Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

prośba o wskazówki/ poprawki planu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
owsianka

owsianka

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam, na wstępie trochę o mnie :)

 

  1. Wiek 22
  2. Płeć mężczyzna
  3. Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF) 184, 67kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat Bieganie, siłownia
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości BRAK
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie) TAK
  7. Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne) Siła, poprawa sylwetki
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi (np 2x w tygodniu po 1h, 5x w tygodniu po 2h, jestem dostępny 24h na dobę itp) 4x tyg 
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp). 3 posiłki dziennie, brak przetworzonych produktów

Brak podstawowej wiedzy i długie cardio sprawiły, że bardzo schudłem,  biegam od 5 lat amatorsko, od czerwca regularnie chodziłem na siłownie 4x w tygodniu natomiast niestety doszedłęm do wniosku, że to drążki tworzą prawdziwą siłę :)

Dodam, że dopiero zaczynam swoją przygodę z kalisteniką, treningi raczej robie spokojne żeby skupić się na technice oraz dać odpowiedni bodziec mieśnią. Niestety póki co skupiam się na podstawowych ćwiczeniach lecz lecz, nie daję zbytnio rady podciągać się nachwytem szeroko. Wobec tego ćwiczę o tak:

 

1. Przysiady 4x max, 30sek przerwy

2. Podciąganie nachwytem (uchwyt trochę szerzej niż barki) Piramida 60sek

3 Dipy 4s (dąże do 4x 15 a później dodam ciężar) 90sek

4 Podciąganie podchwytem Piramida 60sek

5Pompki zwykłe (tutaj staram się dojść do 4 serii po 20x i zamierzam dokładać coś na plecy) 60sek

6. Pompki diamentowe 2x max 60sek

7. Pike push ups 2x max 60sek

 

Brzuch: unoszenie kolan w zwisie 2x max + plank 

 

Na początku dokądałem do tego jeszcze negatywne podciąganie szerokim nachwytem ale niestety na chwilę obecną zbyt mała siła nie pozwala na wymierne efekty.

 

Powyższym planem ćwiczę PON/ŚR/PT a w niedzielę sprawdzam maksy w każdym ćwiczeniu+ bieg interwałowy bądź tabata

Trening ów zajmuje mi około 60min bez rozgrzewki.

 

Co sądzicie ?

 

 

 

 

 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych