Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kiełbasa gotowana

Kiełbasa mięso tłuszcz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Padd

Padd

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
Witam, jestem ciekawy jak ma się sprawa z kiełbasą, powiedzmy taka lepsza jakościowo, nie pakowana po kilka sztuk w marketach tylko taka z działu mięsnego. Czy taka kiełbasa - ugotowana będzie dobrym źródłem białka? Czy jednak nadal pozostaje w niej dużo tłuszczu?
  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Zawiera dużo tłuszczu, ale to dobrze, tłuszcz jest przecież zdrowy :) Kiełbasa to mieszanka wieprzowiny, czyli białko z niej jest dość dobrej jakość, jednak gorszej niż żółtka jaj oraz podroby nawet drobiowe, ale lepszej niż wszystkie rośliny strączkowe typu fasola, groch, bób, soja. Niestety kiełbasy kupowane w sklepach mają niemięsne dodatki jak białko sojowe, aromaty, konserwanty, stabilizatory, a nawet barwniki, do tego ma dużo soli. Radziłbym więc nie jeść jej zbyt często i dużo (jeżeli nie pochodzi od zaprzyjaźnionego rzeźnika), zdecydowanie lepiej kupić surowe mięso i samemu przyrządzić. Jednocześnie kiełbasa jest lepsza niż hamburger, wspomniane już strączki, czy białko w proszku.


  • 0

#3
Padd

Padd

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
@JamesFrank super, dzięki za odpowiedź, dowiedziałem się czegoś nowego:) pozdrawiam
  • 0

#4
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

 taka lepsza jakościowo, nie pakowana po kilka sztuk w marketach tylko taka z działu mięsnego

Taka kiełbasa z działu mięsnego, to przeważnie rozpakowana kiełbasa pakowana po kilka sztuk w marketach ;)


  • 0

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych