Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bieganie + przygotowanie ogólne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
dnskpe

dnskpe

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Witajcie. Zacznę od tego, że już w tym tyg byłem 2 razy na siłowni, żeby "obudzić" mięśnie, biegałem i ćwiczyłem (pompki, opuszczanie na drążku, zwis na drążku, pajacyki itp) do zakwasów. Od poniedziałku chcę zacząć już ostatecznie zacząć systematycznie ćwiczyć. Otóż chcę biegać i ćwiczyć z dwóch linków które podam na końcu. Dziesięciodniowy plan biegania proponuje ćwiczyć w pon, śr, pt i sob, a w przygotowaniu ogólnym autor postu proponuje ćwiczyć w systemie A,A, wolne, A,A, wolne,A,A, wolne….(dwa dni trening, odpoczywamy). 
Jednak ja zaplanowałem sobie tak jak ja bym chciał ćwiczyć, czyli:
Poniedziałek - Bieganie i przygotowanie ogólne
Wtorek - Wolne
​Środa - Bieganie i przygotowanie ogólne
Czwartek - Wolne
​Piątek - Bieganie i przygotowanie ogólne
Sobota i Niedziela - Wolne
Teraz moimi celami pobocznymi są, rozciągnięcie się, złapanie lepszej kondycji i wzmocnienie siły, a głównym celem jest zrzucić zbędny tłuszcz, którego jest dużo, a widać to po brzuchu. Czyli schudnięcie, przy jednoczesym wzmocnieniu mięśni i siły :).
Proszę, powiedzcie czy mój plan jest ok, czy jednak proponujecie inaczej?
Taki plan mi najbardziej pasuje, ponieważ od pn do pt pracuje i to samo w sobie jest męczące, a co dopiero z treningami, dlatego tak jak ja chcę ćwiczyć, wydaje mi się optymalną opcją.
Oto linki:
http://kalistenikapo...odki-przykłady/
http://kalistenikapo...-plan-biegania/


Użytkownik dnskpe edytował ten post 28 października 2016 - 11:28

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Rozłożenie sesji jest w porządku, tylko pytanie co rozumiesz poprzez przygotowanie ogólne? Masz na myśli pierwszy etap z "Kształtowania siły mięśniowej"?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
dnskpe

dnskpe

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Rozłożenie sesji jest w porządku, tylko pytanie co rozumiesz poprzez przygotowanie ogólne? Masz na myśli pierwszy etap z "Kształtowania siły mięśniowej"?

Tak, mam na myśli ten pierwszy etap :)


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W takim razie wszystko wygląda w porządku, wypróbuj ten układ w praktyce i daj znać o postępach. Pamiętaj, żeby za szybko nie utrudniać aktualnych obwodów - pozwól organizmowi wdrożyć się w treningi.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
dnskpe

dnskpe

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

​Ciężko mi kondycyjnie wyrobić chodź jeden cały obwód, ale co mogę to sobie ułatwiam, ale nie na tyle, żebym nic mi to nie dawało :). Np wskoki na skrzynię zastępuję przysiadami, zamiast podciągania to stosuję fazę ekscentryczną itp.
Jeśli już jakieś postępy się pojawią to na pewno dam znać:)
Jeszcze jedno pytanie mam. Ile przerwy zrobić sobie po marszo-biegach przed ćwiczeniami? Czy może od razu zacząć rozgrzewkę ramion itp?


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz rozpocząć obwód od razu, a możesz biegać rano i dopiero wieczorem robić drugą sesje - wszystko zależy od Ciebie i Twojego czasu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
Petik

Petik

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Pewnie biegasz więcej ode mnie, tzn powyżej 5 min, no ale napiszę jak to u mnie wyglądało na samym początku. Pierwszy tydzień, myślałem, że wypluję płuca. Więc po 5 min biegu, robiłem sobie jeszcze dodatkową 10min rozgrzewkę, skręty tułowia, wymachy itp. Następnie 3 głębokie wdechy i robiłem pajacyki, 3 głębokie wdechy, rozluźnienie mięśni i pompki itd. Złapanie oddechu między ćwiczeniami jest bardzo ważne, a jeśli nie dajesz rady zrobić POPRAWNIE 3 obwodów, zacznij od jednego, za tydzień, dodaj kolejny i aż dojdziesz do 3. Moim zdaniem nie warto oszukiwać i pomagać sobie w ćwiczeniach, wykonując je niepoprawnie. Ja robiłem podciągnięcia australijskie, przy barierce, a na początku możesz wskakiwać na coś mniejszego, ławka np. Osobiście najbardziej dały mi w kość krokodyle :). Może jakoś Ci pomogłem, Powodzenia i śpiesz się powoli.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych