Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam wszystkich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
cortex39

cortex39

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Hej wszystkim, mam na imię Marek i mam 44 lata. Kalisteniką zainteresowałem się gdzieś w połowie wakacji i postanowiłem spróbować. Wydaje się, że załapałem tego bakcyla :) Głównym motywem aby zacząć ćwiczyć był coraz bardziej nieciekawy wygląd w lustrze. Przy wzroście 174cm ważyłem 87kg i zaczął już wyłazić bęben z przodu ( obecnie waga spadła do 81kg brzuch też trochę zmalał) Ćwiczę 5 razy w tygodniu  wg. planów zaczerpniętych z forum. Po tych dwóch miesiącach widzę jak dla mnie duży progres. Na początku nie było mowy o ani jednym podciągnięciu czy pompce diamentowej. Dziś nachwytem podciągnę się 2 razy, podchwytem 5-6 z brodą nad drążek, diamentów daję radę wypompować 11-12  (dla mnie to sukces). Staram się dużo czytać w temacie i oglądam sporo filmików na YT. Dają motywację do dalszej pracy.

Oprócz ćwiczeń zastosowałem też dietę. W sumie zmieniłem 3 rzeczy: całkowicie odstawiłem słodycze i kolorowe napoje, dość mocno ograniczyłem spożywanie pieczywa, ostatni posiłek godz.19-20.

Cele na najbliższe miesiące to dalszy spadek wagi do 75-76kg, wykonanie co najmniej 10-ciu pełnych podciągnięć nachwytem, wykonanie przynajmniej 5-ciu poprawnych pistoletów.

Tyle na razie ode mnie.

 

Cieszę się że znalazłem to forum.

Pozdrawiam wszystkich

Marek

 

 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum

 

Ciekaw jestem który z planów treningowych pomógł Ci osiągnąć te postępy, mógłbyś podać nieco szczegółów? ;)

 

Zachęcam w wolnych chwilach poczytać artykuły zawarte w pigułce wiedzy, z pewnością wyniesiesz z niej wiele ciekawych informacji. W razie pytań czy sugestii pisz śmiało na forum.

Pozdrawiam.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
cortex39

cortex39

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Oczywiście czytam forum kiedy tylko mam wolną chwilę, a akurat zaczynają się moje kilkumiesięczne wakacje, tak że czasu wolnego mam coraz więcej :) (zawodowo zajmuję się pszczelarstwem, a sezon właśnie się kończy)

Ćwiczę wg. lekko zmodernizowanego planu opisanego w temacie "Kształtowanie siły mięśniowej - etapy, środki, przykłady" etap drugi  Z tym że robię to jako 5 obwodów. Zaczynam od  ok.10-cio minutowej rozgrzewki, a następnie:

  •  pompki zwykłe po 10 powtórzeń
  •  pompki z ramionami z tyłu, nogi na podłodze 10 powtórzeń
  •  podciąganie na drążku poziomo po 10 powtórzeń
  •  plank po 50s (na początku zaczynałem od 30s)
  •  przysiady po 25 powtórzeń
  •  wykroki po 15 powtórzeń na nogę
  •  wznosy nóg prostych na krzesełkach po 10 powtórzeń (zaczynałem od unoszenia kolan)
  •  mostki proste krok 2 wg. Skazanego po 10 powtórzeń

Przerwy pomiędzy obwodami 1min. pomiędzy ćwiczeniami ok 10-15s Ćwiczę tak co drugi dzień. W dni nietreningowe staram się trochę biegać ale są to bardziej marszobiegi niż bieg. Np. 3 min wolny bieg, 3 min marsz.I tak kilka serii. W sumie jakieś 30-35 min.

Oprócz tego na rozruch, codziennie rano przed śniadaniem robię 110 pompek w 4 seriach. 50 szerokich z rękoma wyżej ( zazwyczaj w łazience na wannie :) ) i  3 serie po 20 powtórzeń z tym że ręce wąsko, łokcie przy ciele.

 

Tak przynajmniej na razie wyglądają moje treningi. Nie wiem czy wszystko dobrze sobie ułożyłem ale ale jak dotąd czuję się świetnie, waga leci w dół i mam ochotę na kolejne stawiane sobie cele :)


Użytkownik cortex39 edytował ten post 30 września 2016 - 08:23

  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Metodyka zawarta w tym artykule jest świetna dla początkujących (i nie tylko), więc moim zdaniem dokonałeś dobrego wyboru - szczególnie jeśli dobrze się czujesz podczas wykonywania sesji i zbliżasz się do swojego celu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
cortex39

cortex39

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Witam ponownie. Jakiś czas temu minęło 3 miesiące ćwiczeń planem przedstawionym powyżej i zdecydowałem że nadszedł czas na zmiany. Dużo czytałem forumowych tematów i od zeszłego tygodnia zacząłem trenować systemem drabin połączonym z treningiem 5x10. Cele : dalsza redukcja wagi( dziś 79kg), poprawa wytrzymałości, siły.
Plan do oceny zamieszczę w odpowidnim dziale. Będzie to pierwszy mój plan i jest może trochę chaotyczny, dlatego będę wdzięczny za wszelkie uwagi.


  • 0

#6
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Wszelkie niejasności bez problemu zawsze można uporządkować. Z pewnością ktoś na forum pomoże. :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych