Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siła, masa Szymaniaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Gdziesz czytałem że jak weźmiesz 80% masy ciała na pas na wąskim podchwycie to dasz radę zrobić OAP. Ile w tym prawdy to nie wiem ale skoro nie ćwiczysz typowo pod OAP to może u ciebie sprawdzimy tą teorię :D
  • 0

#22
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Dobry pomysł! :) Nie wiem kiedy, ale po jakimś czasie sprawdzę swoje maxy w podciąganiu, dipach i martwym. Nie mam wystarczającej pewności siebie w technice do sprawdzania maxa przysiadu, wystarczy, że będzie szedł ciągle po trochu do góry w 5x5 ;). Parę miesięcy temu w podciąganiu miałem max +45kg. Teraz na pewno jest większy, bo wtedy nie ćwiczyłem z ciężarami. Zakładając, że będę ważył 85kg, aby pociągnąć 75-80% musiałbym pociągnąć ok. 65kg. Wydaje mi się, że jest to do zrobienia w nie tak odległej przyszłości :).


  • 0

#23
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
W którymś filmiku mówił to Stanisław Januszewski. A twój wynik jak najbardziej do osiągnięcia. Powodzenia
  • 0

#24
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Tak, mi też polecał polecieć z ciężarami aż dam radę 75% bw wyciągnąć i wtedy powinienem być w stanie to zrobić w kulawy sposób. Potem najlepiej przez jakiś czas pobawić się z negatywami. Dzięki! Do poddawania się mi daleko ;)


  • 0

#25
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Trening B, zauważalny ciągły progress w sile, w przysiadach czuję się co raz pewniej :). Pierwszy raz ciężar nie pozwolił mi dokończyć dipów, są dla mnie naprawdę ciężkie.

Przysiad 80kg - 5/5/5/5/5
Muscle up koła - 2/3/3/2/2
Dip 32kg - 5/5/5/5/4
Kółko - 6/6/6/6

Na następnym treningu dokładam:
Przysiad +5kg


Użytkownik Szymaniak edytował ten post 10 listopada 2016 - 16:32

  • 0

#26
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Sobotni trening C musiałem odpuścić znów z powodu podziębienia.


  • 0

#27
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Trening A bardzo trudno dziś wychodził, wykonałem też mniejszą liczbę powtórzeń niż zamierzana w MUp i podciąganiu. Martwy dał wycisk, ale zrobiłem wszystko ładnie technicznie. To wszystko najprawdopodobniej jeszcze osłabienie po lekkim (ponownym) przeziębieniu.

Martwy ciąg sumo 100kg - 5/5/5/5/5
Muscle up - 2/3/2/2/2
Chin up 16kg - 5/5/4/4/4

Odpuściłem rozjazdy na kółkach ze względu zmęczenia.

Na następnym treningu dokładam:
Martwy ciąg +10kg


  • 0

#28
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Trening B dziś jako-tako. Zamiast MUp na kołach robiłem na drążku z gumą, chyba chwilę zostanę przy gumach, poprawi mi się technika i będzie nowy bodziec. Ostatnio MUpki ciężko mi szły, a bardzo mi na nich zależy. Ktoś ma jakieś rady?

Przysiad 85kg - 5/5/5/4/3
MUp guma - 4/5/5/4/4
Dip 32kg - 5/5/5/5/5

Na następnym treningu dokładam:
Dip +2kg


  • 0

#29
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Standardowo możesz spróbować wyluzować trochę z MU, zadaj sobie pytanie jak długo starasz się zachować jak najlepsze wyniki na każdym treningu. Od odpowiedzi będzie zależało czy i w jakim stopniu powinieneś zwolnić ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#30
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Starałem się być co raz lepszy co trening w MUp, do tego stopnia, że spadła mi liczba :P. Masz jakieś sugestie jak "wyluzować" z tym elementem?

Zamiast treningu C, ze względu na brak sprzętu i czasu zrobiłem z kolegą drabinki malejące 10/9/8/7/6/5/4/3/2/1 podciągania w superserii z dipami i australianów z diamentami. Zawsze miło troszkę zaskoczyć organizm, "pompa" była mocna, czego przy 5x5 nie doświadczę ;)


  • 0

#31
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie mam doświadczenia z Muscle Upami, dlatego poleciłbym to co zawsze - po prostu zmniejsz natężenie lub zamień aktualne ćwiczenie na nieco łatwiejsze. Spadek formy jest często następstwem poprzedniej zwyżki, co związane jest ze specyfiką przyrostów siły która ma charakter falowy. Po prostu wyluzuj trochę w tym ćwiczeniu i obserwuj jak zachowuje się Twój organizm.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#32
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Ile już trwa twój cykl?
Może zrób sobie przerwe tygodniową od wszyztkich ćwiczeń
  • 0

#33
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Dziś zaczynam 5-ty tydzień. po szóstym planowałem zrobić lżejszy tydzień przeznaczając treningi na ćwiczenie techniki. Przez najbliższe dwa tygodnie zostanę przy MUp z gumą co oznacza zmniejszenie natężenia. W tygodniu odpoczynku całkiem odstawię MUp.


  • 0

#34
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
W tygodniu odpoczynku odstaw wszystko ;)
  • 0

#35
pan bartosz

pan bartosz

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Najlepiej zrobić tygodniowy deload, bardzo pomaga w momencie gdy dochodzimy już do dużych kg.

 

Swoja drogą, to co trening bez problemu dorzucasz kg i trening staje się bardzo intensywny, czy 'smarujesz' przez jakiś czas określony ciężar do pełnego 5x5 ?


  • 0

#36
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Hybrydo masz rację, odstawię wszystko. Mam dużo zajęć fizycznych na studiach tak więc i tak nie będzie to "siedzenie na dupsku", a na pewno wszystko mi odpocznie.
Ogólnie czuję się trochę jakby poobijany, razem mam ok. 8 treningów w tygodniu, z czego często dwa dziennie. Zobaczę jak pójdzie mi dzisiejszy trening, jeżeli znów odczuję mniej siły i energii to już od teraz zacznę tydzień odpoczynku, jeżeli będzie w porządku to pociągnę jeszcze jeden tydzień.

Bartosz, zwiększałem obciążenie za każdym razem, jeżeli na poprzednim treningu wykonałem 5 serii po 5 powtórzeń w danym ćwiczeniu. Nie nasmarowywałem ciężaru, moim celem jest też jak największy rozrost mięśni, dlatego po malutku ciągle zwiększałem intensywność.

Co myślicie o zmianie odmian ćwiczeń na następny cykl? Myślałem o podciąganiu i dipach. Podciąganie prosto zmienić na progresję do OAP, ale dipy sam nie wiem jak jeszcze bardziej utrudnić oprócz wersji na kółkach. Mógłbym spróbować z mniejszym obciążeniem na kółkach, żeby intensywność ćwiczenia była podobna do tych, które wykonuję teraz. Może HSPU? Co zaproponujecie? Następnym pytaniem jest czy w ćwiczeniach niesymetrycznych wykonywać 5x5 dla każdej z rąk (razem 10 serii) czy może kierować się podobną objętością treningu co dotychczas i wykonywać 3x5 dla jednej ręki (razem 6 serii)? 


  • 0

#37
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

HSPU nie zastąpi dipów i na odwrót dipy nie zastąpią HSPU - pracujemy na innej płaszczyźnie. To czy 5x5 czy 3x5 dla każdej z rąk to już zależy od ciebie i od tego jak trudna dana odmiana będzie dla ciebie, bo oczywiste że jak będzie bardzo trudna to zrobisz mniej, a jak taka w miarę to będziesz robił te 5x5. Musisz sam to sprawdzić na sobie. :)


  • 0

#38
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Co do płaszczyzny to nie mogę się zgodzić bo jest to ta sama, płaszczyzna czołowa. Ale to szczegół, nie żaden hejt :). Nie zmienia to tego, że mówisz prawdę, HSPU nie rekompensuje nie wykonywania dipów. W aktualnym planie także nie wykonuję HSPU, dzięki temu wyrównałbym braki. Poza tym będziemy mieli elementy w staniu na rękach na studiach, więcej siły w tej pozycji na pewno nie zaszkodzi.

Dzisiaj trening A, czuję brak siły i mniej energii. Nie chciało mi się też psychicznie robić treningu. Chyba potrzebuję odpoczynku.

Martwy ciąg sumo 110kg - 5/5/5/5/5
Muscle up guma - 5/5/5/4/4

Chin up 16kg - 5/5/4/4/4

Zacznę od tych samych obciążeń dla martwego i przysiadów. Dipy wymienię na progresję do HSPU, a podciąganie z obciążeniem na progresję OAC. Będę robił po 5 serii na każdą rękę z przerwami 2min, zmieniając stronę co serię. Po tym miesiącu zauważyłem przyrost wagi i masy na całym ciele, zobaczymy jak to będzie po ciężkich ćwiczeniach kalistenicznych na górę ciała.
 
Na siłownię wracam za tydzień.


Użytkownik Szymaniak edytował ten post 22 listopada 2016 - 22:54

  • 0

#39
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Dlatego nie ćwiczę 5x5. Dylemat między hspu a dipami zawsze mnie zniechęcał :) Tutaj robiłbym w tygodniu 1 2x dipy 1x hspu a w tygodniu 2 2xhspu 1xdipy

Co do OAP to ja zastanowiłbym się nad opcją 5x3 (5 serii 3 powtórzenia na stronę)

 

Płaszczyzna oczywiście jest ta sama. W obu działamy chyba wzdłuż kręgosłupa natomiast przy pompkach poprzecznie do kręgosłupa. Albo na odwrót xd


  • 0

#40
pan bartosz

pan bartosz

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Przez długi czas ćwiczyłem systemem o którym wspomina Hybrydo i muszę przyznać, że gdy przychodził tydzień w którym miałem wykonywać 2 x hspu i 1 x dip, to się trochę irytowałem ale to już raczej kwestia indywidualna, co kto lubi. Poza tym, hspu głównie wpływa na siłe, a nie na masę mięśniową, zwłaszcza wykonywane w systemie 5x5. Jeżeli bardzo CI zależy na tym elemencie, to warto robic próby free hspu na rozgrzewce, a potem dipy.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych