Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc w stworzeniu planu treningowego plus przykład

trening motywacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
lifecycle

lifecycle

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaMiasto ;)

Cześć. Czwarty raz podchodzę do kalisteniki. Bardzo potrzebuję planu bo on daje mi podstawę do motywacji. Jeśli coś działa to łatwiej mi się tego trzymać.

 

Jeśli chodzi o cel: na początek w miarę wszechstronna sprawność górnych partii ciała (mam poważne problemy z kolanami więc nogi wykluczam całkowicie).

 

Zestaw ćwiczeń i plan zrobiłem sobie na podstawie Skazanego, ale gdzieś czytałem, że tamte plany są zbyt rzadko rozłożone i za mało serii na partię. Nie wiem. Nie znam się. 

 

Ćwiczenia dobrałem do możliwości. Jestem poniżej poziomu zero w większości planów które znalazłem. Mój pierwszy cel to 1) zrobienie przynajmniej miesiąca ćwiczeń w ogóle a potem 2) dojście do sprawności gdy będę potrafił wykonać pełne podciągnięcia, pełne pompki i pełne podciąganie nóg w zwisie. Potem kolejne cele.

 

Mój przykładowy trening jest taki: 

  • Pompki 30 stopni (ręce opieram o ławkę): 20 + 20
  • Podciąganie nóg kolana do brody w leżeniu tyłem: 30 + 30 
  • Podciągnięcia 45 stopni (na drążek niżej zawieszonym): 25 + 25
  • Krótkie mostki: 35+35
  • Plank przód + bok + bok: 45 sekund

Ćwiczenia wykonuję po rozgrzewce, staram się robić je przede wszystkim dokładnie. Ćwiczę 3 razy tygodniowo, wtorek, czwartek, sobota + 2x w tygodniu basen.

 

W pompkach maks jaki udało mi się zrobić w jednej serii to 12-15 więc jest co robić. Podciągnięcia i pozostałe rzeczy są bezproblemowe, ale to pierwszy tydzień. Dodam kilka powtórzeń w po kolejnym tygodniu utrudnię ćwiczenie.

 

Zależy mi na zdrowiu: rozwoju realnej siły, względnej wytrzymałości i wszechstronności, rzeźba może sama przyjdzie, nie jest najważniejsza. Sztuczki gimnastyczne są fajne, ale jeszcze długa droga przede mną.

 

Czytałem pigułkę wiedzy ale większość planów zaczyna się od ilości powtórzeń której nie jestem w stanie wykonać, chyba że na jakichś śmiesznie uproszczonych wersjach ćwiczeń.

 

Zastanawiam się czy i jak powinienem rozbudowywać / poprawić / wzbogacić ten program? A może wystarczy utrzymać go przez miesiąc - dwa przechodząc poziomy ze skazanego? Najtrudniejsze jest dla mnie utrzymać wiarę żę to ma sens bo zaczynam z naprawdę niskiego poziomu, i to już któryś raz. 


  • 0

Uczę się cierpliwości.


#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Na początek będzie ok, spokojnie możesz tak ćwiczyć miesiąc-dwa. Skoro czytasz pigułkę to będziesz wiedział jak progresować bo są o tym artykuły. 


  • 1

#3
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Cześć! Jeżeli jesteś w stanie zrobić 12-15 pełnych pompek, to nie ma sensu opierać treningu na łatwiejszej progresji (pompki na ławce). Jeżeli zależy Ci na sile to nie ma sensu robić tak wielu powtórzeń w dwóch seriach. Tak duża liczba powtórzeń wpłynie pozytywnie głównie na daną odmianę ćwiczenia (progresję). Lepiej się rozwiniesz w obranym przez siebie kierunku dzięki 3-4 seriom po 8-10 powtórzeń jak na początek. Utrudnij o jeden poziom te ćwiczenia i rób 3-4s x 8-10p, zauważysz szybszy przyrost siły, mięśni i sprawności w tych ćwiczeniach.

Przy podciąganiu poziomym obniż drążek tak, żebyś prawie dotykał plecami ziemi kiedy jesteś w dolnej pozycji ćwiczenia, jeżeli będzie za trudno to weź drążek wyżej. Pompki rób na ziemi. Wznosy nóg rób w zwisie, a mostki krótkie zamień na mostki proste. Plank możesz zamienić na siad równoważny (który da fajną bazę pod L-sit w przyszłości) lub robić plank ale po max. 30s. i starać się być w PEŁNYM napięciu.

Takie byłoby moje rozwiązanie. Do każdego celu są potrzebne trochę inne środki. Mam nadzieję, że coś pomogłem :). Pisz śmiało, chętnie coś podpowiemy.


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, motywacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych