Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening na masę!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jak dla mnie to wygląda bardziej jak plan na wytrzymałość - coś na kształt drabin.  Osobiście na masę mięśniową mogę Ci polecić przeplatany 10x5/5x10 - opis znajdziesz w postach Pablo  - ew. poszukaj mojego dziennika, w którym opisywałem i trenowałem tym systemem :)


  • 0

#22
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Merfi, pozwól, że Cię zacytuję :D

 

 

Wytrzymałość i hipertrofia są ze sobą ściśle powiązane ponieważ to właśnie wzrost sarkoplazmy pomiędzy włóknami mięśniowymi powoduje główny rozrost mięśni. Wzrost sarkoplazmy to jednocześnie większy "bak" dla glikogenu, a więc zapasu cukru, który pozwala potem na wysiłek beztlenowy. Im go więcej tym dłużej można wykonywać dane ćwiczenie, a to jest szeroko zrozumiała "wytrzymałość".

Więc upraszczając wszystko do meritum: NIE da rady rozbudować tkanki mięśniowej NIE zwiększając wytrzymałości i NIE da rady zwiększyć wytrzymałości NIE zwiększając tkanki mięśniowej  :) to jest ze sobą ściśle powiązane. Natomiast siła to zupełnie osobna bajka i ona zależy głównie od umiejętności spięcia układu nerwowego, a nie od sarkoplazmy.

 

 


  • 0

#23
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

 

 

NIE da rady rozbudować tkanki mięśniowej NIE zwiększając wytrzymałości i NIE da rady zwiększyć wytrzymałości NIE zwiększając tkanki mięśniowej

Wow dawno większej bzdury nie czytałem xD. Wszystko zależy od aktualnego poziomu wytrenowania. Jeśli ćwiczę tylko i wyłącznie wytrzymałościowo i przejdę na trening na 'masę' to przecież spadnie mi wytrzymałość mimo zwiększania obwodów.

 

Tak samo w drugą stronę, jeśli gość powiedzmy trójboista z wielkimi nogami zacznie biegać to te nogi nie zaczną mu rosnąć jeszcze bardziej  :blink:

 

Wytrzymałość będzie rosła wraz z mięśniami owszem w niektórych przypadkach a szczególnie jak jesteś początkującym.

 

Jakby wytrzymałość rosła proporcjonalnie do masy to te wszystkie koksy z siłowni równocześnie były by wydolnościowo bestiami nie do zajechania a raczej rzadko tak się zdarza xD


  • 1

#24
Deejw

Deejw

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Ciężko tutaj znaleźć odpowiedź na pytanie, które nie odbiega od tematu. Mój plan jest dobry do budowania masy mięśniowej czy do "dupy"? Mam go zmienić na 5-6x w tygodniu, czy ćwiczyć te 3-4x? Chodzi mi tutaj o budowanie masy mięśniowej.


  • 0

#25
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ja nigdzie nie napisałem, że są proporcjonalne tylko ściśle powiązane :) Jeśli urośnie mięsień i tym samym zwiększy się ilość sarkoplazmy pomiędzy włóknami to tym samym mięsień może dłużej pracować w procesie beztlenowym.

To o czym ty piszesz czillout to trochę inna sprawa i inna wytrzymałość (to wydolność) niż ta którą ja miałem na myśli. Koksy wbrew pozorom mają bardzo wytrzymałe mięśnie jeśli przychodzi do pompowania się seriami po 12 powtórzeń to dają radę :) A to że puchną po 1km biegu to ciut inna sprawa.

A co do tematu to tak mięsień urośnie jak będziemy ćwiczyć pod wytrzymałość i wytrzymałość urośnie jak będziemy ćwiczyć pod masę mięśniową tylko kwestia ile, w którym przypadku. Celem kolegi jest masa mięśniowa i moim zdaniem może ułożyć coś bardziej optymalnego pod ten cel :) Tak jak Ci napisałem Deejw moim zdaniem 3 razy w tygodniu systemem 10x5/5x10 i będziesz bardziej zadowolony.

Pamiętaj, że regeneracja jest tak ważna jak trening, a piwo czy inne używki obniżają poziomy hormonów odpowiedzialnych za budowanie mięśni :)
  • 1

#26
Deejw

Deejw

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

A możesz mi pomóc w wyszukaniu tego tematu o 10x5/5x10? Nie mogę go znaleźć. Jak ogarnę ten trening to go sobie ułożę i wkleję tutaj, mam nadzieję że moge liczyć na waszą pomoc w ocenie i może poprawkach. Pozdrawiam! ;)


  • 0

#27
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
http://kalistenikapo...ą/?fromsearch=1
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych