Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

wybór taśmy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
grzechu297792

grzechu297792

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów
Witam, przymierzam sie do zakupu taśmy, która będzie mi służyła jedynie do podciągania, ważę około 65 kg przy wzroście około 170 cm, z racji tego że drążek mam stosunkowo nisko, przy podciąganiu mam nogi zgięte z kolanach, prosze o poradę jaką gumę dobrać, o jakim oporze, pozdrawiam
  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Niby jak mamy wybrać za Ciebie? Wybór "mocy" taśmy zależy od tego jaką chcesz, to znaczy ile masz sił, czy potrafisz się już podciągać. Jeśli potrafisz już zrobić 3-5 podciągnięć to sugeruję nie kupować taśmy, szybszy progres zrobisz bez niej, nawet umiejąc się podciągać jedynie raz, z powodzeniem można zastosować metodę smarowania gwintów i dojść szybko do 3 czy 5 powtórzeń, a potem np. plan fighter pull up. Tak samo można nauczyć się podciągać jeżeli nie umiemy zrobić ani jednego powtórzenia, bez pomocy gumy przez negatywy, i myślę, że progres będzie szybszy niż stosując gumę. Ale jeżeli się już zdecydowałeś (zawsze może się ona później przydać do nauki flagi, front, back levera, czy podciągania jednorącz) to jak już powiedziałem sam musisz ocenić ile masz siły i co chcesz osiągnąć dzięki gumie.


  • 0

#3
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Ja mam może trochę inne pytanie. Jakiej długości należy wybrać gumę żeby nadawała się do ćwiczeń zarówno na drążku jak i do ćwiczeń boksu (guma stawia opór podczas uderzeń)? Opór sobie sam wybiorę :)

Może ktoś z Was może polecić jakieś sprawdzone gumy? Może jakaś firma, może coś na aliexpress?


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych