Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dieta, w poszukiwaniu odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41
fotodaro

fotodaro

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów
Wystepowanie enzymów u ludzi rozni sie, ale obawiam sie ze jestes zbyt zabetonowany w swojej wierze zeby sobie to uświadomić
  • 0

#42
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Przeprowadziles te reakcje w laboratorium sprawdzajac czy niemożliwe?

Pewnosc poglądów jest domeną głupców


Proszę, odpowiedz na moje poprzednie pytanie.

I napisz ile ważysz, ile masz lat, ile masz wzrostu, i jak się odzywiasz, i jaki jest twój cel treningowy? =jak nie jest to tajemnica.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#43
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Przeprowadziles te reakcje w laboratorium sprawdzajac czy niemożliwe?
Wystepowanie enzymów u ludzi rozni sie, ale obawiam sie ze jestes zbyt zabetonowany w swojej wierze zeby sobie to uświadomić

Biochemia w zasadzie od 50 lat się zasadniczo nie zmieniła, ponieważ temat jest na dzień dzisiejszy dość mocno przebadany i wyczerpany. Twoje mądre stwierdzenia mają się do rzeczywistości mniej więcej tak, jakbyś mnie zapytał czy poleciałem w kosmos albo obleciałem glob ziemski  aby stwierdzić, że jednak nie jest naleśnikiem. Zapewne gdzieś są nadal ludzie, którzy w to wierzą - tak i ty spokojnie możesz sobie wierzyć w tycie od tłuszczu, bo masz pewnie inne enzymy niż każdy człowiek, ew. "genetyka" jest winna :D


  • 0

#44
fotodaro

fotodaro

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów
Podales jedno zrodlo, ja podalem film z odnosnikami do wielu, poza tym jak wyjasnisz wieksza tolerancje na alkohol u Europejczyków w porownaniu z azjatami skoro wsZyscy jestesmy tacy sami.

Skoro twoja wiedza zatrzymala sie 50lat temu i nie widzisz potrzeby jej altualizowanoa to obawiam sie ze w koncu zrobisz komus krzywdę.
  • 0

#45
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Nie mam siły kopać się z takim zaczepnym ignorantem jak ty :) Rozmawiamy o tłuszczu, a nie o alkoholu. Rozmawiamy o faktach, a nie filmikach na youtube. FAKTEM jest, że od tłuszczu nie da się fizycznie przytyć. Jest to po prostu na poziomie komórkowym niemożliwe. Jeśli połączysz tłuszcz z glukozą czy z nadmiarem białka to jak najbardziej przytyjesz ale nie od tłuszczu, a od wymienionych składników i różnych procesów z nimi związanych. Jeśli ktoś tutaj ma zamknięty łeb to Ty i pokazujesz to na każdym kroku. Chcesz źródło? Kup sobie poważniejszą książkę typu Biochemia albo Fizjologia Żywienia i ją przeczytaj zamiast szukać głupich filmików w internecie.

EDIT:

Tutaj jeszcze apropos badania, zajrzałem sobie do tego, w którym stwierdzono, że od przejedzenia tłuszczem ludzie przytyli bardziej niż od przejedzenia węglowodanami. https://www.ncbi.nlm.../pubmed/7598063

Nie dziwię się ponieważ:

"One week after completing the diet records, subjects began the first dietary control phase. For 1 wk, subjects were fed a baseline diet reflecting their self-reported habitual intake of energy, fat, carbohydrate, and protein, as assessed from their diet records."

oraz

"Immediately after the baseline week, subjects began the first overfeeding period, which lasted for 14 d. Subjects were fed a diet providing 150% of their energy intake during the baseline week. The additional 50% of energy was given as either all fat or all carbohydrate."

To oznacza nie mniej nie więcej tyle, że goście, których dieta była na 100% oparta (jak większości ludzkości) o 55-60% ww (czyli mówimy o ilości zdecydowanie powyżej 250g na dobę) dołożyli do niego tłuszczu. ABSOLUTNIE się kuźwa nie dziwię, że przytyli :D W CHUJ MĄDRE BADANIE! :D :D :D

KONIEC EDIT!

 

Wszedłem sobie z ciekawości zobaczyć co komentujesz i tak naprawdę wszędzie szukasz gównoburzy. Wchodzisz w dzienniki ludzi, którzy ciężko pracują nad swoim ciałem i zaczepnie piszesz gównokomentarze w stylu: "nie prostujesz łokci, masz przykurcz". Idź Trolu gdzieś indziej trolować i uważaj sobie co tam uważasz - Twoje życie :) Ode mnie od tej chwili masz tak zwany "ignore" więc bywaj..


  • 0

#46
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Merfi, bądź mądrzejszy, i ustap mu kąta.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#47
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Merfi, bądź mądrzejszy, i ustap mu kąta.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

Ja już skończyłem rozmowy i reakcje na to co pisze  :)


  • 0

#48
Zick

Zick

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów

Dzięki Merfi za odpowiedź. Nie wiem dlaczego niektóre osoby nie mogą zrozumieć tego, że są te dwa źródła energii WW i tłuszcze a od Nas zależy jak sobie wybierzemy jako to główne. Czytając temat o diecie tłuszczowej idzie dostać na łeb bo więcej się tam dowiedziałem o diecie węglowodanowej, weganach i pokarmach niewolników. Po kilku dziesięciu stronach jak już większość chyba zrozumiała by nie napierdaczać cały czas o WW i innych dietach udało się wyczytać informacje na temat i od razu lepiej się czytało. Nie wypowiadam się za dużo w temacie diety tłuszczowej bo jeszcze nie jestem na takim poziomie jak Salut np. ale staram się czytać jak najwięcej o tym [żeby się jakiś maniak nie dowalił to książki też, nie tylko internet] by wiedzieć jak to działa. Oczywiście na większości forów jest pełno trolli co twierdzą, że tłuszczowa polega na zapychaniu się MC i innymi rzeczami co nie mają za dużo wspólnego z tym. Naprawdę osoba która chce się czegoś o tym dowiedzieć ma przejebane i da się wkurzyć. Traktuje to forum właściwie jako jedno z najlepszych źródeł a tu gościu mi pod pytaniem wylatuje z filmikiem który wnosi tyle co nic i jest zmontowany w taki sposób, że już tym się skreśla. 


  • 0

#49
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Dzięki Merfi za odpowiedź. Nie wiem dlaczego niektóre osoby nie mogą zrozumieć tego, że są te dwa źródła energii WW i tłuszcze a od Nas zależy jak sobie wybierzemy jako to główne. Czytając temat o diecie tłuszczowej idzie dostać na łeb bo więcej się tam dowiedziałem o diecie węglowodanowej, weganach i pokarmach niewolników. Po kilku dziesięciu stronach jak już większość chyba zrozumiała by nie napierdaczać cały czas o WW i innych dietach udało się wyczytać informacje na temat i od razu lepiej się czytało. Nie wypowiadam się za dużo w temacie diety tłuszczowej bo jeszcze nie jestem na takim poziomie jak Salut np. ale staram się czytać jak najwięcej o tym [żeby się jakiś maniak nie dowalił to książki też, nie tylko internet] by wiedzieć jak to działa. Oczywiście na większości forów jest pełno trolli co twierdzą, że tłuszczowa polega na zapychaniu się MC i innymi rzeczami co nie mają za dużo wspólnego z tym. Naprawdę osoba która chce się czegoś o tym dowiedzieć ma przejebane i da się wkurzyć. Traktuje to forum właściwie jako jedno z najlepszych źródeł a tu gościu mi pod pytaniem wylatuje z filmikiem który wnosi tyle co nic i jest zmontowany w taki sposób, że już tym się skreśla. 


Nie którzy mówia na J. Ziebe, Ajwen, Maurice'a, Kwasniewskiego szarlatanami, nie wiadomo dlaczego.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych