Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Weryfikacja mojego trybu żywienia się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Padd

Padd

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
Witam, proszę aby ktoś z ludzi doświadczonych zweryfikował moją "dietę" czy robie dobrze czy nie koniecznie. A więc trenując kalistenikę dopiero kilka miesięcy (z 4 miesiace) planem fbw, staram się trzymać 2g białka na kilogram masy ciała, nawet w dni nie treningowe, a cwicze 3 razy w tygodniu - i tu moje pierwsze pytanie - dobrze robię? Czy może ta zasada się tyczy tylko treningu z ciężarami? Druga sprawa, duża czesc mojego białka pochodzi z twarogów i serków wiejskich, a miedzy czasie jakiś jogurt naturalny, który ma ok. 10g białka - czy białko z tych produktów jest również wartościowe w treningu z własną masą ciała? Rozpisze jeszcze jak wyglada mój przykładowy jadłospis z jednego dnia:
- 6:00 pobodka, jem cos lekkiego, np kilka lyzek owsianki (platki owsiane wymieszane z twarogiem)
- 6:40 trening
- 7:40 odrazu po treningu wypijam odzywke bialkowa zmieszana z jednym bananem
- ok 9:00 jem serek wiejski albo 2,3 ugotowane jaja
- 12:00 odzywka bialkowa + jakis wafel ryzowy
- 14-15:00 piers z kurczaka z warzywami i w tym odrobina ryżu
- 18:00 twarog albo serek wiejski
- 21-22 twarog albo tunczyk, ale to drugie zazwyczaj w piatki na obiad jadam zamiast kurczaka.

W ciągu dnia jeszcze gdzieś tam zjem pare wafli ryzowych albo jakas kromke pieczywa.

Jest dobrze czy za dużo wale tego białka w siebie?
Pozdrawiam

Użytkownik Padd edytował ten post 20 grudnia 2016 - 20:06

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Po pierwsze zapomnij o takiej ilości białka, nikomu nie jest taka potrzebna (nie wliczam tych co się kłują i wstrzykują trucizny, bo nie wiem co się dzieje w takich organizmach dzieje, możliwe że przy takim szybkim wzroście masy jest potrzebne więcej tego składnika i innych). Nadmiar białka tylko szkodzi, nie ma sensu zjadać go więcej niż 1,5g, to i tak jest maksimum w założeniu, że duża jego część pochodzi z roślin, pewnie weganie potrzebuję jeszcze więcej, ale z tego co napisałeś wnioskuję, że nim nie jesteś więc ilość białka najlepiej żeby u Ciebie mieściła się w przedziale 0,8-1,2 g, każdy nadmiar i tak jest przez wątrobę i nerki przekształcany w glukozę, więc po co dodatkowo poza treningami męczyć organizm. Zwiększyć możesz tym kosztem paliwo czyli węglowodany lub tłuszcze, tłuszcze są o wiele lepszym źródłem energii niż węglowodany, ale nie będę Cię przekonywać na przejście na nie dopóki dopóty sam nie poczytasz na ten temat i nie obalisz tych mitów i kłamstw. Pozostaje Ci więc odżywianie się białkiem, węglowodanami i niewielką ilością tłuszczy, ale wiedz że wtedy jesteś bardzo blisko zalania, co tak często zdarza się przeciętnym ludziom, tzw. kilogramy po świętach, na zimę czy po urlopie, znaczna część z nich nie redukuje tych kilogramów, które gromadzą się i... wszyscy wiemy jak wygląda przeciętna osoba po 60 w Polsce i na Świecie, a potem już nie ma sił na sport czy codzienne zwykłe czynności, gdyż poza zbędnymi kilogramami organizm jest wycieńczony złą dietą i zamiast ze starości coraz więcej osób umiera na zawały, udary, i inne nienaturalne sposoby, łykając przy tym garście tabletek i skarżąc się na ból w każdym miejscu. Zszedłem trochę z tematu, odpowiadając na dalsze pytania - nabiał jest bardzo wartościowym źródłem białka co zresztą już odpowiedziałem Ci w innym temacie podobnie jaja, a szczególnie żółtka, następnie podroby, wieprzowina, wołowina, w dalszej kolejności drób i ryby, a jeszcze dalej białko roślinne obficie występujące w roślinach strączkowych - groch, fasola, bób, soja, soczewica itp. 

 

 

"Czy może ta zasada się tyczy tylko treningu z ciężarami?"

Dla organizmu nie ma żadnej różnicy czy machasz sztangą czy robisz pompki i podciąganie, dostaje w kość w obu przypadkach, a nawet jest bardziej wymagający, daje lepsze efekty jeżeli przez siłownię rozumie się robienie 8-12 powtórzeń na maszynach, trenując każdym ćwiczeniem inną grupę mięśniową. W kalistenice bardzo trudno jest tak wyizolować mięsień - przysiad, podciąganie, pompki, a tym bardziej zaawansowane figury jak planche, front, back levery, iron cross, muscle upy, to ćwiczenia złożone, wielostawowe, gdzie pracuje niemal każdy mięsień w ciele i kto mówi, że ćwiczenia z masą własnego ciała to zabawa a nie poważny trening istotnie jest amatorem lub ignorantem i nie wie co mówi.

 

Nie musisz nic jeść przed treningiem, tak będzie nawet lepiej, mięśnie i tak masz PEŁNE glikogenu napewno nie mniej niż po śniadaniu, nie martw się o to.


  • 0

#3
Padd

Padd

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

@Bywalec dzięki wielkie za rzetelną odpowiedź! nieco mi rozjaśniłeś sytuację. Muszę dorwać jakąś dobrą książkę o odżywianiu dla sportowców i o tłuszczach zamiast węglowodanów tak jak mówiłeś.


  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

O diecie dla sportowców to będzie głównie standardowa medialna gadka, o nie jedzeniu śmieci, jedzeniu dużo warzyw i o suplementowaniu się. Jeżeli książki o diecie tłuszczowej to bardziej w kontekście zdrowia, leczenia chorób i genezy ich powstawania niemniej jednak polecam, możesz zacząć od Żywienia Optymalnego, Jana Kwaśniewskiego. O diecie tłuszczowej dla sportowców znajdziesz pewnie więcej w artykułach w internecie, wypróbuj frazy: "LCHF", "ketoza", z tym że, zwróć uwagę na proponowaną ilość białka, jak juz pisałem za dużo nie ma sensu, oraz czy karzą się suplementować, o ile na zwykłej high carb ma to jeszcze jakiś sens bo witamin może brakować (sporadycznie) to na high fat low carb ten problem nie występuje. Oblukaj artykuły na tej stronie oraz przerób obszerny już temat o diecie tłuszczowej na naszym forum w tym dziale.

P.S. Nick jest widoczny trochę wyżej, mój nie brzmi "Bywalec" :D


  • 0

#5
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

@Bywalec dzięki wielkie za rzetelną odpowiedź! nieco mi rozjaśniłeś sytuację. Muszę dorwać jakąś dobrą książkę o odżywianiu dla sportowców i o tłuszczach zamiast węglowodanów tak jak mówiłeś.

Obczaj książkę : "paleo dieta - dieta dla aktywnych"- Lorenzo Friel

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#6
Padd

Padd

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
@Hannibal dziękuje, dobry człowieku, od dziś przestałem w siebie wpychac bialko co 2-3 godziny:p i dzieki za propizycje ksiazki
  • 0

#7
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Obczaj książkę : "paleo dieta - dieta dla aktywnych"- Lorenzo Friel

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem kompletnie bezwartosciowa.


  • 0

#8
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Moim zdaniem kompletnie bezwartosciowa.

To według twojej opinii, ty nie uprawiasz treningów wytrzymalosciowych, tylko wolisz sprinty, bo kiedyś zwierzynę ganiano sprintem. No to fakt.
Trening wytrzymalosciowy ma wiele zalet, wystarczy przeczytać którąś część książek Jacka Danielsa, aby doglebniej zrozumieć o co chodzi.
Lecz książka jest ciekawa i sporo w niej dobrej wiedzy.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych