Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan by Nazrael


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Nazrael

Nazrael

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów


1. Wiek 1995
2. Płeć Mężczyzna
3. Wzrost i waga 176cm ~64kg ~18% bf
4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat- Treningi karate, ostatni rok głównie kalistenika z przerwą od sztuk walki od września znowu karate.
Od lipca do października 5x5
2xweek PUSH Hspu w których nie było 5 powtórzeń
Dipy i pistolety, a takze
2x week PULL podciaganie wąskie podchwytem, szerokie nachwytem, i mostki ( schodzenie i wchodzenie po ścianie)
Chodzenie na rękach.
W październiku zaczęły się studia, trening zrobił się monotonny i nudny. Zaczęło "brakować czasu". Pojawił się kryzys "po co ćwiczę" . I z różnie to wygladało, a i kali z karate trzeba było pogodzić.
5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości- Raczej nic poważnego obicia, stłuczenia itd jak to w sportach walki.
6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? TAK
7. Cel treningowy- siła, wytrzymałość, sylwetka z głównym nastawienie na siłę przydatną w walce, przy okazji ładna sylwetka. ( tak wiem, że dieta ma na to duży wpływ)
8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi- z tym jest różnie, ale staram się by było to 3x w tygodniu kali. I do tego będę dążył. 2x w tygodniu treningi karate
9. Rodzaj diety: Gotuje sobie sam, nie liczę kalorii. W mojej diecie jest wiele wad, które próbuje naprawić.
10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie:
Myślę o tym by ustawić sobie drabiny
Na ten moment nie sprawdzałem jeszcze swoich maksów. Planuję system 60s przerw między drabinami i między powtórzeniami
Ćwiczenia jakie wybrałem
Pompki wąskie
Podciąganie wąskie
Pistolety
Baby crawl, rocking, rozciąganie, od czasu do czasu basen.
I tak przykładowo miałoby to wyglądać tak.
Pon drabiny pistoletów
Wto drabiny pompek
Sroda karate
Czwartek rest
Piatek karate
Sobota drabiny podciąganie
Niedziela rest/ rozciąganie
W wolnych chwilach resety, resety i sylwetki na rozgrzewkę.


11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan: skazany na trening, temat pablo o drabinach:
http://kalistenikapo...-i-wytrzymałość
Pigułka wiedzy

Co o tym myślicie?

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

Plan jest w porządku o ile wyrobisz z regeneracją. A jeśli z nią wyrobisz to w ramach przygotowania pod sporty walki polecam w soboty po podciąganiu zastosować brutalniejsze odmiany raczkowania - szczególnie wypróbuj wersję polegającą na raczkowaniu do tyłu pod górkę. Możesz też nawet doczepić jakieś obciążenie. Oczywiście jeśli zaczynasz z resetami to maksimum korzyści osiągniesz dzięki rozpoczęciu progresji od Baby Crawl. Po osiągnięciu przynajmniej 10-15 minut ciągłego Baby Crawl polecam przejść na Leoparda - na początku spokojnie, możesz wypróbować metodę polegającą na zwiększeniu długości Leoparda na rzecz Baby (9 min Baby + 1 min Leopard, drugi tydzień: 8 min Baby + 2 min Leopard itd. Oczywiście skoki jak i szybkość zmian proporcji zależą od Ciebie). Dodatkowo podeślę Ci czterotygodniowy plan Tima Andersona: https://breakingmusc...anderson?page=1


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Nazrael

Nazrael

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Dzięki wielkie za odpowiedź i link. Motywacja do treningu jest duża. Także przez najbliższe tygodnie nie ma mowy o nudzie 😉
Drabiny wyszły następująco:
Pistolety 12 max ( 2, 4, 6)
Pompki wąsko 20 max ( 2, 4, 6, 8)
Podciąganie wąsko 8 max ( 1, 2, 3, 4)

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wygląda w porządku, daj znać co sądzisz po kilkunastu tygodniach treningu - wszelkie spostrzeżenia i opinie są mile widziane. Zachęcam też do prowadzenia dziennika treningowego na forum, który pomoże w obserwacji notowanych postępów :).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych