Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak łączyć Cele

Cele treningu Kierunek treningu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mitwick

Mitwick

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów
Witam
Dopiero zaczynam swoją przygodę z Kalistenika
Obecnie trenuje tym planem, polecono mi go na forum workout-polska trenuje nim juz 2 tyg planowany czas to 4 tyg A)Trening P4 - Mały Kierat
B)Trening P5_1 - Trening Kadeta v2
http://workout-polsk...ladowe-treningi
Mam zmaiar stosować go przez cztery tygodnie
T1: A B A T2: B A B T3: A B A T4: B A B

Moje pytanie jest takie ile mniej więcej wymaga trenowanie tzw bazy aby można się ukierunkować i czy zmienianie planu np. ten obecny po tem jakiś trening FBW
będzie dobra na przyswojenie bazy?

Kolejne pytanie jest takie czy gdy będę chciał się ukierunkować to czy moge obrać w swoim Celu : Siłę i Sylwetkę lub Wytrzymałość i Szybkość, obecnie zależy mi na rozwijaniu tych 4 cech w kilku najbliższych latach.
Czy wgl można tak łączyć swój Cel a także jeśli osiągnę Cel A i Przyjdę do Celu B to czy wtdy nie stracę celu A

I też jak to zrobić gdyż wiem że jeśli chodzi o siłę to zwiększenie serii zmniejszenie powtórzeń , wytrzymałość zwiększenie powtórzenie zmniejszenie serii
A sylwetka i Szybkość no nie bardzo wiem jak

Mam nadzieję że ktoś mi to rozjaśni i wytłumaczy z góry dziękuję

Użytkownik Mitwick edytował ten post 28 grudnia 2016 - 00:26

  • 0

#2
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Przede wszystkim bazy nie da się przywoić jedborazowo. Ją przyswajasz cały czas. Najlepiej jak na jeden plan przeznaczysz minimum 8 tygodni. Wtedy dopiero widać prawdziwe efekty. Jeżeli kiedyś zależy ci na dużej wytrzymałości budowanej setami to już teraz na początku dodałbym baby muscle up 5x5 na każdyn trebingu żeby wyrobić sobie wzorzec ruchowy.
Masz dużo celów. Jeżeli chcesz jednocześnie budować jedbocześnie kilka celów to jest to do osiągnięcia. Kwestia odpowiedniego treningu. Poczytaj o periodyzacji nieliniowej i zobacz pierwszą stronę mojego dziennika treningowego.
Od siebie dodałbym już teraz trening hs.
Sylwetki przed każdym trebingiem i stanie brzuchem do ściany kilka minut przed każdym trebingiem( wraz z odrywaniem stop)
  • 0

#3
Mitwick

Mitwick

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów
Tak mam sporo Celów ale rozumiem że jeśli nie da się chociaż dwóch jednocześnie to będę robił każdy po kolei chodzi mi tylko o to aby nie tracić przykładowo siły gdy będę próbował rozwijać swoją wytrzymałość.

,,Sylwetki przed każdym trebingiem"

Ale jakimi ćwiczeniami mam ją trenować ?
  • 0

#4
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
http://gimnastycy.pl...styka-od-newcia

Nawet jeżeli przeznaczysz jeden cykl na siłę a drugi na wytrzymałość to spadki w jednym lub drugim będą minimalne. Najważniejsze żebyś ćwiczył
  • 0

#5
Mitwick

Mitwick

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów
Okej, dziękuję za pomoc 🙂
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych