Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Brzuch/Barki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Neytos

Neytos

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Witam , Kalistenike trenuje już rok i ogólnie jest bardzo zadowolony . Siła jak i wygląd się poprawiły tylko najgorzej jest z barkami i brzuchem .

Kalistenike ćwicze bardziej Siłowo niż figurowo I potrzebowałbym jakis dobry plan na barki z domieszką ćwiczeń pod planche Szukałem po internecie ale konkretnego planu nie mogłem znalezć ;/ (A może zle szukałem? :} ).

Podobnie na brzuch , Poleci ktoś jakiś dobry plan ? czy wałkować abs na drążku?

 

 

Wybaczcie jeśli zbyt chaotycznie i nie poprawnie napisałem :(


  • 0

#2
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość
Na barki to HSPU, tyle że musisz jakos do nich dojsc. Zacznij od pike push up z nogami na ziemi później na podwyzszeniu.
Trenujesz brzuch to musisz trenowac też kregoslup/ prostowniki grzbietu.
Na drążku wznosy i wznosy nóg w hs przy scianie tyle ci wystarczy.
  • 0

#3
Neytos

Neytos

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Aktualnie robie wznosy nóg na drążku , Brzuszki na ławeczce oraz podnoszenie kolan do klatki na poręczach (nie wiem jak to dokładnie się nazywa) i rowerek do front levera , Ale nie wiem jak ten trening wmocnić żeby był efektywniejszy i co jest najlepsze na skośne mięśnie brzucha?


  • 1

#4
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Aktualnie robie wznosy nóg na drążku , Brzuszki na ławeczce oraz podnoszenie kolan do klatki na poręczach (nie wiem jak to dokładnie się nazywa) i rowerek do front levera , Ale nie wiem jak ten trening wmocnić żeby był efektywniejszy i co jest najlepsze na skośne mięśnie brzucha?

 

Z brzuszków zrezygnuj, szkoda pleców. Zostaw tylko wznosy nóg na drążku/ poręczach na skośne russian twist lub wycieraczki na drążku. Jak chcesz poprawić wygląd brzucha to jedz zdrowo i manipuluj objętością ( sumą powtórzeń na treningu)


  • 0

#5
Neytos

Neytos

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Tylko tyle wystarczy na dobry brzuch?


  • 0

#6
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Tylko tyle wystarczy na dobry brzuch?


A jak to sobie wyobrazales?
Wiele cwiczen aby tylko napompować mm brzucha?
Zapomnialbym o izometrii jeszcze koniecznie dodaj sylwetki izometryczne i mozesz jakies progresje do pozycji izo.
I bardzo wazne co juz napisalem manipuluj objetoscią.
To wszystko pod twoje cele.
  • 1

#7
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Ja polecam na brzuch wycieraczki, wznosy z L hangu do drążka, wznosy do L hangu, Pełne wznosy nóg do drążka, krążenia nóg do drążka, side plank i dragon flag, najlepsze ćwiczenia na brzuch moim zdaniem, dorzucić spiczagę i będzie spoko, co do barków to handstand bez podpory i pompki w staniu na rękach tyłem do ściany i bez podpory, stopniowo możesz się wychylać coraz bardziej w przód to stopniowo dojdziesz do planche :)


  • 1

#8
Neytos

Neytos

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Ja polecam na brzuch wycieraczki, wznosy z L hangu do drążka, wznosy do L hangu, Pełne wznosy nóg do drążka, krążenia nóg do drążka, side plank i dragon flag, najlepsze ćwiczenia na brzuch moim zdaniem, dorzucić spiczagę i będzie spoko, co do barków to handstand bez podpory i pompki w staniu na rękach tyłem do ściany i bez podpory, stopniowo możesz się wychylać coraz bardziej w przód to stopniowo dojdziesz do planche :)

Jak jestem tyłem do ściany i mam się wychylać stopniowo w przód to przypadkiem nie będę wtedy tak jakby brzuchem do góry?


  • 0

#9
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

wejdziesz wtedy do stania na rękach, choć nie wiem czy od razu dasz radę wychylić się tak w barkach aby do stanąć na rękach, prostszą wersją jest spiczaga ze stania na głowie :)


  • 0

#10
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Brzuch:

-Wznosy nóg do drążka pełne bez odchylania w barkach. najlepiej jakbyś robił na drabinkach

-wycieraczki na prostych rękach

-wznosy nóg w staniu na głowie 

Barki:

-HSPU  brzuchem do ściany

-głębokie pike push ups (zamiennie z pierwszym ćwiczeniem)

 

Do tego wszystkiego dodaj trening statyczny pod planche i np. fronta lub backa i będzie git. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych