Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika w siłowni.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Grzesiek77

Grzesiek77

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Witam serdecznie.

 

Trafiłem na forum szukając informacji jak zrobić muscle up oraz szukając ciekawych planów treningowych.

 

 

Od kilku dni czytam  wpisy na forum i to dało mi do myślenia:

 

- po pierwsze cel, żeby przygotować pod niego trening zamiast wykonywać ćwiczenia jak do tej pory,

- po drugie zmiana ćwiczeń zgodnie z celem

 

Po lekturze forum rozumiem już dlaczego "pompiarze" z siłowni choć więksi i ciężsi niewiele więcej lub tyle samo co ja podnoszą, a gdy przyjdzie do ćwiczeń typu podciąganie, czy przysiady to już w ogóle straszne kalectwo wychodzi - po prostu przetrenowują mięśnie dobijając je ćwiczeniami izolującymi mięśnie, stąd potem brak siły w tych mięśniach.

 

Od dawna robiłem mniej ćwiczeń [2-3], serii [3] i powtórzeń serii [8-10], ale z większym ciężarem co i tak po przeczytaniu wątku o 5x5 okazuje się przesadą i znacznie za dużą ilością nad jakością.

 

 

Po określeniu celów na dobry początek usunąłem z planu przerabianego w siłowni połowę ćwiczeń [choć i tak robiłem ich znacznie mniej od innych bo pompowanie mięśni do upadku daje głównie zmęczenie a nie o to przecież chodzi].

 

Wczorajszy trening na próbę zrobiłem w systemie 5x5 na klatkę poziom [potem rozciągające rozpiętki i przenoszenie hantli za głowę w leżeniu na ławce] i biceps sztangą 5x5, do tego podciąganie hollow 5x5, 2 minuty deski na brzuch, rozciąganie i do domu.

 

Już mi się to podoba bo zmęczenia w ogóle nie czułem, więc idąc dalej tym trybem usunąłem rozciągające klatkę ćwiczenia z ciężarkami i zastanawiam się nad usunięciem deski.

 

Wstępny plan wrzucę co oceny w odpowiednim wątku.

 

Nadal zamierzam trenować w siłowni bo tam są drążki, poręcze do dipów itp. oraz mam cele, że tak to określę "siłowniano - kalisteniczne".


Użytkownik Grzesiek77 edytował ten post 11 października 2016 - 22:37

  • 0

#2
Grzesiek77

Grzesiek77

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Up


  • 0

#3
fotodaro

fotodaro

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Up

po co upujesz ? nie doczytałem sie w twoim poscie zadnej prosby o rade ani pytania....


  • 0

#4
Grzesiek77

Grzesiek77

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Ups faktycznie w niewłaściwe okno wpisałem :o


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych