Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trenig do oceny dla człowieka po przejściach.

Drabiny

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
metius

metius

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Czołem Forumowicze!

Proszę o rzucenie okiem na poniższy plan, który opracowałem na bazie drabin i treningu 10x5.

Jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość :) Zgodnie z Regulaminem zamieszczam ankietę.

  1. Wiek - 33 lata
  2. Płeć - Mężczyzna
  3. Wzrost i waga - 182cm, 78kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - siłownia (4 razy/tydzień), wspinaczka (3 (czasem 2) razy/tydzień), bieganie (3 razy/tydzień), pływanie (3/tydzień - ale od roku właściwie tylko okazjonalnie), joga (2 razy/tydzień)
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - uhhh, sporo tego było: złamanie nogi w kostce (uszkodzenie stawu skokowego, zmiażdżone końcówki kości, wybicie stopy ze stawu i przekręcenie o 180 stopni), wysunięcie kręgu na odcinku L5-S1 (lędźwiowy), naderwanie ścięgien: prawa łydka, lewy łokieć, prawy łokieć. Zwyrodnienie siatkówki skutkujące zakazem ćwiczeń z dużymi ciężarami i wykonywaniem ćwiczeń do góry nogami - nie kontuzja, ale chyba warto wspomnieć :)
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? Tak
  7. Cel treningowy - biorąc pod uwagę punkt 5, pozostaje mi raczej tylko sylwetka ;)
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi - 4 x w tygodniu
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp). - nie stosuję diety (przepraszam ;) ). Nie jem żadnych słodyczy, nie słodzę, nie jem zupek chińskich, gotowych dań etc. Nie przepadam za mięsem, ale staram się jeść jak najwięcej ryb, raczej unikam mięsa wieprzowego, od czasu do czasu zjem wołowinę. Jem dużo kaszy kus kus i jaglanej, całkiem sporo ryżu, czasem makaron. Unikam chleba i podobnych wypieków. Podstawą każdego śniadania są płatki owsiane. Od owoców wolę warzywa.
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie

Poniedziałek.

1. Podciąganie szerokim chwytem - drabina 1,2,3,4,5,6.

2. Dipy - drabina jw. Tutaj mam problem z utrudnieniem ćwiczenia. Moja maksymalna il. powtórzeń to 25, więc drabina powinna wyglądać 1, 2,...,13 co wyglądałoby śmiesznie, powinienem więc dociążyć się jakimś ustrojstwem co spowodowałoby zawał u mojego okulisty (patrz punkt 5), albo jakoś utrudnić to ćwiczenie, ale nie bardzo wiem jak.

 

Wtorek.

1. Przysiady z workiem 20kg - drabina 1,...,6.

2. Podciąganie wąskim podchwytem - drabina jw.

 

Czwartek.

1. Pompki na piłkach (nogi wyżej na skrzyni) - drabina 1,...,6.

2. Wspięcia na palcach z workiem 20kg - drabina jw.

 

Sobota.

1. Podciąganie szerokim chwytem jak w poniedziałek.

2. Wykroki chodzone z workiem 20kg - tutaj chyba drabina odpada, pomyślałem więc o 4 seriach po 30 kroków.

Zależy mi na wzmocnieniu pleców i nóg - dlatego wybrałem takie ćwiczenia na sobotę.

 

Każdy dzień treningowy chciałbym, jak do tej pory, kończyć plank'ami i krótkim spięciami brzucha.

 

     11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan - trening 10x5 (http://kalistenikapo...śniową/?hl=masa) oraz Drabiny (http://kalistenikapolska.pl/topic/8547-drabiny-czyli-prosty-schemat-na-si%C5%82%C4%99-mas%C4%99-i-wytrzyma%C5%82o%C5%9B%C4%87/).


Użytkownik metius edytował ten post 28 sierpnia 2016 - 19:11

  • 0

#2
metius

metius

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
Doczytałem zasady budowania drabin i dla dipów ustaliłem taką - 2,4,6,8,10,12. Utrudnienie znaczne :) Dzisiaj, w tym systemie, udało mi się zrobić 2 drabiny z odpoczynkiem 30s między seriami i kolejnymi drabinami.
  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak dla mnie w porządku, kwestia praktyki. Nie jestem tylko pewien co do sobotniej sesji, bez niej kompozycja tego treningu prezentuje się lepiej moim zdaniem.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
metius

metius

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Jak dla mnie w porządku, kwestia praktyki. Nie jestem tylko pewien co do sobotniej sesji, bez niej kompozycja tego treningu prezentuje się lepiej moim zdaniem.

Dzięki wielkie za pomoc.

Zrezygnować w takim razie całkowicie z czwartego dnia, czy popracować nad zestawem ćwiczeń?


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Osobiście zrezygnowałbym z sesji w soboty, a pozostałe rozmieścił w poniedziałki, środy i piątki (lub wtorki, czwartki i soboty) dla poprawy regeneracji. Z czasem będziesz mógł dodać sesję w inny dzień uwzględniający nieco inne elementy, ale póki co potrenuj trochę takim, nieprzekombinowanym, schematem.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Drabiny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych