Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odchudzanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Maciej.P

Maciej.P

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów

Hej, już dosyć długo zmagam się z problemem zbyt dużej ilości tłuszczu.Mam 175 cm wzrostu i ważę ok.67/68 kg (niby nie jest najgorzej ale po wyglądzie widać,że coś jest nie tak)Chciałbym zacząć się odchudzać ale kompletnie nie wiem co jeść. Dosyć dużo naczytałem się o diecie tłuszczowej i cięciu kalorii i szczerze mówiąc ani 1 ani 2 mnie nie pociąga (ta wybredność).Przeczytałem wypowiedź osoby, która pisała aby jeść mięso,warzywa,zwiększyć aktywność i pić dużo wody a efekty same przyjdą.Że organizm jest zbyt inteligenty by przejmować się cyferkami. I ta opcja najbardziej mi pasuje :) Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Może macie jakieś rady.?


Użytkownik Maciej.P edytował ten post 10 października 2016 - 18:32

  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak będziesz jadł same mięso i warzywa to nie schudniesz, no chyba że będzie to bardzo tłuste mięso. Nie schudniesz dlatego, będziesz miał za dużo białka i organizm przerobi je w glukozę i wyjdzie na to samo jakbyś jadł dużo węglowodanów. Plus chcesz jeszcze jeść "dużo" warzyw to z nich będzie również sporo ww.

 

Nie pociąga Cię w jakim sensie? Że odrzuca Cię tłuszcz czy boisz się o zdrowie? oba powody są niewystarczające bo można tak przyrządzić potrawę że nie będzie czuć w smaku ani widać tłuszczu, a o zdrowie nie ma się co martwić bo nie zaszkodzi tylko pomoże ;) Poza tym tłuszcz jest bardzo smaczny, to cukier ma jeden prosty, mdły i bezpłciowy smak.


  • 0

#3
Filipczak80

Filipczak80

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
Z tą dużą ilością tłuszczu to rzeczywiście jest śmieszna sprawa, bo większości kojarzy się to z potrawami pływającymi w smalcu, a np. taka śmietana czy śmietanka 30% jest pyszna, wygląda apetycznie (jeżeli dla kogoś to ważny aspekt) i ma 30g tłuszczu na 100g produktu. Dorzućmy do tego żółtka z jajek, kawę z masłem, bądź jakąś kiełbasę, boczek, salceson, smalec z kiełbasą/skwarkami i jest super posiłek, tłusty, ale nawet na taki nie wygląda :)
  • 0

#4
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Z tą dużą ilością tłuszczu to rzeczywiście jest śmieszna sprawa, bo większości kojarzy się to z potrawami pływającymi w smalcu, a np. taka śmietana czy śmietanka 30% jest pyszna, wygląda apetycznie (jeżeli dla kogoś to ważny aspekt) i ma 30g tłuszczu na 100g produktu. Dorzućmy do tego żółtka z jajek, kawę z masłem, bądź jakąś kiełbasę, boczek, salceson, smalec z kiełbasą/skwarkami i jest super posiłek, tłusty, ale nawet na taki nie wygląda :)


Tez mnie to podejscie bawi :) ale ludzie najbardziej boja sie tego czego nie znaja i nie chca sprobowac. Moja bratowa nie jest przekonana do tlustej diety ale za moje pieczarki w sosie smietanowym da sie pokroic. Po prostu trzeba uswiadamiac ludzi ze nie pijemy smalcu kubkami i nie zagryzamy maslem.
  • 0

#5
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Maslo zdrozalo, nie namawiajcie do tej "tluszczowki", bo jest ohydna i tlusta. Ja twierdze, ze wegetarianizm jest spoko na odchudzanie :)


  • 0

#6
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Nie jem masła od około dwóch lat. Czuję się dobrze:)

Do kolegi Macieja P.-0 kolorowych napojów (tak tak, piwo i inne alkohole też w to wliczamy:) ), ograniczenie pieczywa (na obecnym etapie jem 3 bułki dziennie max, wieloziarniste lub ciemne, długo jadłem tylko wafle ryżowe), osobiście nie pijam też mleka, o słodzeniu kawy and herbaty chyba nawet nie muszę wspominać-nie słodzimy:)


  • 0

#7
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Tak trzymac ;)


  • 0

#8
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Ja jem masło ale tylko od szczęśliwych krówek :)
  • 0

#9
Maciej.P

Maciej.P

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów

@remix666 i jak ? Dobrze waga schodzi ?

@JamesFranek Nie odrzuca mnie zdrowie,po części smak ale bardziej problemy żołądkowe o których bardzo wiele się naczytałem po rozpoczęciu tej diety lub dłuższym jej stosowaniu.Nie naczytałem się tego w byle artykułach tylko czytałem wypowiedzi osób również na tym forum i to mnie zniechęca bo przy moim trybie życia nie mogę sobie na to pozwolić :)


Użytkownik Maciej.P edytował ten post 11 października 2016 - 16:06

  • 0

#10
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Maciej P. 2 lata temu zeszło 12 kg w 3 miechy i tak zostało z tym, że ty nie masz nadwagi jak dla mnie. Raczej w kwestii redukcji to napisałem bo kaloryfera nie mam do tej pory:) Ja miałem nadwagę. Schodziłem z 86 kg przy wzroście 170 cm. Może dalej mam trochę za dużo ale nie chce mi się już żyłować. Dobrze jest tak jak teraz tj. granice 74 kg


  • 0

#11
Maciej.P

Maciej.P

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów

Logiczne,że przy większej nadwadze więcej i szybciej schodzi.Ja wiem,że po wadze może nie ale tłuszczu jest naprawde sporo :P (dla mnie xD)


  • 0

#12
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nie wiem skąd wziąłeś te problemy żołądkowe, może źle coś zinterpretowałeś lub poprostu ktoś nie stosował prawidłowo tej diety. Nie powoduje ona problemów żołądkowych, wręcz może je wyleczyć, chyba że ktoś nieumiejętnie próbuje ją stosować biorąc białko z soi czy fasoli oraz jedząc dużo orzechów czy tłuszczy roślinnych to może coś boleć, ale tego dietą tłuszczową bym już nie nazwał. 


  • 0

#13
Filipczak80

Filipczak80

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
@JamesFrank problemy zaczynają się, gdy ktoś zaczyna coś w tłuszczówce "interpretować" :D przecież to jest takie prostu i przyjemne, że brak mi słów, by to opisać. A tak apropos masła, to np. takie z Kerrygold (przepyszne) kosztuje 7,50. Przecież to są jakieś żarty.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych