale chcę ogarnąć montaż filmów bo chciałbym coś skleić o street workout i przyłoże sie teraz do nauki tego. xd Ten filmik będzie dobry. :D
  • 0

#70
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz
P.S. Dla mnie i tak ważniejsza jest jakość, te 20 sekund samo wpadło dzięki ciężkim treningom (ciężkim dla mnie bo dla Merfiego to "nic specjalnego"). :(

Czekaj na filmik ziomeczku. :D
  • 0

#71
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,145 posts
  • LokalizacjaSzczecin

Ciężki trening dla kogoś to raczej kwestia indywidualna, Merfi robi fronta ? bo nie wiem, lubie jak ktoś mówi coś takiego nie robiąc fronta, cudowne <3
Luzik, powodzenia ;>


  • 1

#72
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 posts

Dokładnie. Niech ktoś zacznie fronta a później pogadamy o regeneracji. Ja dopiero zaczynam a wszystko mam naciągnięte i bark znowu napier...będę oklejał tapem i dam radę jakoś. Jazda jest ostra


  • 1

#73
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,145 posts
  • LokalizacjaSzczecin

Co masz z barkiem remix?


  • 0

#74
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 posts

Co masz z barkiem remix?

To stara kontuzja z wakacji. Trochę się odnowiła kiedy kupiłem kółko do rozjazdów:) 


  • 0

#75
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

Kontuzje barków i łokci często towarzyszą nauce front levera, zła technika w tej pozycji dodatkowo zwiększa ryzyko kontuzji, ponieważ przez to, że np. ktoś nie robi retrakcji łopatek to barki są  wysunięte w przód i po kilku cięższych treningach kontuzja, albo jak ktoś zaczyna naukę front levera bez przygotowania stawów, to potem przez długi czas można czuć "zardzewiałe" stawy łokciowe, ból i sztywność... masakra. Gdy jakiś rok temu próbowałem się nauczyć fronta to musiałem przerwać naukę tego elementu i zająłem się wtedy wzmacnianiem stawów oraz bazowymi ćwiczeniami, a potem zacząłem dodawać obciążenie, myślę że to wszystko przyczyniło się do tego, że teraz "tytanowe stawy". Dwie godziny treningów front levera i żadnego bólu, 1,5h treningów planche i żadnego bólu, tak to ja mogę progresować. :D

 

27 kwietnia minie dokładnie 2 lata odkąd zacząłem przygodę z treningami, najlepszy czas w moim życiu, zapamiętajcie co tutaj piszę, w ciągu kolejnych 2 lat będę jednym z najlepszych. ;)

 

Żeby jeszcze bardziej świętować 27 kwietnia to postawiłem sobie cel, że do tego dnia będę robił perfekcyjne full planche, wiem że osiągnę ten cel, zmieniłem treningi planche i skupiam się jedynie na sile i formie, zero wytrzymałości. Pełna intensywność przez ponad godzinę. :P


  • 1

#76
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

Pierwszy trening bazy od około 3 tygodni, siła spadła nieznacznie, ale wytrzymałość masakrycznie, pora zmienić plan żebym znów mógł zacząć ostro trenować bazę. Najpierw chcę wrócić do formy, w domu niewygodnie używa mi się obciążenia więc wracam do podciągnięć i pompek na poręczach z masą ciała (już nie pamiętam kiedy ostatni raz robiłem jakiś trening bazy tylko z masą ciała xd, jeszcze jak byłem leszczem to było), wolne powtórzenia, dużo powtórzeń dużo serii, 25 serii po 10 powtórzeń podciągnięć i pompek na poręczach będę wykonywał dopóki na dworze nie będzie fajnej pogody (chcę już lato xD).

 

A dziś wykonałem:

 

Podciąganie - 50 powtórzeń z 40kg.

Pompki na poręczach - 50 powtórzeń z 40kg.

 

Podciąganie - 50 powtórzeń z 20kg.

Pompki na poręczach - 50 powtórzeń z 20kg.

 

Podciąganie - 100 powtórzeń z masą ciała

Pompki na poręczach - 100 powtórzeń z masą ciała


  • 0

#77
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

Aktualizacja planu treningowego, wiem że ostatnio często zmieniam rozkład tygodnia treningów i też ilość serii czy ćwiczenia, ale ten plan już raczej będzie na stałe, nawet jak w ćwiczeniach bazowych z wytrzymałości przerzucę się na siłę to i tak rozkład tygodnia się nie zmieni.

 

Nowy plan:

Spoiler

  • 0

#78
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1,134 posts

Chyba już nie raz słyszałem, że to już ten ostateczny plan :D Nie ma w tym nic złego, szczególnie przy Twoich ambicjach i chęciach bycia dobrym we wszystkim i nie zaniedbywania niczego, zbudowanie jednego planu i nie ulepszanie go jest trudne. Także, nie wierzę Ci, że niedługo go nie zmodyfikujesz :D


  • 0

#79
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaSieradz

No możliwe, że masz rację, ale układ nie zmieni się za bardzo, w wakacje tylko dodam więcej bazowych treningów i pewnie trening planche i fronta ulegnie zmianie do wakacji, bo ciągle staje się coraz lepszy w tych pozycjach statycznych i dążę do moich celów.

 

Zoran Pesterac ostatnio pokazał mi (na żywo na instagramie :P) jak robić podciągnięcia we front leverze w pełnym zakresie ruchu i powiedział jak on się tego uczył, na co zwracać uwagę itp., swoją drogą miły gość, dzisiaj jak poprosiłem go żeby zrobił planche na jednej ręce dla jego największego fana (XD) to bez problemu zrobił. :D Może w planche nie ma super idealnego hollow i P.P.T., ale we froncie i VICTORIAN CROSS NA KÓŁKACH jego technika i siła to moje odległe cele, na które ciężko będę pracował dopóki ich nie osiągnę. ;)

Jego rady zacznę stosować już od następnego tygodnia i zobaczymy po kilku miesiącach co z tego będzie. Froncik jest łatwy, ale podciąganie w nim to już inny poziom! :D

 

Tutaj macie filmik tego mistrza:

https://www.instagra...=zoran_pesterac


  • 0

#80
sokol

sokol

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 posts
  • LokalizacjaWrocław

No możliwe, że masz rację, ale układ nie zmieni się za bardzo, w wakacje tylko dodam więcej bazowych treningów i pewnie trening planche i fronta ulegnie zmianie do wakacji, bo ciągle staje się coraz lepszy w tych pozycjach statycznych i dążę do moich celów.

 

Zoran Pesterac ostatnio pokazał mi (na żywo na instagramie :P) jak robić podciągnięcia we front leverze w pełnym zakresie ruchu i powiedział jak on się tego uczył, na co zwracać uwagę itp., swoją drogą miły gość, dzisiaj jak poprosiłem go żeby zrobił planche na jednej ręce dla jego największego fana (XD) to bez problemu zrobił. :D Może w planche nie ma super idealnego hollow i P.P.T., ale we froncie i VICTORIAN CROSS NA KÓŁKACH jego technika i siła to moje odległe cele, na które ciężko będę pracował dopóki ich nie osiągnę. ;)

Jego rady zacznę stosować już od następnego tygodnia i zobaczymy po kilku miesiącach co z tego będzie. Froncik jest łatwy, ale podciąganie w nim to już inny poziom! :D

 

Tutaj macie filmik tego mistrza:

https://www.instagra...=zoran_pesterac

To bys moze sie pochwalil co Ci ciekawego powiedzial ;)


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: dziennik, treningowy, na, rok, 2017, siła, wytrzymałość, gimnastyka, sylwetki, słabiakiem-byłem:D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users