Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening na masę!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1
Deejw

Deejw

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Witam serdeczenie, jestem tutaj nowym użytkownikiem. Kalistenikę ćwiczę od około 6'ciu miesięcy. Ćwiczyłem 5-7x w tygodniu. Do dziś miałem miesiąc przerwy, z powodu choroby i troszke lenistwa. Nigdy nie przestrzegałem diety, ale chciałbym zacząć masówkę. Jestem szczypiorem, 189cm wzrostu i 74kg wagi. Chciałbym wam przedstawić mój trening na masę, oraz żebyście go ocenili. Oczywiście do tego treningu mam zamiar ściśle przestrzegać diety 4000kcal. (1x 30s znaczy jedno powtórzenie 30s przerwy) Mam co do tej metody ćwiczeń pytanie. Jeśli już nie mam siły zrobić 5 pullupów, ale te 4 mogę robić przez wiele razy, to mam robić cały czas 1x,2x,3x,4x i powtarzać to tak długo aż dojdę do 2 powtórzeń? Daję wam to do oceny:

    PONIEDZIAŁEK
-PULL
Pullups: 1x 30s 2x 30s 3x 30s 4x 30s 5x 30s 6x 30s 7x 30s 8x 30s
-PUSH
Dips:     1x 30s 2x 30s 3x 30s 4x 30s 5x 30s 6x 30s 7x 30s 8x 30s 9x 30s 10x 30s

    ŚRODA
-LEG
Situps with jump:    1x 30s 2x 30s 3x 30s 4x 30s 5x 30s 6x 30s 7x 30s 8x 30s 9x 30s 10x 30s
Wspięcia łydek:     5x 30s 10x 30s 15x 30s 20x 30s 25x 30s
-PULL
Chinups: 1x 30s 2x 30s 3x 30s 4x 30s 5x 30s 6x 30s 7x 30s 8x 30s 9x 30s 10x 30s

    PIĄTEK
-PUSH
Push ups:    1x 30s 2x 30s 3x 30s 4x 30s 5x 30s 6x 30s (HINDUSU)
                    7x 30s 8x 30s 9x 30s (PIKE)
                    10x 30s 11x 30s (DECLINE)
-LEG
Situps with jump:    1x 30s 2x 30s 3x 30s 4x 30s 5x 30s 6x 30s 7x 30s 8x 30s 9x 30s 10x 30s
Wspięcia łydek:     5x 30s 10x 30s 15x 30s 20x 30s 25x 30s
-ABS
Whole leg rises: 1x 30s 2x 30s 3x 30s 4x 30s 5x 30s
       
       NIEDZIELA
-ABS
Whole leg rises: 1x 30s 2x 30s 3x 30s 4x 30s 5x 30s
 


Użytkownik Deejw edytował ten post 24 listopada 2016 - 22:32

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

Wypełnij na początek ankietę, potem coś podziałamy ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Deejw

Deejw

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Gdzie ją znajdę?


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tutaj masz ankietę: http://kalistenikapo...any-treningowe/

 

Natomiast temat przeniosę do właściwego działu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

 Oczywiście do tego treningu mam zamiar ściśle przestrzegać diety 4000kcal.
 

Tak z ciekawości, a co ma 4000kcal do ćwiczenia mięśni?


  • 0

#6
Deejw

Deejw

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Nadwyżkę w zapotrzebowaniu kalorycznym.

Ankieta:

  1. Wiek - 19
  2. Płeć - mężczyzna
  3. Wzrost i waga - 189cm 74kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej - pół roku 5-6x w tygodniu, kalistenika
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - nic
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? - nie
  7. Cel treningowy - siła, masa
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi - 2h 2x w tyg.
  9. Rodzaj diety - układamy
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie - u góry
  11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan - http://kalistenikapo...masę-mięśniową/

     


Użytkownik Deejw edytował ten post 29 listopada 2016 - 22:35

  • 0

#7
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
A po co Ci nadwyżka kaloryczna? Chcesz nabrać tkanki tłuszczowej czy mięśni? Bo jeśli to pierwsze no to wtedy ok :) W sumie nie sprecyzowałeś jaką masę chcesz robić?
  • 0

#8
Deejw

Deejw

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Przez zimę mięso i tłuszczyk, a na wiosnę zaczne krojenie tłuszczu. :)


  • 0

#9
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Tylko pytanie po co? Nie lepiej od razu budować masę mięśniową? Serio nie rozumiem celowego tuczenia się tłuszczem tylko po to, żeby go potem spalać. Mało to zdrowe i zupełnie bez sensu. Z ciekawości: po co chcesz tak robić? :)
  • 0

#10
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Ciekaw jestem tych sprzecznych zdań. Bardzo wiele osób mówi o nadwyżce kalorycznej, która pomaga budować mięśnie przy odpowiednim treningu. Nie mówię tutaj tylko o chopakach z siłki dzielącymi się swoją wiedzą, a także profesjonalnych trenerach siłowych. Tak naprawdę pierwszy raz spotkałem się ze zdaniem, że nadwyżka kaloryczna nie pomaga w budowaniu masy mięśniowej właśnie na tym forum.

Sam teraz staram się dobudować więcej mięśni i korzystam z nadwyżki kalorycznej. Urosłem po pierwszym cyklu, także zwiększył się poziom tłuszczu. Po 4 tygodniach waga zwiększyła się o 3kg. Nie wiem do końca co mam uważać o tym wszystkim.


  • 0

#11
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Możesz uważać, a możesz wiedzieć. Co się stało to zbudowałeś 1kg mięśnia i 2kg tłuszczu (albo coś około). Nic dziwnego bo nadwyżka kaloryczna (szczególnie z ww) musi się gdzieś odłożyć. Teraz jak będziesz chciał się "wyrzeźbić" to zaczniesz cykl "redukcji". W niedobrze kalorycznym stracisz tkankę tłuszczową i troszeczkę mięśnia (chociaż nie koniecznie). Koniec będzie taki, że po tych cyklach masowania i redukcji będziesz miał taki sam efekt netto jak byś budował mięśnie bez niepotrzebnego zalewania się tłuszczem i liczenia tych durnych kalorii. Mało tego, zaryzykuję stwierdzenie, że bez zalewania się zbudujesz więcej tkanki mięśniowej bo zamiast marnować czas na "redukcję" mógłbyś w tym czasie ćwiczyć pod hipertrofie. Ot cała zagadka "masowania" na nadwyżce kalorycznej :) Pisałem to wielokrotnie i napisze jeszcze raz: TO TRENING BUDUJE MIĘŚNIE A NIE JEDZENIE :) Wystarczy spełniać zapotrzebowanie organizmu w tej kwestii czyli jeść jak się jest głodnym i już. Zdrowe jedzenie, mięso, jajko, ryba, warzywo i już :) No ale skoro cały świat się męczy z tymi durnymi cyklami to tak trzeba prawda?
  • 0

#12
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Absolutnie nie liczę kalorii, po prostu jadłem bardzo dużo tłuszczu, węglowodany starałem się ograniczać. Następnym razem tak właśnie spróbuję zrobić jak mówisz i zobaczę jak wyjdzie.


  • 0

#13
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No to jeśli nie liczysz kalorii to o jakiej nadwyżce kalorycznej piszesz? Jak jesteś najedzony to jesz jeszcze, żeby wepchać w siebie jak najwięcej czy jak? Co znaczy "starałem się ograniczać"? Tkanka tłuszczowa z niczego się nie bierze :)


  • 0

#14
Deejw

Deejw

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Boże Twoje posty nic nie wnoszą typie. <_<
W moim drugim temacie dotyczącym diety dodałeś chyba z 10 postów, żaden nie odnosi sie bezpośrednio do mojego tematu...
Próbujesz ciągle udowodnić, że robienie masówki w tym sporcie jest bez sensu.


  • 0

#15
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
To zacznij czytać ze zrozumieniem. Nie piszę, że robienie masówki w tym sporcie jest bez sensu tylko robienie masówki w taki sposób (zalewając się tłuszczem) jest bez sensu. Ćwicz pod rozrost mięśni i jedz zdrowo to mięśnie urosną. Żadne nadwyżki kaloryczne nie są im do tego potrzebne ani inne durne liczenie kalorii. Typie :)
  • 0

#16
pan bartosz

pan bartosz

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

ale kto tu mówi o jakimś zalewaniu się tłuszczem, przecież nikt nie chce się ulać jak świnia, nawet chłopaki na siłce o tym mówią, bo przecież nie o to chodzi.

Spokojnie można bazować na niewielkiej nadwyżce kalorycznej i monitorować czy Cie zalewa czy nie, proste jak drut. Jak zalewa to zmniejszamy kalorie, a jak nie, to ewentualnie dodajemy. Sam liczę kalorie od jakiegoś czasu, ćwiczę stricte siłowo 5x5 i nie narzekam na przyrosty mięśni i swój BF, bazując właśnie na nadwyżce kalorycznej. Jest to sprawa absolutnie indywidualna, a liczenie kalorii nie gryzie, do tego jest bardzo proste.  

 

p.s. sorry za offtop kolego. Zapodaj te 4000 cal i zobacz co się dzieje z Twoim ciałem.


  • 0

#17
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Tylko po co liczyć skoro to jest bez sensu? Po co jakakolwiek nadwyżka skoro ona nic nie daje w kontekście budowania mięśni? Można wszystko, pewnie. Tylko po co? :)
  • 0

#18
Deejw

Deejw

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Jak to po co liczyć? Żeby wiedzieć ile to za mało, a ile to za dużo.

PS: Ten temat miał być o treningu.. :D
Wygląda on dobrze?


Użytkownik Deejw edytował ten post 01 grudnia 2016 - 18:38

  • 0

#19
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Jak jesz zawsze wtedy kiedy jesteś głodny i aż się najesz to nie zjesz ani za dużo ani za mało. A skąd niby kalkulator ma wiedzieć ile to jest za mało? 😂 Bo wpisujesz do wzoru 3 parametry na krzyż i wzór Ci mówi jakie masz zapotrzebowanie? Pomyśl sam logicznie czy taki wzór oddaje sytuacje jakiegoś miliona czynników od których zależy Twoje zapotrzebowanie na energię w danej chwili :)
  • 1

#20
Deejw

Deejw

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

A co z tym treningiem? Pomoże mi zbudować masę mięśniową, czy lepiej ćwiczyć 5-6x w tygodniu?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych