Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

5x5 kilka pytan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Leszczyk

Leszczyk

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

No tak sobie wydumalem ze zaczne cwiczyc pod sile i mam pare pytan odnosnie 5x5

Chcialem cwiczyc w ten sposob

 

Pn

Push+Pull

Śr

Pull+Legs

Pt

Push+Legs

I nie wiem czy to nie bedzie zbyt intensywny trening bo czytalem post Luko odnosnie tego systemu i u niego trening np. pull odbywal sie raz w tyg

ewentualnie pisal cos ze mozna robic to samo ale w lzejszej wersji np 2x5

Jescze jedno pytanie odnosnie ile cwiczen dobrac na jedna partie moge sobie wybrac kilka(Myslalem o 2-3)?Czy wziac jedno jechac nim przez 6-8 tyg i zmienic na kolejne.Ale srednio to widze z takim podzialem jak sugerowal Luko trening bedzie trwal ze 25 min max czy to wystarczy?


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Tak będzie ok, 2 razy w tygodniu nie powinno być za dużo, jeżeli jednak będziesz czuł że się nie regenerujesz to będzie trzeba coś zmienić, raz w tygodniu też jest w porządku.
Najlepiej wybrać jedno ćwiczenie na ruch np. pistolety, hspu i podciąganie, i lepiej zmienić po skończeniu planu niż robić kilka ćwiczeń na partię, no chyba że jest to inna płaszczyzna np. dipy i hspu w mniejszej objętości np. 3x5 albo jedno z nich w poniedziałek a drugie w piątek, nie ma jednej słusznej drogi, wszystko zależy od celu oraz indywidualnych predyspozycji.
  • 0

#3
Leszczyk

Leszczyk

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Dzieki za odpowiedz, a czy moge dorzucic jedno cwiczenie na lydki do treningu na nogi?Bo o tym tez cos czytalem ze lepiej nie.


  • 0

#4
The Devell

The Devell

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

A niby czemu nie? Ja katuję łydy i żadnych negatywnych skutków nie odczuwam.


  • 1

#5
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Ja właśnie w taki sposób trenuję. Polecam bardzo. Możesz spojrzeć na mój dziennik treningowy na tym forum. Progress jest zarówno w sile jak i masie mięśniowej :)


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych