Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Papaja start wrzesień 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


A w trakcie treningu jakie jest uzupełnianie węglowodanów? Jedzenie ryżu między seriami?



Najczęściej wsuwają banany ;)

Nigdy nie widzialem aby ktokolwiek trenujacy jadł banany jak małpa xD.
Nie wiem, czy ty widziałeś to, czy tylko czytales.

Tak samo można wyrazić swoją opinię o cross ficie, nie trenujacych go, tylko poczytać, obejrzeć co nie coi mam swoją opinię.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#22
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Dajcie mu spokój, niech się mierzy skoro to go interesuje i przede wszystkim daje motywację. Każdy sposób jest dobry, ja też lubię mieć wszystko w numerkach, zapisywać sobie rekordy z datami i aktualną wagą. W dzienniku zapisuję nawet czy dobrze/źle się czuję, którego dnia piłem alkohol, jadłem słodycze itp. Nie ma nic w tym złego, a wręcz jak spojrzałem sobie na tak dokładny dziennik z poprzedniego roku mogłem wyciągnąć z niego jakieś wnioski i lepiej zaplanować sobie trening tegoroczny. Papaja, mierz progress jak chcesz i nie daj się zdemotywować. Pomagajcie mu, a nie atakujcie :)


  • 0

#23
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Nie trenuje już 4 dni dzisiaj powróciłem.

 

Troche demotywuje jak ktoś wywraca moje cele do góry nogami :) Ale tak ma każdy mózg bez wyjątków - nie lubi krytyki i się przed nią broni -> http://www.crazynauk...aszych-glowach/

 

Nie trenowałem ze względu na sprawy rodzinne.

 

Teraz znowu będzie codziennie - zauważyłem pogorszone samopoczucie odkąd przestałem ćwiczyć, mózg gorzej dotleniony etc.

 

Przez 8h mogę przesiedzieć na laptopie a to tylko 15minut treningu - mój głupkowaty muzg znajdzie najdebilniejszą wymówkę, zwłaszcza że w domu jest cieplutko a trening wykonuje na dworze :)


  • 0

#24
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Często mózg zapomina po co w ogóle karze organizmowi ćwiczyć - trzeba sobie przypominać takie rzeczy ->

http://sporttopestka...mozg-fizjologia

https://portal.abczd.../skutki-nadwagi

 

Ćwiczenia = rozwinięty hipokamp, nic dziwnego że ćwiczenia zapobiegają alheimerowi i.in.

 

Jestem z natury szczupły ale ostatnio przytyłem z 75kg do 88 - nie wiem może w przeciągu roku czy dwóch. I od tego czasu zacząłem chrapać w nocy - tak głośno że domownicy spać nie mogli - "Choć nie wszyscy o tym wiedzą, niepotrzebne kilogramy odkładają się także w okolicach górnych dróg oddechowych, co powoduje ich zwężenie. To właśnie dlatego chrapiemy albo cierpimy na bezdech śródsenny." - na abczdrowie jest opisane bardzo szczegółowo - polecam wszystkim tą stronę - może nie wszystkie artykuły spełniają oczekiwania ale to też zależy od autora a jest tam wielu świetnych specjalistów.

 

Brat teraz leży w szpitalu i teraz doszło do mnie jak bardzo zdrowie jest ważne - często dla mózgu to pojęcie abstrakcyjne i zaczyna się budzić dopiero gdy są jakieś problemy, brakuje nam współczucia dla obcych ale jeśli spotyka to kogoś z rodziny to całkiem inaczej.

 

Muszę mózg przekonać jeszcze bardziej że góra mięśni wcale nie jest potrzebna i ważniejsze są inne rzeczy - dawniej góra mięśni mogła się sprawdzać na polowaniach, przy zdobywaniu dziewczyny teraz jest zupełnie inaczej - a mózg wciąż jakby żył w dawnych czasach :)


Użytkownik Papaja edytował ten post 16 października 2016 - 20:30

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych