Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przysiady na 1 nodze - szkodliwe czy nie?

Przysiady squats

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Padd

Padd

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
Witam, jak w temacie, jak to jest z tak zwanymi pistoletami, czyli przysiadami na jednej nodze? W ksiazce Skazany na trening z tego co pamietam bylo opisane to cwiczenie w pozytywnych aspektach, natomiast pewien youtuber - Saker mówi o tych przysiadach, że mogą być szkodliwe, podając dosyć sensowne powody. Link do filmu w którym mówi o tym

https://m.youtube.co...h?v=oZBPU0p6rzI

2:52 minuta

Użytkownik Padd edytował ten post 03 grudnia 2016 - 23:47

  • 0

#2
The Devell

The Devell

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Jak się ma dobrze przygotowane ciało i robi się to z wyczuciem i z głową - nie widzę przeszkód.

 

Przeginanie w jedną i drugą stronę jest gorsze od komunizmu. 


  • 0

#3
Padd

Padd

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
@The Devell dzieki za odpowiedz
  • 0

#4
The Devell

The Devell

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Rób sobie przysiady metodą progresji. Ja zaczynałem od przysiadu do momentu aż dupa dotykała mi łożka (czyli półprzysiad) potem schodziłem coraz niżej. Najlepszy sposób. 


  • 0

#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Każde ćwiczenie wykonywane niepoprawnie jest ryzykowne i może szkodzić. Każde ćwiczenie wykonywane bez uprzedniego przygotowania też może prowadzić do kontuzji lub szkodzić. Simple as that :)


  • 0

#6
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dokładnie. Każde ćwiczenie wykonywane z głową nie bedzie w stanie zaszkodzić.


  • 0

#7
zhiqiang

zhiqiang

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

jeśli masz kase/możliwości to lepiej robić przysiady ze sztangą, a zamaist pistoletów polecam bułgary czy wchodzenie na wysoki schodek/krzesło/stół/cokolwiek. 

po co sobie utrudniać życie tak nienaturalnym ruchem jakim jest sls :P


  • 0

#8
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

jeśli masz kase/możliwości to lepiej robić przysiady ze sztangą, a zamaist pistoletów polecam bułgary czy wchodzenie na wysoki schodek/krzesło/stół/cokolwiek. 

po co sobie utrudniać życie tak nienaturalnym ruchem jakim jest sls :P

Przypomnę, że forum nazywa się "kalistenikapolska.pl", więc w pierwszej kolejności zalecamy ćwiczenia z masą własnego ciała, w szczególności jeśli ktoś zadał pytanie o pistolety a nie co lepsze pistolety czy przysiady ze sztangą. Zostało już powiedziane, że pistolety nie są szkodliwe.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych