Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Papaja start wrzesień 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Wiek: 24.5lat
Wzrost: 178cm
 
Na początku robiłem 2 poprawe podciągnięcia. Rekord na dzień 2016.09.19: 8 razy.
Mój plan treningowy - z czasem dodam różne wariancje:
-> podciąganie na drążku nachwytem 2 serie,
-> pompki z dynamicznymi podskokami - ala pompki z klaskaniem - 2 serie,
-> wykroki z podskokami - 1 seria do pieczenia mięśni,
-> przysiady z podskokami - 1 seria do pieczenia mięśni.
 
Dane na 2016.09.09:
 
Waga: 87.5kg
 
Kalkulator bf: http://www.weightrai...skinfoldbf.html
Bf: 22-26% - zależy jak przyłoże na brzuchu
 
Kalkulator bf: http://www.odzywiani...nki-tluszczowej
Bf: 25.6%
Beztłuszczowa masa ciała: 65.1kg
 
Klata napięta i wdech: 110cm
Klata rozluźniona bez wdechu: 104cm
 
Szyja nad jabłkiem Adama: 38.5cm
Szyja pod jabłkiem Adama: 41cm
 
Biceps: 36cm
Przedramie wyprostowane w łokciu nie napięte: 30.5cm
Nadgarstek: 18.5cm
 
Pas w największym obwodzie brzuch rozluźniony: 105cm
Pas w największym obwodzie mięśnie brzucha napięte: 102cm
Na wysokości kości biodrowych: 105cm
Na wykości pośladków i ud: 115cm
 
Udo postawa wyprostowana nienapięta: 66cm
Łydka postawa wyprostowana nienapięta: 41cm
Kostka w najwęższym miejscu: 24.5cm
Kostka na wysokości wystających kostek: 27cm


Użytkownik Papaja edytował ten post 21 września 2016 - 22:22

  • 0

#2
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Muszę albo dorzucić obciążenie albo robić podciągnięcia jeszcze dokładniej i wolniej. Za jakiś miesiąc czyli 2016-10-19 dodam kolejny wpis z wymiarami i ilością podciągnięć. Prawdopodobnie będą dodane kilogramy do plecaka lub zrobiona zostanie koszulka obciążeniowa własnej roboty.

 

2016-09-19

8 podciągnięć w 1 serii,

5 podciągnięć w 2 serii.


  • 0

#3
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Będzie kamizelka obciążeniowa - do końca nie wiem jeszcze jak ją zrobić - najprawdopodobniej duży plecak najlepiej zapinany na pasie i do niego włożony worek na śmieci z piaskiem i wodą.

 

Trenowałem już jakieś dwa lata temu przez 2,3 miesiące w ten sposób:

https://youtu.be/rxqYaT-Hrmw?t=48

 

Na angielskim youtube można znaleźć pełno materiałów jak zrobić samodzielnie taką kamizelkę - może zmienię zdanie co do plecaka jak znajdę jakiś fajny pomysł.

 

Tu worki na śmieci:

https://youtu.be/c-XBVWbd7LQ?t=103


  • 0

#4
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Tak z doświadczenia, jeżeli Twój rekord w podciąganiu jest mniejszy od 10 to wstrzymałbym się nad obciążeniem, technika technika i jeszcze raz technika a później można kombinować :)   


Użytkownik Wesli edytował ten post 20 września 2016 - 12:06

  • 1

#5
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Tak z doświadczenia, jeżeli Twój rekord w podciąganiu jest mniejszy od 10 to wstrzymałbym się nad obciążeniem, technika technika i jeszcze raz technika a później można kombinować :)   

 

Najbardziej działa na mnie max 6 powtórzeń jakiegoś ćwiczenia. Dołożę tylko 5kg. A za jakieś 10 dni dodam kolejne 5.

Jeśli chodzi o nogi to nie chce używać żadnych ciężarów - tutaj moim priorytetem jest skoczność. Jak staram się skakać wyżej to powtórzeń zbyt dużo nie jestem w stanie wykonać - a pod koniec drugiej serii dyszę przez kolejne 15 minut a przez kolejne 60 czuję wyrzut hormonów anabolicznych. Treningi robię pod wieczór. Wiele godzin po treningu głębiej oddycham - tylko po treningu nóg tak mam - jak ktoś nóg nie ćwiczy to nie wie co traci. Z resztą tu aktywny jest również cały brzuch jak podczas biegów.

Rozkład masy mięśniowej: http://jap.physiolog...=600&carousel=1

A pompek z podskokami lepiej z obciążeniem nie robić bo jeszcze kręgosłóp uszkodze.


Użytkownik Papaja edytował ten post 20 września 2016 - 17:43

  • 0

#6
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Tak z doświadczenia, jeżeli Twój rekord w podciąganiu jest mniejszy od 10 to wstrzymałbym się nad obciążeniem, technika technika i jeszcze raz technika a później można kombinować :)   

 

No dobra muszę ci przyznać rację. Dzisiaj jeszcze raz podciągałem się bez obciążenia i było w pierwszej serii tylko 6 i z trudem - ze 2 powtórzenia z pomocą bioder.

Wczoraj było 8 razy w pierwszej serii, ale trzeba dodać że od wczoraj robię pompki których wcześniej nie robiłem a dzisiaj zaczynałem trening pompkami więc ręce też nie miały pełnej mocy w podciąganiu. Masz rację i pewnie jeszcze z miesiąc będę potrzebował by robić 8 razy poprawnie.

 

Jak w miesiąc zejdzie bf a w przedramieniu [na wyprostowanej i nie napiętej ręce] przybędzie przynajmniej 1 cm to się ucieszę. W bicepsie teraz mam prawie prawie 38cm [więcej niż 37.5cm] a miałem 2016.09.09 36cm.


Użytkownik Papaja edytował ten post 20 września 2016 - 19:57

  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Wiele godzin po treningu głębiej oddycham - tylko po treningu nóg tak mam - jak ktoś nóg nie ćwiczy to nie wie co traci. Z resztą tu aktywny jest również cały brzuch jak podczas biegów.

To prawda, że przy bieganiu pracuje brzuch, przy podskokach, martwych ciagach, lecz ja np tych mięśni już nie czuję :)



Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
W bicepsie teraz mam prawie prawie 38cm [więcej niż 37.5cm] a miałem 2016.09.09 36cm.

A grubość i średnicę dużego palca u prawej nogi też mierzysz?

A tak na poważnie po co robisz pomiary? Nie wystarczy dobrej jakości lustro i aparat fotograficzny?



Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#9
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

A grubość i średnicę dużego palca u prawej nogi też mierzysz?

A tak na poważnie po co robisz pomiary? Nie wystarczy dobrej jakości lustro i aparat fotograficzny?



Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

Kolega chyba bardziej kulturystycznie podchodzi do tego tematu i wykonuje te pomiary.

Chociaż w SW to trochę bez sensu bo to nie sport nastawiony na wzrost mięśni w takim stopniu jak kulturystyka,


  • 0

#10
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Mierzenie to kontrola postępów. Postępy to motywacja.

Kalistenika to nie Street Workout i jest ona niesłusznie zrównana z tym odszczepieńcem.

Tak samo nie słusznie zrównuje się ją z gimnastyką.

Strona w nazwie nie ma nic wspólnego ze Street Workout.

Zinterpetowano słowo Piękno występujące w nazwie z różnymi akrobacjami a prawdą jest że kalistenika może być uprawiana przez każdego w zaciszu własnego domu. To była forma treningu w celu poprawienia siły, wytrzymałości i oczywiście muskulatury a nie jak niektórzy sądzą w celu popisywania się przed kamerą w rytm muzyki.

Daleki jestem od etykietkowania i przypisywania siebie pod tą etykietkę dlatego dla mnie kalistenika może być z dodatkowym obciążeniem w celu zwiększenia PIĘKNA ciała i SIŁY mięśni.

 

To jest moja interpretacja a interpretacji jest wiele więc nie możecie powiedzieć że jedynie wasza jest słuszna. Wszystkie racje to prawda, jedna racja to obłuda, dlatego myślę że dla każdego jest miejsce w tak głębokiej wodzie pełnej różnych interpretacji - ale ja nie chodzę po innych tematach i nie pisze że ktoś nie ma racji i że jest głupcem.


  • 0

#11
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Chodzę teraz na studia - dwa treningi opuściłem przez to.

No ale muszę powiedzieć że mieliście racje z tymi rozmiarami - zachowuje się jak jakiś kulturysta... Bardzo dobrze wiem na przykładzie np. Mariusza Czerniewicza że zdobywanie masy mięśniowej jest bardzo trudne - Mariusz zażywał tonę suplementów i do tego miał trening typowo kulturystyczny a w 2 lata kulturystyki ważył 76kg. Później miał stagnację i używał dopingu i tony suplementów (a do suplementów wiadomo czego dodają - z resztą jak do mięsa ze sklepu).

Naprawdę dziwne jest dla mnie to jak te nowe pokolenie mężczyzn rośnie, zarośnięte, wysokie i barczyste chłopy... Mimo że jestem starszy jestem przy nich mały :)

No cóż trzeba dążyć do najlepszej wersji siebie a nie za wszelką cenę chcieć być największym.

 

Lustro jest najlepsze jak ktoś napisał. Widzę malutkie fałdki na brzuchu tłuszcz się pali ale wolno. Żyły na rękach widać ale jeszcze głęboko pod skórą a wcześniej nie były widoczne. Widać  mięsnie nóg - czego wcześniej nie było - a w cm niekoniecznie to idzie. Odziwo cm w nadgarstku mi spadły więc niekoniecznie to jest wiarygodne teraz już chyba poniżej 18cm jest a było 18.6.

 

Zmarwiony jestem tym że jednego dnia jestem w stanie zrobić po 10 podciągnięć w serii a jednego nie zrobię nawet 6... - nie wiem chyba trzeba z 2h przed treningiem jeść płatki owsiane.


  • 0

#12
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

A niech będzie ta sama forma prezentacji. Na całym ciele czasem obwody są różne w zależności od nawodnienia organizmu. Następny wpis za miesiąc.

Myślałem zawsze że uda mam umięśnione ale teraz widzę że są najbardziej otłuszczone ze wszystkich części ciała - czyli jakieś problemy hormonalne. Dlatego trening w moim przypadku jest niezbędny, najważniejszy. Diety nie mam ale staram się unikać słodkiego, nie słodze herbaty, jadam płatki owsiane bez cukru etc. Nie pije słodkich napoi a jeśli już to z dodatkiem wody pół na pół.

 

Z tego co widzę złego u siebie to chuda szyja i otłuszczone uda - czyli niski poziom testosteronu - choć nie mam żadnych problemów z żeńskimi sutkami etc. Mam stosunkowo małą głowę, twarz więc to też jakiś wskaźnik niskiego T. Przykładowo Mike Tyson miał na wdechu klatkę 115cm a już kark 52cm OoO -> http://www.kfd.pl/mi...ary-38270.html/

 

Większość mężczyzn ma jakieś 42cm w karku bez żadnych ćwiczeń.

 

Skoczność poprawiona o jakieś 10cm

 

Dane na 2016.10.09:
 
Waga: 88.5kg
 
Kalkulator bf: http://www.weightrai...skinfoldbf.html
Bf: 23.9%
 
Kalkulator bf: http://www.odzywiani...nki-tluszczowej
Bf: 25%
Beztłuszczowa masa ciała: 66/67kg
 
Klata napięta i wdech: 112cm
Klata rozluźniona bez wdechu: 103cm
 
Szyja nad jabłkiem Adama: 38.5cm
Szyja pod jabłkiem Adama: 39cm
 
Biceps: 38cm
Przedramie wyprostowane w łokciu nie napięte: 30.5cm
Nadgarstek: 18.5cm

Nadgarstek na wysokości kości: 19cm
 
Pas w największym obwodzie brzuch rozluźniony: 98cm
Pas w największym obwodzie mięśnie brzucha napięte: 93cm
Na wysokości kości biodrowych: 100cm
Na wykości pośladków i ud: 108.5cm
 
Udo postawa wyprostowana nienapięta: 65cm
Łydka postawa wyprostowana nienapięta: 40cm
Kostka w najwęższym miejscu: 23cm
Kostka na wysokości wystających kostek: 26cm


Użytkownik Papaja edytował ten post 09 października 2016 - 10:39

  • 0

#13
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Chodzę teraz na studia - dwa treningi opuściłem przez to.

No ale muszę powiedzieć że mieliście racje z tymi rozmiarami - zachowuje się jak jakiś kulturysta... Bardzo dobrze wiem na przykładzie np. Mariusza Czerniewicza że zdobywanie masy mięśniowej jest bardzo trudne - Mariusz zażywał tonę suplementów i do tego miał trening typowo kulturystyczny a w 2 lata kulturystyki ważył 76kg. Później miał stagnację i używał dopingu i tony suplementów (a do suplementów wiadomo czego dodają - z resztą jak do mięsa ze sklepu).

Naprawdę dziwne jest dla mnie to jak te nowe pokolenie mężczyzn rośnie, zarośnięte, wysokie i barczyste chłopy... Mimo że jestem starszy jestem przy nich mały :)

No cóż trzeba dążyć do najlepszej wersji siebie a nie za wszelką cenę chcieć być największym.

 

Lustro jest najlepsze jak ktoś napisał. Widzę malutkie fałdki na brzuchu tłuszcz się pali ale wolno. Żyły na rękach widać ale jeszcze głęboko pod skórą a wcześniej nie były widoczne. Widać  mięsnie nóg - czego wcześniej nie było - a w cm niekoniecznie to idzie. Odziwo cm w nadgarstku mi spadły więc niekoniecznie to jest wiarygodne teraz już chyba poniżej 18cm jest a było 18.6.

 

Zmarwiony jestem tym że jednego dnia jestem w stanie zrobić po 10 podciągnięć w serii a jednego nie zrobię nawet 6... - nie wiem chyba trzeba z 2h przed treningiem jeść płatki owsiane.

 

Nie ma co się porównywać do zawodowców, tym bardziej do kulturystów. Kto bardziej kumaty się zorientuje, że wszyscy których widzimy walą w siebie koks wiadrami.

 

Przed treningiem musisz się ostro naładować, raczej czymś bardziej konkretnym niż owsiankom ;) 


  • 0

#14
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Nie ma co się porównywać do zawodowców, tym bardziej do kulturystów. Kto bardziej kumaty się zorientuje, że wszyscy których widzimy walą w siebie koks wiadrami.

 

Przed treningiem musisz się ostro naładować, raczej czymś bardziej konkretnym niż owsiankom ;)

 

Kasy nie mam na suple a pozatym nie chce ich brać - no chyba że jakieś droższe ale tym bardziej nie mam kasy. Poza owsianką wiem że w okienku glikemicznym 15-30min po treningu muszę brać [0.5g]/[kg beztłuszczowej masy ciała] cukru - czyli jakieś 30gram - ale ze względu na to że mój trening nie trwa godzinę i nie jest robiony na dużych ciężarach to zmniejsze do 15 gram - przyjmowane co 2h 2-3x.

 

Odbudowa zapasu glikogenu w mięśniach to więcej energii na następnym treningu. I już wiem czemu w trakcie treningu jadłem garściami słodkie owoce nieświadomie.

 

U mnie podstawa to zrzucenie zbędnych kg z fatu - żeby mieć 15% bf to pewnie minie jeszcze z pół roku.


  • 0

#15
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Żeby zmniejszyć BF to musisz ograniczać ww a nie specjalnie je "uzupełniać" przed, po i w trakcie treningu. Kiedyś czytałem posty ludzi na kulturyatycznym forum, którzy wieczorem szykowali sobie owsianke czy ryż z mlekiem, kładli miske pod lozko i szamali ja sie obudzili w nocy, bo musieli uzupełnić glikogen w mięśniach :D A potem zdziwienie, że muszą robić cykl redukcyjny, nie idź tą drogą, ogranicz mocno te wegle i waga pójdzie w dół jak nigdy
  • 0

#16
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Żeby zmniejszyć BF to musisz ograniczać ww a nie specjalnie je "uzupełniać" przed, po i w trakcie treningu. Kiedyś czytałem posty ludzi na kulturyatycznym forum, którzy wieczorem szykowali sobie owsianke czy ryż z mlekiem, kładli miske pod lozko i szamali ja sie obudzili w nocy, bo musieli uzupełnić glikogen w mięśniach :D A potem zdziwienie, że muszą robić cykl redukcyjny, nie idź tą drogą, ogranicz mocno te wegle i waga pójdzie w dół jak nigdy

 

On o tym mówił: https://youtu.be/B6IrZ6HxRLY?t=546

 

Ale masz racje że przy odchudzaniu nie należy przesadzać z cukrami. Wystarczą w trakcie treningu małe ilości potem to już zastopowanie spalania tłuszczu. Przy tym tempie co spalam tłuszcz to pewnie zajmie mi jeszcze z pół roku zejście do 15%bf. Przez ten ponad miesiąc treningów tłuszcz widocznie się zmniejszył ale to pewnie nie cały 1% bfa więc w liczbach nie jest to zadowalające mimo poprawy sylwetki, luźniejszej skóry.


  • 0

#17
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Kasy nie mam na suple a pozatym nie chce ich brać - no chyba że jakieś droższe ale tym bardziej nie mam kasy. Poza owsianką wiem że w okienku glikemicznym 15-30min po treningu muszę brać [0.5g]/[kg beztłuszczowej masy ciała] cukru - czyli jakieś 30gram - ale ze względu na to że mój trening nie trwa godzinę i nie jest robiony na dużych ciężarach to zmniejsze do 15 gram - przyjmowane co 2h 2-3x.

 

Odbudowa zapasu glikogenu w mięśniach to więcej energii na następnym treningu. I już wiem czemu w trakcie treningu jadłem garściami słodkie owoce nieświadomie.

 

U mnie podstawa to zrzucenie zbędnych kg z fatu - żeby mieć 15% bf to pewnie minie jeszcze z pół roku.

Nie mówię tu o suplementach tylko sterydach. ;)


  • 0

#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Żeby zmniejszyć BF to musisz ograniczać ww a nie specjalnie je "uzupełniać" przed, po i w trakcie treningu. Kiedyś czytałem posty ludzi na kulturyatycznym forum, którzy wieczorem szykowali sobie owsianke czy ryż z mlekiem, kładli miske pod lozko i szamali ja sie obudzili w nocy, bo musieli uzupełnić glikogen w mięśniach :D A potem zdziwienie, że muszą robić cykl redukcyjny, nie idź tą drogą, ogranicz mocno te wegle i waga pójdzie w dół jak nigdy

A w trakcie treningu jakie jest uzupełnianie węglowodanów? Jedzenie ryżu między seriami?
Znam tylko picie napoju izotonicznego.

A jesli chodzi o po treningu i uzupełnienie węglowodanów, to jak jak trening jest lekki, średnio intensywny, bądź krótki-malo intensywny to nie trzeba nic uzupelniac, jak jesteś głodny to jesz.
A jesli trening jest intensywny, bądź mocno intensywny, gdy też długi ( tutaj mam na myśli długi bieg powyżej 1h40), badz długi i mocny trening silowy, oraz mam na myśli trening na pograniczu aerobowym to należy coś zjeść.
Chodzi o to, aby organizm się mógł zregenerować na następną jednostkę treningowa.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#19
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

A w trakcie treningu jakie jest uzupełnianie węglowodanów? Jedzenie ryżu między seriami?

 

Najczęściej wsuwają banany ;)


  • 0

#20
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Najczęściej wsuwają banany ;)

Przecież w ciągu kilku sekund żołądek tego nie strawi. I weź sobie ćwicz z bananem siedzącym na żołądku.  :blink:


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych