Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pierwszy plan treningowy, do oceny i potrzebna 'lekka' pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
shelbygt500

shelbygt500

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam

 

Jestem nowy na tym forum, wgl. jestem laikiem w świecie kalisteniki. Przez długi czas ćwiczyłem na siłce, ale chyba zrozumiałem że większą frajdę sprawia mi trening nad własnym ciałem. Tak nawiasem dodam że z podciąganiem na drążku nie ma problemu, czy pod czy nad chwyt. Miałem kontakt z Czarnym Furiatem, mam nadzieje ze kojarzycie, gościu ustala diety oraz treningi. Ostatnio po długim braku kontaktu z nim, napisałem ze proszę o rozpisanie treningu domowego z naciskiem na ćw. nad własnym ciałem. Długi czas ćwiczyłem w domu, a posiadam dużo sprzętu m.in. ławeczka, szztangi, hantle, drążek, uchwyty do pompek jak i poręcz do dipów. Ogl. chciałbym kłaść naciska na ćw. nad własnym ciałem, ale również nie zaniedbując innych partii, tzn w treningu mogą się znaleźć ćw. np. na biceps lub triceps lub na klatkę ze sztangą, poza tym chciałbym w nie które dni ćwiczyć np. kaptury. Ogl chciałbym to wszystko połączyć w ten sposób, żeby był to trening gdzie głownie będą pompki, drążek oraz poręcze z połączeniem nie których ćwiczeń, które ciężko jest zrobić bez użycia sprzętu np. kaptury. Poza tym chciałbym żeby sylwetka wyglądała proporcjonalnie. Otrzymałem zdj. od Furiata, które przedstawia plan treningowy, polecił mi on ćiwczyć 3 razy w tyg. Wolałbym 4, ale jako że miałem długą przerwę, zacznę od 3. Nie chce żeby ktoś układam plan za mnie, bo chce sam to ogarnać tylko z Waszą pomocą. Załączam zdjecia, chodzi o to, że nie wiem jak połączyć partie. Czy np. w każdym dniu mam robić podciaganie, dipy i pompki gdzie pracują plecy,biceps,triceps klatka itp. Czy zrobić jakieś rozdzielenie na te partie, i w jakie dni mogę dołączyć do tego ćw. typu kaptury itp. Nie mam też pojęcia jak wygląda regeneracja w tych treningach. Wiem że jest niezbędna, ale opinie słyszałem różne. Typu że robiąc pompki nie potrzebuje regeneracji, w co wątpie ale chciałbym pomocy bardziej obeznanych.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam :) Załączony plik  10622823_565803330188535_5117300187376360443_n.jpg   73,85 KB   30 Ilość pobrańZałączony plik  1528650_523647171070818_9065896451416471420_n.jpg   48,18 KB   28 Ilość pobrań


  • 0

#2
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
On ci wysłał to za darmo czy zapłaciłeś??
Generalnie na twoim miejscu przeczytałbym artykuł KSZTAŁTOWANIE SIŁY MIĘŚNIOWEJ. Zastosował go na przemian z ćwiczeniami z siłki np. Fbw
Przysiad
Martwy
Klatka
Wiosło
Biceps/triceps

Trening 3x w tygodniu.
Tydzien1:
Siłka kali siłka
Tydzien 2
Kali siłka kali

Polecam zacząć od pierwszego planu w tym artykule. Co najmniej 12 tygodni.
Obejrzyj też filmiki z podstawowymi ćwiczeniami kalistenicznymi. Jesteś gościem z siłowni dlatego bałbym się o ich technikę. Bez urazy.
Oczywiście fbw które podałem możesz zmodyfikować ale ja bym tak zostawił.
Przed każdym ttreningiem oczywiście sylwetki gimnastyczne i praca nad mobilnością barków np. Skin the cat ale po rozgrzewce i sylwetkach.
Zmień podejście. W kali patrzymy na całe ciało a nie na partie. Potem będziesz chciał osiągnąć np. MU to zamiast się podciągać wysoko to pójdziesz na wyciąg

Powodzenia. Tyle napisałem że nie wiem czy nie straciłem wątku
  • 1

#3
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Ten furiat to już przechodzi sam siebie, teraz trening z madbarz wysłał XD przynajmniej w końcu coś innego niż innym :D


  • 0

#4
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

On ci wysłał to za darmo czy zapłaciłeś??
Generalnie na twoim miejscu przeczytałbym artykuł KSZTAŁTOWANIE SIŁY MIĘŚNIOWEJ. Zastosował go na przemian z ćwiczeniami z siłki np. Fbw
Przysiad
Martwy
Klatka
Wiosło
Biceps/triceps

Trening 3x w tygodniu.
Tydzien1:
Siłka kali siłka
Tydzien 2
Kali siłka kali

Polecam zacząć od pierwszego planu w tym artykule. Co najmniej 12 tygodni.
Obejrzyj też filmiki z podstawowymi ćwiczeniami kalistenicznymi. Jesteś gościem z siłowni dlatego bałbym się o ich technikę. Bez urazy.
Oczywiście fbw które podałem możesz zmodyfikować ale ja bym tak zostawił.
Przed każdym ttreningiem oczywiście sylwetki gimnastyczne i praca nad mobilnością barków np. Skin the cat ale po rozgrzewce i sylwetkach.
Zmień podejście. W kali patrzymy na całe ciało a nie na partie. Potem będziesz chciał osiągnąć np. MU to zamiast się podciągać wysoko to pójdziesz na wyciąg

Powodzenia. Tyle napisałem że nie wiem czy nie straciłem wątku

Otóż to, większość kolesi z siłowni myśli, że "pff co to takie podciąganie walnę spokojnie 15", a potem widzisz ich technikę i nie wiesz czy się śmiać czy płakać.

 

shelbygt500

Najlepiej obejrzyj filmiki na youtube od gimnastyków. Tutaj masz np. o podciąganiu. ;)

https://www.youtube....h?v=Hstm9XEdSRE

Takie powtórzenia dadzą prawdziwe efekty mimo, że zrobisz ich mniej niż z szarpaniem i innym oszukiwaniem.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych